Prípravný zápas v Györi - FC Bayern München

Aktuality > Novinky > 2013/2014

Prípravný zápas v Györi.

11/08/2013

Po piatkovom 1.kole Bundesligy, sme v nedeľu vycestovali na prípravný zápas do maďarského Györu. Zápas sa odohral v rámci 20.výročia Audi Hungary. Necestovali sme síce pochopiteľne v najsilnejšej zostave a dokonca sme po 1.polčase prehrávali 1:0. Po prestávke sme však zvýšili tlak a 4 gólmi sme otočili zápas. O naše góly sa postarali dvaja dvojgólový hráči, Xherdan Shaqiri a najmä debutant v našom drese Mario Götze, ktorý dokonca skóroval iba po 3 minútach na ihrisku.

Györi ETO FC - FC Bayern 1 : 4 (1 : 0)

FC Bayern: Starke - Rafinha, van Buyten, Martínez, Contento - Kirchhoff - Weiser (60. Götze), Derflinger (65. Ribéry), Thiago, Shaqiri - Müller (74. T. Schweinsteiger)
Rozhodca: Fabian Mihaly
Divákov: 16 000 (vypredané)
Góly: 1 : 0 Leandro Martinez (40.), 1 : 1 Shaqiri (58.), 1 : 2 Götze (63.), 1 : 3 Shaqiri (71.), 1 : 4 Götze (90.)

Minutáž zápasu:
6min - Weiserovu strela asi z 22m vyráža Kamenár pred Müllera, ktorý už ale nedokáže presne zakončiť.
8min - Weiserovu pokus o lob vyráža brankár Kamenár. Shaqiriho strela vedľa bránky.
10min - Dinjarov center a Wolfeho nepresná hlavička.
12min - tutovku ponúkne Andricovi chybujúci Rafinha, Starke krásne vyráža, dorážka Strestika mieri vedľa.
23min - Andricov center hlavičkuje Kamber, Starkeho ďalší krásny zákrok.
24min - Shaqiriho prízemná strela tesne vedľa domácej bránky.
27min - s Müllerovou strelou si poradí brankár Kamenár.
30min - Derlfingerovu strelu asi z 18 metrov chytá brankár Kamenár.
37min - Shaqiri dostáva peknú prihrávku za obranu, jeho strelu ale Kamenár vyráža.
39min -
1 : 0 Leandro Martinez dostáva peknú prihrávku za obranu a po sóle od polovice ihriska, keď ho navyše nedokáže dostúpiť Rafinha, prekonáva Starkeho.
43min - Derlfingerova strela letí vysoko nad bránku.

57min - Varga volí na miesto prihrávky na Burgosa strelu na bránku, Starke je ale pozorný a loptu vyráža.
59min -
1 : 1 po Derlfingerovej strele, ktorá Kamenár vyráža, sa k lopte dostáva Contento, ktorý centruje a Shaqiri hlavou prekonáva Kamenára.
62min - po Langovej chybe sa do šance dostáva Götze, Kamenár chytá.
63min -
1 : 2 po vysunutí od Müllera, sa do šance dostáva Götze. Jeho prvú strelu zastavuje tyč, odrazenú loptu ale už Mario posiela do bránky.
72min -
1 : 3 Contento vymyslí ďalší center na Shaqiriho hlavu a Kamenár je proti jeho hlavičke bezmocný.
79min - Contentovu strelu z hranice šestnástky domáci brankár Nagy vyráža, dorážka Shaqiriho z 5 metrov letí nepochopiteľne nad bránku.
91min -
1 : 4 domáca obrana si dovtedy hrá bago na hranicu vlastnej šestnástky, až im loptu zoberie Götze a prekonáva brankára Nagya.