15:30
Schwarzwald Stadion Freiburg

SC Freiburg - FC Bayern

2 : 1 (1 : 1)

Na zápas 33.kola Bundesligy vo Freiburgu, ktorý bojuje o záchranu nastupujeme v základnej zostave: Neuer - Rafinha, Boateng, Benatia, Bernat - Alonso - Schweinsteiger, Rode - Weiser, Lewandowski, Götze.

3min – slabú strelu Götzeho chytá domáci brankár.

6min – Rafinha vystrelil veľmi nepresne nad bránku.

7min – Bernat sa sklzom snaží zastaviť Schmida, ten sa napriek tomu dostane k zakončeniu, ktoré ale s prehľadom chytá Manuel Neuer.
10min – Benatia dáva hlavou gól, ktorý pre údajný faul na obrancu, hlavný rozhodca neuzná.
13min –  0 : 1 Wieser si nádherne obohraje Güntera, prihráva pred bránku Schweinsteigerovi a ten nezaváha.
28min – Boatengovu hlavičku chytá brankár Bürki.
29min – Günterova strela končí nad našou bránkou.
33min –  1 : 1 Schweinsteiger zle rozohrá, k lopte sa dostáva Mehmedi, vystrelí spoza šestnástky aj spoza Benatiu a Neuer na loptu žiaľ nedosiahne.

48min - Alonsov priamy kop letí vysoko nad bránku.

51min - brankár Bürki vyráža gólovú hlavičku Götzeho.

56min - Schmid prihráva pred bránku, kde po kontakte s Rafinhom padá Mehmedi, penalta sa ale nepíska.

64min - Alonsa strieda Müller.

65min - Guédé vidí ŽK za faul na Neuera.

69min - Schweinsteigerov priamy kop zastavuje brvno domácej bránky.

72min - dvojnásobné striedanie v našom mužstve. Odchádza Schweinsteiger a Rode a prichádzajú Lahm a Thigo.

73min - striedajú aj hostia. Klausa strieda Frantz.

74min - Günterova strela končí vedľa našej bránky.

75min - Thiago posiela do šance Lewandowského, pri  lopte je ale skôr brankár Büri.

77min - pred Götzem odkopne loptu do bezpečia Darida.

83min - Bernatovu strelu z veľkej diaľky chytá Bürki.

84min - ihrisko opúšťa Mujdza a prichádza Philipp.

85min - Thiagovu gólovú strelu vyráža končekmi prstov domáci brankár na roh.

86min - Mehmediho strieda Petersen.

89min -  2 : 1 Guédé milimetrovou prihrávkou medzi stopérov nachádza Petersena a náš bývalý hráč nedá Neuerovi žiadnu šancu.

90+3min - hlavný rozhodca odpíska koniec stretnutia a domáci nad nami po 19 rokoch víťazia.

Pep Guardiola: "Freiburg chcel viac a ukázal viac bojovnosti, aby vyhral. Pre nás to nebolo ľahké. Teraz máme ešte jeden zápas, potom ideme na dovolenku a začneme sa pozerať do budúcnosti."

Jérôme Boateng: "Musíme jednoducho hrať lepší futbal, než tomu bolo dnes. Musíme sa ospravedlniť našim fanúšikom."

Christian Streich (tréner SC Freiburg): "Tím má veľkú mentalitu. Rozhodli sme sa hrať defenzívne, pretože sme nevideli žiadnu inú cestu. Dnes sme mali šťastie na našej strane, o tom nie je pochýb, ale my sme mali túto sezónu už tak často smolu. Toto víťazstvo sme si zaslúžili."

Jochen Saier (športový riaditeľ SC Freiburg): "Dnes bol ten správny čas z nášho pohľadu opäť vyhrať proti Bayernu. Bayern došiel veľmi dobrý, mali najlepší tím na ihrisku. Hrali sme veľmi, veľmi dobre a koncentrovane druhú polovicu. V Hannoveri je posledný zápas, musíme sa dobre pripraviť. "