02/09/2012
17:30

FC Bayern - VfB Stuttgart

6 : 1 (3 : 1)

Na prvý domáci bundesligový zápas v tejto sezóne nastupujeme v zostave: Neuer - Badstuber, Boateng, Dante, Lahm - Gustavo, Schweinsteiger - Ribéry, Müller, Kroos - Mandžukič.

4min - Harnik vnikne do šestnástky a lopta po jeho strele končí na brvne našej bránky.
13min - Kroosovu prízemnú strelu chytá brankár Ulreich.
20min - Gentner vidí ŽK.
24min - Gustavova strela spoza šestnástky mieri tesne vedľa bránky.
25min -
0 : 1 priamy kop hostí preletí celú našu šestnástku a nachádza osamoteného Harnika, ktorý strelou z prvej prelobuje Manuela Neuera.
32min -
1 : 1 strelu Müllera po centri Mandžukiča, brankár Ulreich iba vyráža pred seba, obrana hostí dovolí Müllerovi dobehnuť si loptu a ten ju tak posiela do bránky.
33min -
2 : 1 po chybe hostí pri rozohrávke, sa k lopte dostáva Gustavo, ten prihráva Kroosovi a Toni svojou typickou strelou spoza šestnástky nekompromisne zakončí.
43min -
3 : 1 po prihrávke Lahma posiela Gustavo ľavačkou strelu asi z 30 metrov. Tá na prekvapenie všetkých končí v bránke.

46min - hostia striedajú Hajnala za Toruna.
47min -
4 : 1 ďalšiu chybu v rozohrávke hostí vystihne Kroos. Posiela prihrávku na Müllera, ktorého strela je síce zblokovaná, dobiehajúci Mandžukič ju ale pohodlne posiela do bránky.
49min -
5 : 1 ďalší rýchly protiútok piatich na dvoch, po prihrávke Ribéryho, zakončuje Mandžukič. Tentokrát jeho zblokovanú strelu posiela hlavou do bránky Thomas Müller.
52min -
6 : 1 Müller posadí mäkký center na hlavu Schweinsteigera, ktorý sa osamotený pred brankárom Ulreichom nemýli.
69min - striedajú obe mužstvá. Naši Mandžukiča za Pizarra, hostia Okazakiho za Baha.
73min - Ribéryho strieda Shaqiri.
74min - po vzájomnej potýčke vidí Boateng žltú a Ibišenič červenú kartu.
77min - Schweinsteigera prichádza vystriedať nová posila našho mužstva Javi Martínez.
89min - hostia striedajú Harnika za Traorého.

Jupp Heynckes: V prvých 20 minútach sme hrali príliš pasívne, chýbala agresivita. Po góle na 0 : 1 sme sa prebudili, dokázali reagovať gólom a od tej doby sme ukázali vynikajúcu hru. Bolo vidieť, že sa chlapci bavia futbalom. Som rád nielen za víťazstvo 6 : 1, ale aj za to ako tím každodenne pracuje."

Bastian Schweinsteiger: "Tím reagoval na 0 : 1 veľmi dobre. V minulosti sme mnohokrát neotočili 0 : 1, dnes sme to urobili pôsobivo. Vidím v mužstve veľký potenciál."

Javi Martínez: "Som veľmi spokojný. Po tomto vysokom víťazstve som šťastný. Ľudia ma privítali s otvorenou náručou."

Bruno Labbadia (tréner VfB): "Mali sme veľmi, veľmi dobrý štart, strelili sme gól. Potom sme ale urobili jednoduché chyby a v Mníchove, sa takéto trestajú. Je to pre nás horká porážka."

Sven Ulreich (VfB): "V skutočnosti sme začali dobre a hrali to, čo sme mali v pláne. Ale potom sa nám to úplne vymklo z rúk. Vlastnými chybami sme Bayern posadili na koňa. Je to veľmi horké, musíme sa z tohto poučiť a ísť ďalej."

Martin Harnik (VfB): "Hrali sme veľmi dobre až do prvý gól, ale potom sme totálne zlyhali. Dnes to bolo naozaj poníženie."