26/02/2012
15:30

FC Bayern - Schalke 04

2 : 0 (1 : 0)

Na šláger 23.kole Bundesligy na domácom ihrisku s odvekým rivalom Schalke 04, nastupujeme v základnej zostave: Neuer - Lahm, Badstuber, Boateng, Rafinha - Gustavo, Alaba - Ribéry, Müller, Kroos - Gomez.

6min - Alaba vybojuje loptu s Höwedesom, prihráva Gomezovi, ten Ribérymu, ktorý posiela spätnú prihrávku na Müllera. Jeho strelu vyráža výborným zákrokom Hildebrand a poradí si aj s následnou dorážkou Robbena.
7min - Robbenovu strelu chytá brankár Hildebrand.
12min - hlavička Papadopoulusa mieri nad našu bránku.
20min - Fuchs vidí ŽK za faul na Rafinhu.
24min - Müllerova strela mieri vedľa bránky hostí.
25min - Höger vidí ŽK za faul na Boatenga.
26min - Robben peknou prihrávkou uvoľní Müller, ten ale netrafí bránku hostí.
29min - Müllerov center na poslednú chvíľu zblokuje domáca obrana.
30min - držanie lopty 63% - 37% v náš prospech.
31min - Ribéry si po rýchlom protiútoku narazí loptu s Müllerom, ten mu prihrávku vracia, Franckova strela resp. center preletí pred celou bránkou, nenachádza ale žiadneho adresáta.
35min - nebezpečnú hlavičku Matipa pohotovo vyráža Neuer. Po následnej trme-vrme v šetnástke odkopávame loptu do bezpečia.
36min -
1 : 0 v strede poľa zabojuje Gustavo o loptu a posiela dlhý nákop dopredu, ktorým nájde Ribéryho, proti ktorému mimo šestnástky zle vybehne Hibdebrand. Franck si zo vzduchu nádherne prehodí loptu cez Hildebranda a posiela ju do opustenej bránky. Franck si beží podať ruku s trénerom Heynckesom a následne oslavovať s fanúšikmi, za čo vidí od hlavného rozhodcu ŽK.
39min - Robben vysúva Ribéryho, jeho strelecký pokus zblokuje domáca obrana na roh.
44min - Fuchsovu strelu spoza šestnástky vytláča Neuer nad brvno našej bránky.
45min - hlavný rozhodca končí 1.polčas.

46min - po rohovom kope Robbena hlavičkuje Badstuber do brvna bránky hostí. Pri následnom rýchlom protiútoku Matip nedokáže obstreliť dobre vybiehajúceho Neuera.
49min - Ribéry nádherne uvoľní Gomeza, ten sám zoči-voči Hildebrandovi na miesto strely volí ešte kľučku, čím sa vytláča z dobrej streleckej pozície a tak jeho zakončenie mieri iba do bočnej siete.
49min - Ribéryho center posila hlavou Robben nad bránku.
53min - Müller uvoľní Gomeza, jeho strelu zblokuje domáca obrana na roh.
55min -
2 : 0 Ribéry si vymení loptu s Müllerom, kľučkou si vylepší streleckú pozíciu a posiela loptu do siete.
57min - hostia striedajú. Odchádza Draxler a prichádza Obasi.
65min - ďalšie striedanie v mužstve hostí. Matipa strieda Holtby.
71min - Farfán sa pokúša individuálne presadiť, jeho strela ale končí vedľa našej bránky.
72min - striedame. Gomeza strieda Olič.
73min - po priamom kope Robbena, strieľame tretí gól zásluhou Oliča, postranný rozhodca mu ale odmáva offise.
84min - posledné striedanie v mužstve hostí. Metzeldera strieda Uchida.
86min - po centri Fuchsa, posiela Raul loptu hlavou iba na náručia Neuera.
89min - Müller posiela za obranu loptu na Robbena, jeho gólovú strelu vyráža brankár Hildebrand na roh.  Striedame. Prichádza Tymoshchuk a odchádza Müller.
90min - hrať sa bude ešte 1min.
90+1min - hlavný rozhodca končí dnešný zápas.

Zápas sa začína našou dvojnásobnou príležitosťou, keď najprv Müllera a potom Robbena vychytá brankár hostí Hildebrand. V nasledujúcej polhodine vidíme iba náznaky šancí a 2 ŽK pre hostí. V 30min, je držanie lopty, tradičné ako v posledných zápasoch 63% - 37% v náš prospech, gól ale neprichádza. V 35min nebezpečne hlavou ohrozí Neuera Matip. Po následnom odpoke zabojuje o loptu Gustavo, posiela za obranu hostí krásnu prihrávku na Ribéryho, ten si loptu prehodí cez zle vybiehajúceho brankára Hildebranda a do opustenej bránky pohodlne skóruje. Franck si po góle beží podať ruku s trénerom Heynckesom (aby bulvárne média nemali resp. možno opäť mali o čom písať) a následne bezí oslavovať s fanúšikmi, za čo po návrate na ihrisko vidí od hlavného rozhodcu nepochopiteľne ŽK, napiek tomu, že nedošlo ani k vyzlečeniu dresu, ani iné nešportovému správaniu. Zvláštne posúdenie situácie, poďme však ďalej. Do konca 1.polčasu sa už nič vyznamné neudeje. Po polčasovej prestávke, hneď po minúte hry po rohovom kope Robbena hlavičkuje Badstuber do brvna. V 49min prekombinuje Gomez dobrú príležitosť a triafa iba bočnú sieť. Po ďalších náznakoch príležitostí zauraduje opäť Franck Ribéry. V 55min si vymení loptu s Müllerom, vylepší si strelecké pozíciu a posiela nás do pokojnejšieho dvojgólového vedenia. Tréner hostí sa pokúša užoviť hru dvojnásobným striedaním, aj my striedame Gomeza za Oliča. Ivica skóruje už po minúte pobytu na ihrisku, jeho gól ale postranný rozhodca pre offside správne neuzná. Do konca stretnutia už zaujme iba gólová strela Robbena, pri ktorej hostí pekným zákrokom zachraňuje brankár Hildebrand. Po našom taktickom striedaní, keď na miesto Müllera prichádza Tymoshchuk, hlavný rozhodca končí dnešný zápas. Konečne sme odohrali zápas podľa predstáv. Dnes sa na našu hru bola radosť pozerať. Bolo vidno, že si celé mužstvo zobralo k srdcu želanie Karla-Heinza Rummeniggeho, ktorý v týždni povedal: "Musíme bojovať jeden za všetkých a všetci za jedného." Presne v duchu tohto hesla to na ihrisku aj vyzeralo. Od začiatku do konca nechýbalo nasadenie, agresivita a bojovnosť. Hráči na všetkých postoch zahrali veľmi dobre a zaslúžia si pochvali. Dnes bolo ťažké (čo ma mimochodom veľmi teší) vybrať muža zápasu. Nakoniec som sa rozhodol pre autora gólov Francka Ribéryho za jeho prístup k celému zápasu. Mimochodom veľmi zaujímavé dnes bolo sledovať aj nasadenie Arjena Robbena, ktorý nám predviedol poriadny kus svojho "utajovaného" futbalového umenia. O čom vlastne hovorím? O tom, že Arjen bojoval o každú jednu stratenú loptu aby ju získal späť, navyše vypomáhal aj v obrane vlastnej šestnástky. Počas celého zápasu som si hovoril: Aké to je jednoduché, krásne a pre mužstvo prospešné, ak človek chce...Chcem sa za dnešný mimoriadne kolektívny výkon chlapcom poďakovať. Verím, že dnešným víťazstvom aj hrou sa nám začalo výsledkovo aj herne úspešné obdobie. Ak však chceme byť naďalej úspešný, tak podobne dobrý výkon musíme podať aj o týždeň v sobotu 03/03/2012 o 15:30, keď sa v ďalšom kole Bundesligy predstavíme v Bay Arene na ihrisku vždy nepríjemného Bayeru Leverkusen.

Jupp Heynckes:
"Bol to solídny výkon tímu. Hrali sme dobre a mali veľa príležitostí. Neboli sme tak šikovný pred bránkou, ale ovládali sme hru a hrali na nulu. Môžeme byť spokojní. To bolo medzníkom pre celý tím. Máme vynikajúcich futbalistov, ale je potrebné ich harmonizovať. Musíte byť pripravení robiť aj špinavú prácu. Teraz to je o nich. To je spôsob, ktorým musíme ísť. "

Holger Badstuber: "Dne sme si všetci robili svoju povinnosť. To bol prvý krok. Hrali sme veľmi dobre, mali veľa šancí, ale potrebovali sme sa ujať vedenia, potom to bolo pokojnejšie. To je správna cesta. Vedeli sme, že Gladbach stratil body a tak sme sa chceli vrátiť na druhé miesto."

Franck Ribéry: "To bol dobrý test, a my sme dobre reagovali. Bolo dôležité vyhrať proti Schalke, ktorí má dobrý tím. Dôležité sú tri body. Musíme zostať v pokoji, uvoľnene a hrať tak ako dnes. Potom môžete robiť čokoľvek. Sme späť, ale nesmieme urobiť žiadnu chybu a všetky zápasy musíme vyhrať."

Manuel Neuer: "Bolo to zaslúžené víťazstvo. Vždy sme hovorili, že potrebujeme prevrat, a možno, že to dnes práve prišlo."

Huub Stevens (tréner Schalke 04): "Urobili sme všetko, aby sme proti lepšiemu tímu niečo získali. Bayern si zaslúžil vyhrať. Začali sme dobre, mali šance, ale nepremenili sme ich. Bayern bol jasne lepší a mali viac príležitostí. Vďaka Hildebrandovi, sme prehrali len 2:0."

Benedikt Höwedes (kapitán FC Schalke 04): "Bojovali sme a mali aj príležitosti. Bayern dnes odohral dobrý zápas. Ak Robben a Ribery hrajú tak ako dnes, potom má každý bundesligový klub problémy. Nikdy nie je dobrý čas hrať proti Bayernu. Možno nám po štvrtkovom zápase už v druhom polčase chýbali sily. To je škoda."

Timo Hildebrand (brankár FC Schalke 04):
"Až do 1:0, sa to vyvíjalo dobre. Možno, 120 minút vo štvrtok v Európskej lige bolo priveľa. Štve ma, že som pri prvom góle vybehol."