15:30
Rhein Energie Stadion Köln

1.FC Köln - FC Bayern

3 : 2 (0 : 2)

V 21. kole Bundesligy sa dnes naše mužstvo predstavilo na Rhein Energie Stadion v Kölne. Po výbornom 1.polčase, keď sme si zabezpečili vedenie 0 : 2, sme v 2.polčase neuveriteľne vybuchli, po hrubých chybách v obrane inkasovali 3 góly a tak sa z Kölnu vraciame bez bodov. Poďme ale pekne po poriadku. Nastupujeme v zostave: Kraft - Gustavo, Badstuber, Tymoshchuk, Lahm - Pranjič, Ottl - Altintop, Schweinsteiger, Müller - Gomez.

4min - Po dlhom aute predĺženom hlavou, triafa Novakovič tiesnený Lahnom ,vedľa bránky Krafta.
10min - po rohovom kope letí Gustavova hlavička vysoko nad bránku.
12min - Müller triafa loptu v dobrej pozícii iba do domáceho obrancu.
19min - Badstuber musí zastaviť rýchly protiútok domácich iba za cenu ŽK. Domáci sa dožadujú ČK, kedže ich hráč by išiel sám na brankára, hlavný rozhodca ich na naše štastie nevypočuje.
22min -
0 : 1 po Müllerovom centri sa k lopte dostáva Gomez a ten tiesnený a v páde, špičkou kopačky zasiahne loptu, ktorá končí v sieti Rensinga.
29min - Podolskeho nepresná hlavička letí  vysoko nad našu bránku.
39min - Matušičova strela spoza šestnástky letí vysoko nad branku Krafta.
42min -
0 : 2 Lahm posiela centrovanú loptu na Altintopa, ten napriahne a opäť ukáže, že aj keď nie príliš často, ale vie strieľať nádherné góly. Gól ide tak trochu aj na vrub brankára Rensinga.
45min - Gomez spáli obrovskú šancu, keď sa kľučkou zbaví domáceho stopéra aj brankára, čím sa ale vytlačí z ideálnej pozície a kým stihne vystreliť, jeho strela triafa iba ďalšieho obrancu domácich. Následnú odrazenú loptu zase posiela Ottl iba do Rensinga.
45+1min - Domáci Mohamad zasiahne v šestnástke, pri súboji s Gomezom loptu rukou, ale píšťalka rozhodcu ostáva nemá.

47min - Lahm vidí ŽK po faule na Peszka.
49min - Podolskeho prízemná strela iba tesne míňa našu bránku.
52min - ŽK pre Brecka po faule na Müllera.
55min -
1 : 2 po dlhom pase za obranu, chybe našej obrany a nie práve najlepšom vybehnutí brankára Krafta strieľa domáci Clemens kontaktný gól.
60min - Müller v dobrej pozícii nastrelí iba domáceho stopéra.
62min -
2 : 2 je vyrovnené.  Po rohovom kope nechávame vysoké lopty dovtedy poskakovať okolo našej šestnástky, až jednu z nich Novakovič usmerní hlavou do našej bránky.
64min - Altintopa strieda Ribéry.
66min - Schweinsteigerovu málo razantnú strelu chytá Rensing.
73min -
3 : 2 po dlhom odkope domáceho brankára, ktorý je ešte hlavou domáceho hráča predĺžený, sa lopta dostáva k Novakovičovi, ktorého neúspešne stíha Badstuber, a ten dáva svoj 2 dnešný gól a domáci idú do vedenia.
77min - hlavička Gomeza mieri tesne vedľa.
78min - tréner van Gaal posilňuje útok. Gustava strieda Klose.
81min - domáci striedajú. Novakoviča strieda Jajalo.
86min - hlavička Podolskeho do rúk brankára Krafta.
88min - Lahmov polocenter-polostrelu chytá Rensing.
89min - ďalšia chyba obrany. Našťastie Clemens sám pred našim brankárom prestrelí.
90min - Ďalšie striedanie domácich. Peszka strieda Ehret.
90+1min - a ďalšie taktické striedanie. Clemensa strieda Yalcin.
90+2min - Podolski strelou asi zo 40m poriadne natiahne Krafta, ktorý musí zasahovať. Následne hlavný rozhodca ukončí dnešné stretnutie.

Dnešné stretnutie v Kölne, najmä jeho druhý polčas, sme absolútne nezvládli a tak sa domov vraciame bez bodov. Naopak domáci si pripisujú určite neočakávané, ale o to cennejšie a dôležitejšie 3 body v boji o záchranu. Nás strata mrzí o to viac, že sme mohli stiahnuť náskok vedúceho Dortmundu. Po vydarenom 1.polčase a vedení 0 : 2 nič nenasvedčovalo tomu, že by sme tento zápas mohli prehrať. Počas polčasovej prestávky som už v hlave vymýšlal oslavný nadpis pre tento článok. To som však ešte netušil čo nás čaká v 2.polčase. Domácim sa však po prestávke podaril dokonalý obrat. Smerom dopredu sme v podaní nášho mužstva už videli aj vydarenejšie zápasy, no najmä smerom dozadu to bolo dnes z našej strany veľmi zlé. Sklamala v podstate celá obrana, najviac však Holger Badstuber, ktorý mal počas celého stretnutia veľké problémy v osobných súbojoch s domácimi hráčmi, keď nestíhal najmä rýchlostne. Po stretnutí sa ako jediným svetlým momentom z našej strany javí len pekný gól Hamita Altintopa. Verme, že si naše mužstvo uvedomí, že v zápasoch sa musia odohrať naplno oba polčasy a z tejto prehry sa poučí. Či tomu tak naozaj bude, sa najbližšie budeme mať možnosť presvedčiť v sobotu 12/02/2011, keď v 22.kole Bundesligy privítame na našom domácom štadióne mužstvo 1899 Hoffenheim.