Rozhovor Ribéry - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2012/2013


Hviezda Bayernu Ribéry varuje Barcelonu.


"Takí silní sme ešte nikdy neboli."
FC Bayern je pred vstupom do svojho tretieho finále v Lige majstrov za ostatné štyri roky. Franck Ribéry (30) dúfa, že sa konečne splní jeho najväčší sen. Tu je rozhovor portálu bild.de so "superstar" pred odvetným zápasom s FC Barcelona.

Preklad rozhovoru vám prinášame vďaka Sue.

bild.de: Monsieur Ribéry, ako silno budete zajtra večer na štadióne Camp Nou myslieť na záverečný duel vo Wembley 25. mája?
Franck Ribéry: "Prvý zápas sme síce vyhrali 4:0, ale zajtra zažijeme úplne inú Barcelonu ako minulý týždeň. Nanajvýš tak na 80% sme vo finále. Ale ak budeme znova hrať tak dobre, ako pri 4:0, tak to zajtra dokážeme."

bild.de: Ktorého súpera si želáte do finále?
Franck Ribéry: " Vlastne je to jedno. Avšak  Dortmund to v tejto sezóne robí výborne. Je to jediné doposiaľ neporazené mužstvo v Lige majstrov. Majú veľké šance dostať sa do finále."

bild.de: Vaše mužstvo si vo všetkých troch súťažiach pripísalo doteraz len tri porážky, jednu v nemeckej lige a dve v Lige majstrov. Čím to je, že má FC Bayern takú úžasnú sezónu?
Franck Ribéry: "Pretože všetko do seba perfektne zapadá. Som tu už šesť rokov a nikdy pred tým sme nemali tak dokonale fungujúce družstvo. Všetci si dobre rozumieme, nálada v manšafte je výborná, nemáme žiaden stres. Lavička je tiež správne silná, takže i striedania nie sú vôbec problémom. Všetci makáme pre vysoké ciele. Každý zo seba vydá čo najviac a je dokonale sústredený. A Jupp Heynckes odvádza perfektnú prácu. Všetko klape fantasticky."

bild.de: Sezóna by bola prefektnou vtedy, ak by Bayern dosiahol "treble"....
Franc Ribéry: "Keď to dosiahneme, môžeme s kľudom povedať, že sme najlepšie mužstvo na celom svete. Aj preto, že sme na ceste za tým úspechom vyradili Barcelonu, dovtedy najlepší manšaft na svete. Majstrom už sme a naše šance na ďalšie dva tituly sú tak veľké a tak blízko, ako snáď ešte nikdy pred tým."

bild.de: V roku 2010 bola šanca na zisk troch titulov tiež veľmi blízko. Pri jasnej prehre 2:0 vo finále proti Interu Miláno ste chýbali pre kartový trest. V roku 2012 ste vo finálovej dráme s Chelsea museli byť v predĺžení vystriedaný. Čo to pre Vás znamená tesne pred tretím možným finále?
Franck Ribéry: " Veľmi, veľmi veľa. Vždy bolo mojim snom vyhrať Ligu majstrov. Bezpodmienečne to chcem i teraz. Jednoducho pre to urobím všetko".

bild.de: Pravdepodobne dosiahne Bayern svoj vrchol už onedlho. V lete však príde tréner Pep Guardiola, ako aj Mario Götze, možno i Robert Lewandowský z Dortmundu. Stane sa tak Bayern na dlhé roky neporaziteľným?
Franck Ribéry: "To by som netvrdil. Ale my chceme ten vrchol dosiahnuť a dlho na ňom i vydržať, ako v lige nemeckej tak i v Európe. Vyzerá to veľmi dobre: prídu k nám výborní hráči, mužstvo bude ďalej rásť. Teraz bude môcť i na medzinárodnom poli začať skutočná zlatá éra Bayernu. Som veľmi rád, že môžem i ja už dlhšie k tomu prispievať."

bild.de: Kedy už konečne bude riadna oslava tejto sezóny?
Franck Ribéry: (smeje sa) " Dúfam, že 1. júna, po poslednom zápase sezóny, po finále Pohára v Berlíne. Dúfam, že trojnásobne..."

Zo stránky bild.de preložila Sue.
Ďakujeme! 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist