6.deň - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2014/2015 > Sústredenie Doha

Sústredenie Doha.

6.deň

14/01/2015

V stredu dominovali predpoludňajšiemu tréningu dojmy z prvého prípravného zápasu v tejto sezóne. Spomínali sa najmä výkony mladíkov v tíme a 2 góly jedného z nich Mitchella Weisera. "Dlho som nedal žiadny gól, tak bolo pekné trafiť sa znova, "povedal stále iba 20-ročný Mitchell. Spolu s ním sú v Dohe Sinan Kurt (18), Gianluca Gaudino (18), Marco Hingerl (18), Michael Eberwein (18) a Leopold Zingerle (20). Na ich adresu sa vyjadril aj tréner Pep Guardiola: "Vzhľadom k tomu, že majú kvalitu, museli byť použitý v prvom zápase roka.“ jeho slová potvrdil aj Matthias Sammer: "Majú svoje šťastie vo svojich rukách, nemajú strach a idú na plný plyn. Ale iba integrácia nestačí. Ako mladý hráč musíte urobiť niečo viac. Musíte mať istú drzosť. Odohrať nejaký duel, kde sa o vás povie: Wow!"Chlapcov prišiel na tréning pozrieť aj Anatolij Tymoshchuk. Ukrajincec, ktorý u nás pôsobil v rokoch 2009-2013 si družne pokecal s Claudiom Pizarrom, Manuelom Neuerom a fyzioterapeutom Fredim Binderom o starých časoch. Tymov súčasný klub Zenit Petrohrad má rovnako ako naši chlapci rozložený tréningový kemp v Dohe. Mimochodom v minulých dňoch nás boli pozrieť napríklad aj bratia Kovačovci alebo bývalý hráč Bundesligy v drese Eintrachtu Frankfurt Jan Åge Fjørtoft.

Od konca tréningu do štvrtka popoludnia majú hráči na pokyn trénera voľno a čas na odpočinok. Vo štvrtok večer (18:30 SEČ hodiny) začnú v Katare Majstrovstvá sveta v hádzanej. V otváracom zápase sa stretnú hostiteľa s Brazíliou. Miesto zápasu The Lusail Arena je neďaleko Dohy a tak sa tréner Guardiola zúčastní úvodného zápasu.Napriek poobedňajšiemu voľnu sa ale dvaja hráči na ihrisku potili. Manuel Neuer a Arjen Robben. Deň po svojom návrate z FIFA Ballon d'Or gala večera v Zürichu doháňali zameškané. "Je dobré byť späť v práci," povedal Robben. Manuel Neuer ho doplnil slovami: „Po celkom 13 hodinách letu sme sa vrátili naozaj vyčerpaný, ale to bol skvelý výlet a naozaj skvelý večer. Som hrdý na to, že som bol medzi posledným triom. Skvelý zážitok!"

Na štvrtok popoludní je teda naplánovaný ďalší tréning.Mimochodom vedeli ste, že najväčším fanúšikom hudby v mužstve je Mario Götze? "Hudba je stálym spoločníkom, či už doma, alebo na cestách. Aj v kabíne vždy niečo hrá. Dávame prednosť R&B a hip-hopu," povedal Mario. Momentálne sa mi veľmi páči hudba speváka z kanadského Toronta Weeknda ("Earned It"). "Som fascinovaný z jeho hlasu a spôsobu, akým robí hudbu." Z kanadskej metropoly je aj rapper Drake ("Hold On, We’re Going Home). V kabíne je často koncert na želanie. "Dante hrá brazílsku hudbu. To je niekedy nepríjemné," smeje sa Mario. Medzi svoje súčasné TOP 3 skladby radí The Weeknd – Earned It, Drake – Days In The East, Usher – Hush.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist