19/09/2012
20:45

FC Bayern - Valencia CF

2 : 1 (1 : 0)

Na prvý zápas F-skupiny Ligy majstrov proti Valencii nastupujeme v zostave: Neuer - Badstuber, Boateng, Dante, Lahm - Martínez, Schweinsteiger - Ribéry, Kroos, Robben - Pizarro.

5min - po Ribéryho prihrávke páli Kroos tesne nad bránku.
18min - Schweinsteigerovu slabú prízemnú prihrávku chytá brankár Alves.
19min - Kroosovu dobrú strelu spoza šestnástky boxuje brankár Alves a následne chytá aj slabú prízemnú strelu Robbena.
38min -
1 : 0 Robben vysúva prihrávkou do strany Schweinsteigera a ten aj s prispením obrancu hostí, posiela loptu do siete.

45min - cez polčasovú prestávku strieda Ribéryho Müller.
52min - Neuer musí boxovať nepríjemný center Tina Costu.
53min - kroos padá v šestnástke po kontakte s Parejom, píšťalka hlavného rozhodcu ostáva nemá.
58min - Kroosovu strelu vytláča brankár Alves s námahou nad bránku na roh.
63min - hostia striedajú Jonasa za Valdesa.
64min - Pizarra strieda Mandžukič.
67min - strelu Féghouliho po zaváhaní Danteho, v poslednej chvíli zblokuje Boateng.
69min - Martíneza strieda Gustavo.
71min - hostia striedajú Guardada za Vieru.
75min - Tino Costa vidí ŽK.
76min -
2 : 0 Toni Kroos napriahne spoza šestnástky a nechytateľnou strelou posiela loptu do bránky.
80min - Rami vidí ŽK.
85min - Ricardo Costa vidí ŽK.
88min - hostia striedajú Soldada za Barragána.
90min -
2 : 1 na rohový kop hostí najvyššie vyskočí Valdez a hlavou prekonáva Neuera.
90min - Robben je faulovaný Ramim, ktorý vidí po druhej žltej, červenú kartu a hlavný rozhodca odpíska penaltu, tú však Mandžukičovi vyráža brankár Alves. Následne hlavný rozhodca končí dnešný zápas.

Jupp Heynckes: "Je dôležité začať víťazstvom v novú sezónu Ligy majstrov. Najmä v prvej polhodine, to bola hra trpezlivosti, pretože Valencia bola v obrane organizovaná perfektne. Gól na 1 : 0 nám pomohol, hrali sme lepšie a rýchlejšie vpred. Fáza pred prestávkou sa mi páčila najviac. Celkovo sme hrali sebavedome a súperovi, sme až na gól, veľa nedovolili. Škoda nepremenenej penalty."

Philipp Lahm: "Je vždy zvláštne hrať Ligu majstrov. Strelili sme 2 góly a máme tri body, to je pekný začiatok proti najsilnejšiemu súperovi skupiny."

Bastian Schweinsteiger: "Bolo dôležité získať tri body. Ukázali sme dobrý výkon. Po gól na 1 : 0 to bolo vyrovnané, museli sme byť obozretní. Gól na 2 : 0 mal pre nás hodnotu zlata."

Javi Martínez: "Som veľmi spokojný. Mali sme veľa šancí a ovládali sme hru. V zálohe sa mi hralo dobre, v pohode to s ostatnými hráčmi funguje. Cítil som sa veľmi dobre."

Arjen Robben: "Tento rok je novou príležitosťou a začíname znova. Bol to dobrý zápas, pretože Valencia je dobrý súper. Na víťazstve 2 : 1 môžeme stavať."

Nelson Valdez (strelec gólu Valencie): "Mali sme od začiatku príliš veľkú úctu k Bayernu Mníchov a príliš rýchlo sme strácali loptu. Máme mladý tím, ktorý sa má veľa čo učiť. Bayern je favoritom skupiny, ale našim cieľom je postup do ďalšieho kola."