15:30
Olympiastadion Berlin

Hertha BSC - FC Bayern

0 : 1 (0 : 1)

Zápas 13.kola v hlavnom meste proti domácej Herthe BSC nastupujeme v základnej zostave: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Bernat - Alonso - Robben, Müller, Götze, Ribéry - Lewandowski.

2min – Lewandowski po centri Müllera z päťky prestrelí bránku.

16min – držanie lopty 23%-77%.
18min – Müllerova strela z otočky mieri do rúk brankára Krafta.
20min – Ribéry strela do rúk domáceho brankára.
22min – Robben strela končí v rukách brankára Krafta.
27min –  0 : 1 Müller pätičkou posúva loptu na Robbena, ktorý strelou asi z 20-22 metrov obstrelí domáceho brankára.
30min – Müllerova strela letí vysoko nad bránku.
38min – Bernat odcentruje na Robbena, ktorého zakončenie z prvej končí vedľa bránky.

48min – Schieberova strela letí vedľa bránky.

61min – piati hráči Herthy idú sami na Ribéryho a Neuera. Franck situáciu zvládne a lopta po jeho teči končí na rohu. Domáci následne dvojnásobne striedajú. Odchádzajú Schieber a Ben-Hatira a prichádzajú Ronny a Kalou.
62min – domáci dávajú gól, ktorý ale pre offside Hosogaia správne neplatí.
63min – Ronny odcentruje, Kalou ale nestihne zakončiť, lebo Neuer je pri lopte skôr.
66min – striedame Götzeho za Rodeho.
71min – Ronnyho priamy kop na 2x skrotí Manuel Neuer.
72min – Lewandowského vytesní Hegeler a tak zakončuje vedľa bránky.
80min – Hosogaividí ŽK za faul na Ribéryho. Schweinsteiger strieda Müllera.
82min – Robben vysúva Lewandowského, ten sám zoči-voči domácemu brankárovi trafí loptu do neho.
86min – Brooks z dobrej pozície netrafí našu bránku.
89min – Lewandowski prehadzuje brankára Krafta, triafa však iba jeho ruku.
90+2min – hlavný rozhodca odpíska koniec stretnutia.

Pep Guardiola: "V prvom polčase sme hrali dobre. V 2. polčase sme stratili náš spôsob hry. 1: 0 je vždy nebezpečné, Hertha bola rýchla v protiútokoch. Možno, že moji hráči boli po tom, čo hrali v Manchestri 70. Minút v oslabení trochu unavení. Pri prvom polčase som bol spokojný, druhá polovica mohla byť lepšia."

Arjen Robben: "1 : 0, je v poriadku, nemôžeme vždy hrať skvele. Druhá polovica nebola dobrá. Tri body - a koniec!"

Jérôme Boateng: "Po 1 : 0 sme mali streliť druhý gól, na ktorý sme mali už v prvej polovici niekoľko príležitostí."

Jos Luhukay (tréner Hertha Berlín): "V prvom polčase to bolo pre nás veľmi ťažké. Mali veľa zmien polohy a veľa príležitostí. Nedostali sme sa do hry. V druhom polčase to bolo potom vyrovnané. Brooks mal najlepšiu príležitosť na vyrovnanie. Žiaľ neuspeli sme."