18:30
   Veltins-Arena Gelsenkirchen

Schalke 04  - FC Bayern

0 : 4 (0 : 2)

V 6.kole Bundesligy sme odohrali šláger s odvekým rivalom, mužstvom Schalke 04. Okrem tradičnej rivality a rivality Schalke vs. Neuer má zápas aj ďalší náboj. Postavili sa proti sebe bratia Boatengovci. Jérôme v našom drese a Kevin-Prince v drese domácom. Na zápas nastupujeme v základnej zostave: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Alaba - Lahm - Robben, Schweinsteiger, Kroos, Ribéry - Mandžukič.

5min - Neuer vyráža strelu Kevina-Princa Boatenga.
9min - Alabov priamy kop letí vedľa bránky.
13min - po Robbenovej prihrávke letí
llerova strela vedľa bránky.
17min - domáci Szalai v dobrej šanci nestihne presne zakončiť.
18min - Kroosova strela letí nad bránku.
21min -
0 : 1 po rohovom kope Robbena posiela Schweinsteiger loptu hlavou do siete.
22min -
0 : 2 Boateng centruje a Mandžukič hlavou zvyšuje skóre.
29min - Robbenova strela tesne míňa bránku.
38min - Rafinhova strela letí tesne vedľa bránky.
42min - Ribéryho strelu chytá brankár Hildebrand.

46min - domáci striedajú Neustädtera za H
ögera.
52min - Robben po peknom prieniku prihráva Mandžukičovi, ten prekopne domácu bránku.
58min - Kevin-Prince Boateng hlavičkuje vedľa našej bránky.
61min - Farfán vidí ŽK za faul na Ribéryho.
64min - Alabova strela vedľa bránky.
69min - strela Kevina-Princa Boatenga letí vedľa bránky.
73min - Robbena strieda M
üller.
75min -
0 : 3 Alaba prihráva Ribérymu a ten síce netrafí loptu dokonale, tá ale s menšou dávkou šťastia končí v bránke.
78min - Schweinteigera strieda Kirchhoff.
80min - Kevina-Princa Boatenga strieda Clemens.
81min - Mandžukiča strieda Pizarro.
84min -
0 : 4 Alaba vysúva Müllera, ten preváha správny moment zakončenia, dokáže však prihrať Pizarrovi, pre ktorého už nie je problém poslať loptu do odkrytej bránky domácich.

Pep Guardiola:
"Bol to doteraz náš najlepší zápas v Bundeslige. Úplne sme dominovali proti jednému z najsilnejších tímov v Nemecku. Hrali sme dobre. Som potešený a hrdý na tento úspech a hráčov."

Bastian Schweinsteiger: "K zápasu sme od prvej minúty pristupovali veľmi vážne. Chceli sme získať tri body. Nie je to ľahké vyhrať tu, o to sme šťastnejší, že sa nám to podarilo."

Jérôme Boateng: "Zlepšujeme sa od zápasu k zápasu. Mali sme konrolu nad loptou a dobre sme si ju prihrávali."

Jens Keller (tréner FC Schalke 04): " 0 : 4 doma je nakladačka. Sme veľmi, veľmi dobre vstúpili do hry a mali silných 20 minút. Potom sme 2x inkasovalia tím sa z toho už nespamätal."

Kevin-Prince Boateng (FC Schalke 04):
" Je ťažké vyhrať proti tímu ako Bayern. Urobili sme príliš veľa chýb a Bayern to využil. Táto ich pozícia hry a odovzdávanie lopty je vynikajúca. Je ťažko prístupná. Mali sme šance, ale ak ich nevyužijete nemôžete vyhrať."

Benedikt Höwedes (FC Schalke 04): "Snažili sme sa všetko vyskúšať. V prvých 25 minútach tam bolo niekoľko šancí a potom dostaneme dva hlúpe góly. To rozbilo naše plány. Mali sme ale možnosti, takže si nemôžeme sťažovať. Bayern bol jasne lepším tímom asi 30 minút. Dnes je rozdiel triedy príliš veľký."