Jahn-Stadion Regensburg

Jahn Regensburg - FC Bayern

0
: 4 (0 : 1)

Na zápas 1.kola Nemeckého pohára proti druholigovému Regensburgu nastupujeme v zostave: Neuer - Lahm, Boateng, Badstuber, Can - Gustavo, Kroos - Robben, Müller, Ribéry - Mandzukic.

3min - po Robbenovom centri hlavičkuje Boateng tesne nad brvno.
22min - M
üller prihráva Ribérymu, jeho strela je ale zblokovaná.
27min - Robbenova strela asi v 25m letí tesne nad bránku.
28min - zo strelou Amachaubiho si v pohode poradí Manuel Neuer.
32min -
0 : 1 Ribéry vycvičí Ziereisa a posiela presnú prihrávku na Mandžukiča, ktorý nezaváha.
38min - Thomas M
üller vidí ŽK.
41min - Djuricinovu strelu vyráža Manuel Neuer.

46min - cez polčasovú prestávku striedajú obe mužstvá. Domáci Neunabera a Amachaiboua za Müllera a Heina. My striedame Ribéryho za Shaqiriho.
48min - M
üllerovu strelu chytá brankár Hofmann.
55min - M
üllerovu centrovanú loptu tesne míňa Shaqiri.
60min -
0 : 2 Kroosov priamy kop končí na ruke domáceho obrancu postaveného v múre a tak máme možnosť ďalšieho priameho kopu. Tentokrát sa exekúcie ujme Shaqiri a po strele ľavou nohou nedá domácemu brankárovi šancu.
64min - Robben sám zoči-voči brankárovi Hofmannovi posiela iba slabú strelu pravou nohou a domáci brankár si s ňou stihne poradiť.
68min - Gustavo posiela ďalekonosnú strelu tesne vedľa.
74min - Mandžukič vidí ŽK.
75min - striedame. Odchádza Robben a prichádza Schweinsteiger.
76min - Sembolo vidí ŽK.
80min -
0 : 3 Shaqiri vysúva prihrávkou za obranu Mandžukiča, ktorý obíde brankára Hofmanna a napriek tomu, že je už z uhla, dokáže dopraviť loptu do bránky.
81min - Maria Mandžukiča strieda Claudio Pizarro.
84min - domáci striedajú Haaga za Smarzocha.
88min -
0 : 4 Shaqiriho center pred bránku nádherne vo vzduchu trafí Claudio Pizarro.
90min - Boateng vidí ŽK.

Matthias Sammer:
"V 1.polčase sme neboli v rytme. Mali sme príliš veľa kontaktov a bolo to trochu  predvídateľné. V 2.polčase to už potom bolo dobré."

Jupp Heynckes: "Mali sme prvých 20 minút niekoľko problémov, pretože súper hral dobre a nedal nám pokoj. Po góle na 1 : 0 sme už hrali lepšie. S príchodom Shaqiriho v 2.polčase sme hrali vynikajúco, účinnejšie a lepšie."

Arjen Robben: "Samozrejme sme museli tvoriť hru, Regensburg bol dobre organizovaný. Bolo dobre, že sme pred polčasom strelili gól. Potom už to bolo jednoduchšie. Je to vždy zábavné, keď máte úspech. Odštartovali sme dobrú cestu: víťazstvo v Supercupe, postup v pohári, teraz môže začať liga."

Xherdan Shaqiri: "Chcem pomocť mužstvu s dobrými výsledkami a veľmi dobre som sa integroval. Videli ste, že sme dobre pripravení."

Mario Mandžukič: "Dnes to bolo veľmi teplý deň. Vedeli sme, že musíme využiť naše príležitosti. Zaslúžili sme si vyhrať a postúpiť do druhého kola. Je to zábava hrať futbal s týmito chlapcami."

Oscar Corrochano (tréner Jahn Regensburg): "Museli sme bežať veľmi vysoké obrátka a na konci nám chýbali sily. Posledné dva góly boli horké. Celkovo tím urobil dobrý dojem. Proti Bayern je veľmi ťažké hrať. Som celkom spokojný s výkonom."

Michael Hofmann (Brankár Jahn Regensburg): "Tempo sme vydržali do 60 minúty. Bayern bol brutálne silný oponent, jeho sila je ohromujúca."

Christian Rahn (Jahn Regensburg): "Určite sme mali rešpekt, ale to je celkom normálne proti tímu ako FC Bayern. Začali sme dobre a v 1.polčase sme im nedvolili veľa príležitostí. V 2.polčase nám už chýbali sily."