Víťazná rozlúčka so skupinovou fázou LM - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Blog > Mario

Víťazná rozlúčka so skupinovou fázou LM

11/12/2014

Derniéra v skupinovej fáze LM nás čakala v domácom prostredí proti CSKA Moskva. Nečakalo sa, že ešte v záverečnom zápase budú Rusi mať šancu na postup, preto tento duel nebol až tak bezvýznamný. Čo bolo jasne pred zápasom povedané, pred 70 000 fanúšikmi Bayernu si naši hráči nemôžu dovoliť ani len trošku poľaviť. V prvom vzájomnom zápase sme videli iba gól, tentokrát som čakal ofenzívnejší zápas, aj keď bolo jasné, že hostia neprídu hrať otvorenú partiu. Nám ale chýbala celá plejáda zranených či potrestaných hráčov, a tak to z našej strany bola celkom zaujímavá zostava.
V strede s mladými puškami Gaudino-Höjbjerg, na pravej strane obrany s Rodem. A po dlhom čase konečne aj Schweinsteiger. Aj s obmenenou zostavou bol však favorit jasný. Zápas sa mal od začiatku niesť v duchu - Moskva musí, Bayern chce. Na to, že chceli hostia zabojovať o postup, predviedli žalostne málo a nebyť občasných výpadov Doumbiu, tak by sa asi na polku Bayernu ani nedostali. Jedinú veľkú šancu skvele zneškodnil Neuer, a tak k ďalšiemu čistému kontu sa veľmi ani nespotil. Veľmi aktívny bol na našej strane Schweinsteiger, s kapitánskou páskou, na ktorom bola vidieť obrovská chuť, a bolo ho plné ihrisko. O ofenzívu sa staral Ribéry, ktorý prenikal do 16-ky a na hranici bol faulovaný. Rozhodca ukázal na biely bod a Müller sa nezvykne mýliť a zároveň sa stáva najlepším strelcom Bayernu v Lige Majstrov vôbec. Vo veku 25 rokov - môžme sa tešiť čo nám ešte v budúcnosti predvedie tento podľa mňa nie veľmi docenený hráč. Suverénnym držaním lopty a pokojný priebehom sme priviedli 1.polčas do úspešného konca, ešte Bastiho strela bola nebezpečná. Príchodmi Robbena a Lewandowskeho mala byť ofenzíva ešte silnejšia, čo sa aj porvrdilo. S chuťou hrajúci Robben to skúšal typickými prienikmi, strieľal, prihrával, ale nepadlo to tam. Götzemu naopak áno, lenže zakaždým z ofsajdovej pozície. Už minule som chválil Rodeho a aj na nie príliš typickej pozície pre neho, aj keď je to veľmi univerzálny hráč, hral dobre. Aj z rozhovoru (ktorý bol preložený na tejto stránke) som vycítil z neho, že je to ambiciózny hráč a takých v Bayerne potrebujeme. Potešený som bol aj z Gaudina, samozrejme, pokazil možno aj ľahké prihrávky, ale 18-ročný hráč potrebuje skúsenosti z takýchto zápasov a určite mu to pomôže. Lewandowski zahodil ľahkovážne svoje šance, ale góly strieľali iní. Boateng umnou pätičkou našiel Schweinsteigera, ktorého center bez problémov poslal do siete Rode. Rozdiel triedy dokončil poľahky Götze a zápas končí výsledkom 3:0. Víťazíme v skupine smrti suverénne, anglický ani taliansky majster nás výraznejšie nepreverili, ale ako už viackrát bolo povedané, rozhodujúca bude forma na jar. S Ligou Majstrov sa tak v roku 2014 lúčime víťazne.
Ešte na záver pohľad na možných súperov v osemfinále: rozdelil by som to na 2 skupiny podľa náročnosti. Ťažšia varianta - Juventus, Paris SG, Arsenal. Ľahšia varianta - Šachtar, Bazilej. Schalke, Leverkusen ani Man.City nám vylosovať nemôžu. Osobne by som už nechcel Arsenal, vzájomnej konfrontácie už bolo dosť. S Juventusom sme sa tiež často stretávali. Bolo by zaujímavé sledovať súboj proti Arabským peniazom z Paríža. Na Bazilej máme len príjemné spomienky (7:0 v roku 2012). Šachtar by tiež mohol byť na rozbeh akurátnym súperom. Nech už si teda želáte kohokoľvek, verme, že vo februári to budú príjemné večery pred obrazovkami Ligy Majstrov.

autor: Mario
poznámka redakcie: Za obsah a pôvodnosť článku zodpovedá autor. Text neprešiel jazykovou úpravou.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist