Matthias Sammer o... - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2014/2015

Sammer: "Cítim sa ako doma."20/11/2014

Prezident klubu Karl Hopfner podpísal v stredu so športovým riaditeľom Matthiasom Sammerom rozšírenie zmluvy do roku 2018. "Ak vám dá všetkých 9 osôb dozornej rady svoj hlas, potom je dôvera dostatočným dôkazom," povedal Karl Hopfner a potom sa už rozhovoril Matthias Sammer. Prinášame voľný preklad rozhovoru.

Matthias Sammer o ...

... predĺžení zmluvy:
"Ďakujem všetkým, že rozhovory boli nekomplikované. Posledných dva a pol roka bolo intenzívnych, ale tiež veľmi úspešných a príjemných. Cítim sa veľmi dobre v tomto klube. Je to pre mňa veľká česť, že môžem naďalej slúžiť klubu a budem aj naďalej robiť svoju obvyklú pokojnú prácu vyhradeným spôsobom (smiech). Cítim sa tu ako doma."

... cieľoch:
"Je potrebné stabilizovať úspechy. Všetko musí bežať v rovnakom smere. Ja neviem či sa dajú získať v sezóne všetky tituly (4 za sezónu), ale my sme nesmierne hladní."

... zlomenine Philippa Lahma:
"Spočiatku som bol samozrejme v šoku, pretože Philip má ako kapitán na tím veľký vplyv. Prajeme mu všetko najlepšie a držím mu palce. Ale teraz nie je miesto pre smútok a sentimentality. Musíme sa z toho otriasť. Máme dostatočne široký káder. Teraz majú hráči, ktorí dostávajú málo príležitostí, šancu presadiť sa. Máme dostatok hráčov v tíme. Aby tu bolo dostatok výkonu aj kvality jej naša úloha."

... návrate Bastiana Schweinsteigera:
"Je to v poriadku, robí to všetko veľmi, veľmi dobre. Vidím ho už fyzicky i psychicky v dobrom stave. Teraz je na konzultácii trénera s Bastim, pretože je veľmi skúsený, aby rozhodli o čase návratu. Vnútorný hlas mi hovorí, že by to už nemuselo trvať dlho."

... zdravotnom stave Müllera, Neuera a Boatenga:
"Nepočul som nič negatívneho. Ja len dúfam, že to s Thomasom nie je tak zlé. Manu a Jérôme mali krátkodobé problémy. Dúfam, že obaja môžu hrať v sobotu proti Hoffenheimu."

... Pepovi Guardiolovi:
"Je to geniálny tréner, v dobrom slova zmysle aj trochu blázon. Môžem len povedať, že je to obrovská zábava ísť s ním týmto spôsobom. Je radosť s ním pracovať."

... úrovni mládeže:
"Na úspech juniorského tímu uplynula trochu príliš krátka doba v posledných dvoch rokoch, a to aj z mojej strany. Mám s Michaelom Tarnatom a Wolfgangom Dremmlerom nádherný vzťah. Teraz sme každý týždeň spolu so všetkými trénermi. Budeme realizovať nášu hernú filozofiu. Domnievam sa, že sme na dobrej ceste v strednodobom horizonte, ale musíme byť ešte trpezliví.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist