30/03/2013
18:30

FC Bayern - Hamburger SV

9 : 2 (5 : 0)

Na zápas 27.kola Bundesligy proti mužstvu nášho bývalého vynikajúceho hráča a momentálne trénera Thorstena Finka, Hamburgeru SV, nastupujeme v zostave: Neuer - Gustavo, Dante, Boateng, Lahm -
Schweinsteiger, Martínez - Shaqiri, Kroos , Robben - Pizarro. V prípade víťazstva a pri zakopnutí Dortmundu v Stuttgarte (remíza alebo prehra) môžeme už dnes večer oslavovať domáci titul.

5min -
1 : 0 Kroos prihráva Shaqirimu, ten napriahne spoza šestnástky a brankár Adler je na jeho strelu prikrátky.
7min - po faule na Robbena a priamom kope Kroosa sa k hlavičke dostáva Pizarro, jeho pokus Adler s námahou vytláča na brvno, pri následnej dorážke je odpískaný faul na brankára.
17min - Manuel Neuer pohodlne kryje slabú strelu Sona asi z 20 metrov.
18min -
2 : 0 milimetrovú prihrávku Pizarra odvracia Diekmeier pred Robbenom na roh. Ten Robben rozohráva na krátko so Shaqirim, ktorý posadí mäkký center na hlavu Schweinsteigera, ktorý sa nemýli.
21min - Pizarrova strela tesne vedľa bránky.
25min - Westermann fauluje v šestnástke Pizarra (čistá penalta), penalta sa ale nepíska.
30min -
3 : 0 Pizarro krásnou prihrávkou za obranu vysúva Robbena, ktorý skúsi kľučku na brankára Adlera, ten si však poradí a vyráža loptu na roh. Ten rozohráva Robben na nabiehajúceho Pizarra, ktorý akrobaticky zo vzduchu presne zakončuje.
33min -
4 : 0 Robben si narazí loptu s Pizzarom, ktorý mu ju krásnou pätičkou vracia a Arjen posiela loptu presne k tyči.
37min - Shaqiri sa pokúša prelobovať Adlera. Neúspešne.
44min - Robben po prihrávke Schweinsteigera tesne míňa bránku.
45min -
5 : 0 Shaqiriho strela končí na tyči, od ktorej sa odráža na nohu Pizarra a ten posiela loptu  presne k tyči.

46min - Sonovu strelu asi z 20 metrov pohodlne chytá Manuel Neuer.
53min -
6 : 0 Robben vnikne do šestnástky, prihráva pred bránku Pizarrovi, ktorý krásnou pätičkou zvyšuje skóre.
54min -
7 : 0 Pizarro priťukne loptu Robbenovi, ktorý prelobuje brankára Adlera.
57min - dvojnásobné striedanie v mužstve hostí. Z ihriska odchádzajú Rincón a Son a prichádzajú Rajkovič a Arslan.
60min -striedame.  Lahma strieda Rafinha.
63min - Shaqiriho strela mieri tesne nad bránku.
64min - dvojnásobné striedanie v našom mužstve. Shaqiriho a Robbena striedajú Ribéry a Müller.
68min -
8 : 0 Ribéry vysúva Müllera prihrávkou za obranu, ten sa šikovne vyhne offsidovej pasci, prihráva späť Pizarrovi, ktorý bez problémov posiela loptu do siete.
69min - strelu Aoga chytá Neuer.
72min - po centri Gustava a pätičke Pizarra zakončuje Kroos nepresne vedľa bránky.
75min -
8 : 1 van der Vaart rozohráva rohový kop a Bruma hlavou upravuje skóre.
76min -
9 : 1 Ribéry vnikne do šestnástky a strelou k tyči prekonáva brankára Adlera.
79min - Rafinhovu strelu chytá brankár Adler.
81min - hostia striedajú Badelja za Kačara.
85min -
9 : 2 strelu van der Vaarta vyráža Neuer na roh.  van der Vaart aj rozohráva roh, po ktorom dáva Westermann hlavou druhý gól hostí.
88min - Schweinsteiger rozohráva priamy kop na Gustava, ktorého strelu vyráža Adler na roh.
90min - hlavný rozhodca bez nadstaveného času končí dnešné stretnutie.

Jupp Heynckes:
"Bolo dôležité pokračovať ako v posledných niekoľkých týždňoch, čo je to, že sme vyhrali naše zápasy. Máme ešte pár plánov. Bundesliga je v poriadku, ale my máme iné ciele. Môžete povedať, že tím je veľmi nadšený, veľmi dobre sa pohybuje a dobre kombinuje. Dnes bolo dôležité získať sebavedomie. Dnes sme hrali futbal ako z učebnice. Niečo podobné musíme urobiť v utorok. Ale to určite nie je možné. V utorok bude veľmi odlišný zápas. Juventus je top európsky tím, ktorý je veľmi agresívny a bežecky silný."

Xherdan Shaqiri: "Chceli sme zápas naozaj vyhrať. Bohužiaľ, nie sme teraz ešte majstrami, ale potom sa to stane na budúci týždeň vo Frankfurte nad Mohanom."

Claudio Pizarro: "Tím a ja sme hrali veľmi dobre. To je skvelé. Dlho som behral a štyri góly sú nádherné. Chceme ísť ďalej. Majstrovstvá sú po dnešku takmer jasné. To je veľmi dôležité. Máme takmer jeden pohár, ale chceme dostať ďalšie dve. Vo Frankfurte nad Mohanom to už snáď rozhodneme Tím je výborný. Dúfajme, že získame v tejto sezóne veľa titulov."

Thorsten Fink (tréner Hamburger SV): "Boli sme príliš ďaleko od svojich súperov. Chceli sme hrať futbal a nebojovali sme. Dostali sme skoro gól a potom hral Bayern šialene. Som veľmi sklamaný. Boli sme vo všetkých ohľadoch brutálne zlí. Každý by sa mal po dnešku pozrieť na seba sebakriticky."