18:30
Mage Solar Stadion Freiburg

SC Freiburg  - FC Bayern

1 : 1 (0 : 1)

4.kolo Bundesligy vo Freiburgu si pre finále UEFA Supercup 2013 predohrávame. Na zápas nastupujeme v základnej zostave: Neuer - Rafinha, van Buyten, Dante, Contento - Schweinsteiger - Müller, Götze, Kroos, Shaqiri - Pizarro.

3min - Shaqiriho strela letí tesne vedľa bránky.
12min - Sorgovu strelu vyráža krásnym zákrokom Manuel Neuer.
14min - Kroosovu strelu vyráža brankár Baumann.
15min - Shaqiriho gólovú strelu vyráža domáci brankár.
19min - Pizarro a Müller postupujú na bránku, po kontakte s G
ünterom je ale pískaný útočný faul.
33min -
0 : 1 Müllerov center na zadnú tyč spracuje Shaqiri a ľavou nohou a s prispením tyče prekonáva domáceho brankára.
37min - Pizarro vysúva G
ötzeho, jeho strelu ale Baumann vyráža.
45min - strelu Sorga končí na bočnej sieti našej bránky.

50min - G
ötze sa dostáva do dobrej pozície, Diagne zachraňuje odkopom do bezpečia.
60min - Laprévotteho strieda Kerk.
61min - Schustera strieda H
öfler.
62min - G
ötzeho strieda Lahm.
63min - ŽK pre H
öflera po faule na Kroosa.
66min - ŽK pre G
üntera po faule na Müllera.
67min - Kroosova strela letí nad bránku.
70min - ŽK pre van Buytena po faule na Guédého.
73min - brankár Baumann pekne vychytá zakončenie Shaqiriho aj dorážku M
üllera.
74min - M
üllerov strelecký pokus vyráža domáci brankár.
75min - Guédého strieda Hanke a hlavičku Kerka pohodlne chytá Manuel Neuer.
79min - Schweinsteigera strieda Ribéry.
83min - Ribéryho strela letí nad bránku.
86min -
1 : 1 Freis odcentruje, Dante nedokáže odvrátiť loptu a tak Höfler z prvej posiela loptu nechytateľne do siete.
88min - Pizarra strieda Mandžukič a Danteho dorážka po trme-vrme pred bránkou letí nad bránku.

Pep Guardiola:
"Hrali sme dobre, veľmi dobre. Ale ak vyhrávate v Bundeslige 1 : 0 stať sa môže čokoľvek. Vždy sme hrali dopredu a mali veľa príležitostí. Ja som veľmi, veľmi hrdý na svojich hráčov."

Philipp Lahm:
"Môžeme si za to sami. Na konci je to 1 : 1, ale predtým sme mali dosť šancí na to, aby bolo 2 : 0. Vynechali sme v posledných zápasoch niečo, čo rozhoduje zápasy a dnes sme za to boli potrestaní."

Christian Streich (tréner SC Freiburg): "Keď hráte proti Bayernu Mníchov, je prvé, čo potrebujete extrémnu toleranciu frustrácie. Myslím, že je psychicky najhoršie hrať proti tomuto tímu. Ich hra je navrhnutá tak, že vždy majú loptu. Nemáte loptu a musíte hrať. Teraz sme zaznamenali bod proti Bayernu ale mali sme trochu šťastia."

Oliver Baumann (brankár SC Freiburg): "Bojovali sme šialene dnes a diváci nás veľmi poháňali dopredu, čo bolo veľmi, veľmi užitočné pre nás. Bayern sa snaží hravo udržať všetko pod kontrolou a aby hra bola príliš pomalá. Videli ste, že sme každý deň o krok vpred. Tréner nám povedal, musíme bojovať, inak nemôžeme uspieť. Mal pravdu."

Nicolas Höfler (strelc gólu SC Freiburg): "Po 25 minútach, ktoré som hral, som úbol plne rozbitý. Som celkom rád, že som stál pred bránou, došla ku mne lopta a jednoducho som ju kopol do bránky."