14/02/2015
15:30

FC Bayern - Hamburger SV

8 : 0 (3 : 0)

Na zápas 21.kola Bundesligy, ktorý je zároveň 100. vzájomným zápasom s týmto súperom, nastupujeme v základnej zostave: Neuer - Rafinha, Benatia, Badstuber, Bernat - Schweinsteiger - Robben, Müller, Götze, Alaba - Lewandowski. Zápas sa začína minútou ticha za nedávno zosnulú legendu, nielen nášho klubu, ale celého nemeckého futbalu Uda Latteka.

2min - Olič dáva gól, ktorý ale pre predchádzajúci faul Ivicu na Badstubera neplatí.

4min - Müllerovu strelu vyráža brankár hostí nohou.

5min - Alabova strela letí vysoko nad bránku.

8min - Lewandowski sklepne loptu pre Götzeho, brankár Drobný je ale pri lopte skôr.

12min - Robben prihráva pred bránku na Müllera, ktorému je ale v dobrej pozícii odpískaný faul na stopéra hostí.

20min -   1 : 0 Rafinhov center trafí v šestnástke ruku Marcosa a nariadenú penaltu bezpečne premení Thomas Müller.

23min -   2 : 0 Müllerovu strelu s námahou vyráža brankár Drobný, na dorážku Götzeho je ale bezmocný.

24min - Oliča strieda Nicolai Müller.

29min - van der Vaart vidí ŽK za faul na Götzeho.

32min - Jansenova strela končí vedľa bránky.

36min -   3 : 0 Müller po rýchlom protiútoku prihráva Robbenovi, ktorý nechytateľne pošle loptu aj s pomocou tyče do bránky bezmocného Jaroslava Drobného.

44min - Robben prihráva Müllerovi, jeho strelu chytá brankár hostí.

47min -   4 : 0 Robben vninke do šestnástky a urobí, čo od neho asi nikto nečaká - pravou nohou k bližšej tyči prestrelí brankára Drobného. Následne ma aj strelec gólu aj jeho spoluhráči veľkú zábavu z formy zakončenia akú Arjen zvolil :-).

48min - Robbenov center posiela Lewandowski hlavou dobránky, gól ale pre offside neplatí.

54min - Robbenovu strelu vyráža brankár hostí špičkou kopačky.

55min -   5 : 0 Müller napriahne z 25 metrov a obstrelí brankára Drobného.

56min -   6 : 0 hneď po rozohraní v stredovom kruhu získavame loptu, Robben vysúva Müllera, ten prihráva Lewandowskému, ktorý už so zakončením do prázdnej bránky nemá žiadny problém.

57min - van der Vaarta strieda Jiráček a Marcosa Ostrzolek.

59min - Benatiu strieda Ribéry.

63min - Rudnevs dáva gól, ktorý ale pre odmavaný offside neplatí, ale platiť mal, pretože sa o offside absolútne nejednalo.

66min - Müllera strieda Gaudino.

69min -   7 : 0 strelu Lewandowského vyráža brankár Drobný, následne ale Ribéry umiestni dorážku presne do siete.

70min - Robbena strieda Pizarro.

76min - Rudnevsova strela letí vedľa bránky.

78min - Lewandowského strela letí nad bránku.

79min - Rudnevs sa opäť pokúsi o zakončenie, opäť nepresne vedľa bránky.

84min - po Alabovom centri a hlavičke Pizarra chytá loptu brankár hostí.

88min -   8 : 0 Pizarro prihráva Götzemu, ktorý technickou strelou obstrelí brankára Drobného a uzatvára skóre stretnutia.

Pep Guardiola: "Hrali sme dobre. Naša hra bola rýchlejšia ako posledná. Som rád, že náš štýl je späť. Teraz sa zameriame na Ligu majstrov. Xabi Alonso mal trochu problémy so svalmi. Nechceli sme nič riskovať."

Bastian Schweinsteiger: "Keď hráte ako dnes, potom je to samozrejme zábava. Urobili sme dobrú prácu, dobre sme sa pohybovali. To uľahčuje život. Naše hra vpred bola oveľa lepšia ako v posledných niekoľkých týždňoch."

Robert Lewandowski: "8 : 0 - super výsledok! Je to vždy dobré pre nás, ak môžeme dávať góly. Samozrejme, v utorok nás čaká úplne iný zápas, ale my sme pripravení. Som rád, že sme hrali naozaj dobre."

Joe Zinnbauer (tréner HSV): "Toto je deň, na ktorý nikdy v mojom živote nezabudnem. Na 0 : 8 sa toho nedá veľa povedať. Musíte sa ospravedlniť fanúšikom. 0 : 8 - to je neuveriteľné. Ale proti nám stál nesmierne silný súper. Ich víťazstvo je zaslúžené. Teraz je potrebné, dvihnúť hlavy vysoko, zabudnúť na tento zápas tak rýchlo, ako je to možné a ukázať reakciu proti Gladbachu."