28/09/2013
15:30

FC Bayern - VfL Wolfsburg

1 : 0 (0 : 0)

Na 7.kolo Bundesligy, ktorým je domáci zápas proti "vlkom" nastupujeme v zostave: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Alaba - Lahm - Robben, Müller, Schweinsteiger, Ribéry - Mandžukič.

7min - po centri Rodriguéza, nebezpečne hlavičkuje Gustavo, Neuer ale krásnym zákrokom vyráža.
18min - strela Schäfera mieri vedľa bránky.
26min - Schweinsteiger vidí ŽK, za úder do hlavy Diega.
27min - Diego vidí ŽK za faul na Lahma.
32min - priamy kop Ribéryho pohodlne chytá brankár Benaglio.
42min - pri Robbenovej sa črtajúcej šanci, v poslednej chvíli odkopne obrana hostí loptu na roh.

46min - Robben padá v šestnástke po kontakte s Gustavom, keďže sa však ťahali vzájomne penalta sa nepíska.
47min - Naldov priamy kop letí vysoko nad bránku.
51min - Robben opäť padá v šestnástke a opäť z toho nie je penalta.
60min - Schäfer vo veľkej príležitosti, tiesnený Rafinhom, našťastie prehlavičkuje našu bránku.
62min - dvojnásobné striedanie v našom mužstve. Ihrisko opúšťajú Schweinsteiger a Robben a do hry prichádza dvojica Kroos a Shaqiri.
63min -
1 : 0 krížny center Ribéryho v páde minie Mandžukič, lopta sa však dostáva k Müllerovi a ten otvára skóre stretnutia.
67min - Ribéry prihráva Kroosovi, jeho strelu ale zblokuje Knoche.
68min - Schäfera strieda Perišič.
72min - Mandžukič vidí ŽK za faul Träsha.
80min - Shaqiriho prihrávka sa dostáva k Mandžukičovi, ten prestrelí brankára Benaglia, na bránkovej čiare ho ale zastúpi Naldo.
82min - ihrisko opúšťa Koo a na jeho miesto prichádza Arnold.
84min - Oliča strieda Caligiuri. S hlavičkou Nalda si pekným zákrokom poradí Manuel Neuer.
86min - Mandžukiča strieda Kirchhoff.
90+2min - koniec zápasu.

Pep Guardiola:
"Vyhrali sme, ale musíme sa veľa zlepšiť. Budeme analyzovať hru. Som si istý, že si ukážeme v Manchestri a Leverkusene dobrý výkon."

Thomas Müller: "Wolfsburg nám nič nedaroval, nebolo to ľahké. Oni hrali takmer osobku a to nám spôsobilo nejaké ťažkosti. Môžeme byť radi, že sme vyhrali. Som veľmi rád, že som sa konečne trafil v Bundeslige."

Dieter Hecking (tréner VfL Wolfsburg): "Gratulujem Bayern, musí sa vyrovnať s obrovským programom. Kompliment, že Bayern ešte vyhral tieto zápasy. Mali sme obranný plán, ktorý nám dlho vychádzal. Chýbala nám iba konzistencia v záverečnej tretine zápasu. Potom sme urobili jedinú chybu a spoznali sme kvalitu Bayernu. Môžeme sa z tohto zápasu mnohému priučiť."

Christian Träsch (VfL Wolfsburg): "Mali sme dva dobré príležitosti, ale nakoniec ideme domov bez bodov. Môžeme ale stavať na tomto výkone, musíme zvlúdnuť nasledujúce zápasy."