01/12/2012
18:30

FC Bayern - Borussia Dortmund

1 : 1 (0 : 0)

V 15.kole Bundesligy sme na domácom štadióne odohrali šláger šlágrov, stretnutie proti odvekému rivalovi Borussii Dortmund. Nastúpili sme v zostave: Neuer - Alaba, Badstuber, Dante, Lahm - Martínez, Schweinsteiger - Ribéry, Kroos, M
üller - Mandžukič.

4min - Badstuber posiela Neuerovi malú domov, ktorú vystihne Reus a takmer chybu potrestá.
7min - Ribéryho nebezpečnú strelu z ľavej strany tečuje Schmelzer na roh.
8min - akciu Mandžukiča s Müllerom vystihne a zmarí Subotič.
10min - Dante stráca loptu, do šance sa dostáva Blaszczykowski, Neuer zachraňuje.
37min - zraneného Badstubera strieda Boateng.
44min - Hummels prihráva Reusovi, ktorého strelu Neuer vyráža.

52min - po priamom kope Schmelzera zakončuje Hummels, Neuer je u pravej tyče pripravený.
54min - Mandžukičovu strelu z 18 metrov, Weidenfeller chytá.
56min - G
ötzeho hravičku chytá Neuer.
67min -
1 : 0 Toni Kroos sa pohrá s obrannou dvojicou Hummels-Subotič a ľavou nohou posiela loptu k vyzdialenejšej tyči.
72min - akciu dvojice Reus-Blaszczykowski zastaví Jerôme Boateng.
73min - Blaszczykowského strieda Perišič.
74min -
1 : 1 po rohovom kope sa lopta dostáva až ku Götzemu, ktorý ľavačkou prestrelí všetko čo mu stojí v ceste.
82min - Subotiča strieda Santana.
85min - Müllerova strela tesne míňa bránku hostí.
86min - gólovku Gomeza vyráža Weidenfeller zázračným zákrokom. Mandžukiča strieda Gomez.
88min - strelu Müllera vyškriabe Weidenfeller tesne spod brvna. Pri následnom rohu si poradí aj s hlavičkou Martíneza.
90min - G
ötzeho strieda Schieber.

Jupp Heynckes:
"Bol to intenzívny zápas medzi dvoma tímami, ktoré hrajú moderný futbal, takticky veľmi inteligentný. Začali sme veľmi dobre a prvých dvadsať minút sme dominovali. Potom sme stratili kontrolu nad hrou. Po prestávke nám trvalo 15 minút dostať sa späť do rytmu. V konečnej fáze, sme mali jasnejšie šance, ale Weidenfellerem chytal skvele. Som veľmi spokojný s mojím tímom, aj preto, že sme v stredu odohrali veľmi ťažký zápas vo Freiburgu. Aj cesta späť bola veľmi obtiažna."

Toni Kroos: "Výsledkom je aký je a my s ním musíme žiť. Môj gól bol síce dôležitý, ale ja by som ho rád vymenil za víťazstvo. Mali sme šance, ale nestačilo to. Musíme zostať sústredený a koncentrovaný, pretože minulý rok sme boli tiež jasne vpredu a neskončilo sa to dobre a to sa nesmie stať znovu!"

Thomas Müller: "My sme prvých desať - pätnásť minút hrali dobre. Potom sme stratili trochu kontrolu a hra bola trochu nesúvislá. Druhá polovica bola trochu agresívnejšia s lepšími príležitosťami. Po 1-0 sme bohužiaľ skoro dostali vyrovnávajúci gól. S výsledkom môžeme žiť, ale je to nepríjemné, pretože sme boli  blízko víťazstva. Weidenfeller ale odviedol dobrú prácu."

Jürgen Klopp (tréner Dortmundu):
"Bol to skvelý a intenzívny futbal. Oba tímy do toho dali absolútne všetko. Sme po záverečnej fáze veľmi spokojní s remízou. Roman Weidenfellerem udržal náš výsledok."

Roman Weidenfellerem (brankár Dortmundu): "Môžeme byť spokojní s bodom. Musíme získať body v nasledujúcich zápasoch. O titule dnes nebolo rozhodnuté. Zistili sme, že môžeme konkurovať. Bayern má veľký tím, ale aj my máme skvelý tím."

Mats Hummels (Dortmund):
"Na konci to bola spravodlivá remíza. V boji o majstrovský titul, sa nič nezmenilo. Leverkusen je 8 bodov za Bayernom a my sme tri body za Leverkusenom. To nie je pekné a do zimnej prestávky chceme ešte niečo dohnať."