Rozhovor Robben - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2011/2012


Rozhovor s Arjenom Robbenom.72 minút proti Dortmundu, 76 minút proti Villarrealu. Ako vidí Arjen Robben momentálne svoju situáciu? Ako je spokojný s návratom po zranení? Ako blízko je svojej najlepšej forme, po tom čo bol takmer 3 mesiace mimo? O tom to všetkom porozprával pre fcbayern.de. Prinášam voľný preklad rozhovoru.

fcbayern.de: Arjen, dvakrát počas štyroch dní ste hrali viac ako 70 minút. Ako sa cítite?
Robben: "Cítim sa fyzicky dobre, necítim žiadne reakcie. Keď som sa po prvých 7-8 týždňoch vrátil, bolo to celkom inak. Teraz to vyzerá dobre. Aj teraz musí pokračovať v naberaní kondície. Ako fyzickej, tak aj zápasovej. Proti Villarrealu, to bol opäť krok vpred. Treba ísť ďalej, aby som došiel znovu na moju normálnu úroveň."

fcbayern.de: Aká veľká je vaša úľava, že sa necítite takmer žiadne reakcie?
Robben: "Samozrejme, veľká. Jednalo sa o najhoršie zranenie v mojej kariére, spolu s tým v minulej sezóne (natrhnutý priťahovač na stehennom svale). Bolo tam veľa neistoty. Mal som dva alebo tri mesiace neustále bolesti. Niekedy to bolo lepšie, niekedy horšie. Snažili sme sa to liečiť, až sme sa napokon rozhodli pre operáciu."

fcbayern.de: Ako ste spokojný so svojím výkonom v posledných dvoch zápasoch?
Robben: "Keby som bol 100 percent fit, tak by som nebol spokojný. Ale človek to musí vidieť inak. Niečo tomu chýbalo, ale ja som presvedčený, že to zápasovou praxou príde. Treba trochu trpezlivosti, kým sa dostanem tam, kde by som chcel."

fcbayern.de: Ako ste pacient sám so sebou?
Robben: "Byť pacient je pre mňa ťažké. Všetci odborníci, fyzioterapeutmi a lekári mi vravia: "Buď ticho! Už sa to blíži! Potrebuješ k tomu len 4-5 zápasov! Ale ja som hráč a chcem hrať okamžite na 100 percent, čo je samozrejme nemožné."

fcbayern.de: Ako blízko ste k 100 percentnému výkonu?
Robben: "Som stále bližšie. Minulú sezónu to bolo rýchlejšiea, aj keď vtedy som pauzoval oveľa dlhšie. Pred zimnou prestávkou som ale opäť mohol trénovať s tímom, potom som mal dobrú prípravu a prvé zápasy tak boli na dobrej úrovni. Teraz je to iné. Akonáhle som bol späť v tréningu, hneď prišli zápasy."

fcbayern.de: Ako sú vaše plány na najbližších niekoľko týždňov?
Robben: "Až do zimnej prestávky je najdôležitejšie, aby som sa dostal do rytmu. Musím sa plne sústrediť, aj keď už nemáme veľa zápasov. Po dovolenke sa chcem čo najlepšie pripraviť na zvyšok sezóny. Teším sa už na to. Chcem hrať dôležitú úlohu pre tím v prípade, že získa titul."

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist