Robben zamieta odchod do MU - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2014/2015


Robben zamieta svoj prípadný odchod do Manchestru United.

29/10/2014

Stredopoliar Bayernu Mníchov Arjen Robben prezradil, že v blízkej (a ani ďalekej) budúcnosti neplánuje odísť zo súčasného pôsobiska a prestúpiť do Manchestru United, kde by mal šancu zahrať si pod vedením bývalého trénera Holandska, Louisa Van Gaala. Akúkoľvek nádej Manchestru Robben navyše definitívne zhatil svojim rozhodnutím dohrať svoju profesionálnu kariéru v Nemecku.   


Louis Van Gaal – spojka medzi Robbenom a Manchestrom United.

Holandský krídelník sa počas uplynulých dvoch rokov tešil vrcholovej forme a túto pohodu v lete narušilo až Van Gaalove prevzatie trénerskej pozície v anglickom tíme Manchester United. Hlavným dôvodom za týmito potenciálnymi "špekuláciami" bol dobrý vzájomný vzťah trénera a hráča. Robben si len nedávno vzal po zranení Kevina Strootmana na Majstrovstvách sveta zodpovednosť na seba a pomohol Van Gaalovi dotiahnuť Holandsko až do semifinále.   
Fanúšikovia Bayernu sa ale nemajú čoho obávať. Očividné puto medzi krajanmi sa očividne neprenieslo do Robbenovej profesionálnej kariéry a ten chce aj naďalej zotrvať v Nemecku. V rozhovore s anglickým denníkom The Telegraph Robben prízvukoval, že po predošlých skúsenostiach v anglickej a španielskej lige a takisto aj vo veku 30 rokov nemá túžbu odísť do inej súťaže. Navyše, Holanďan vyjadril svoje presvedčenie o dlhodobom zotrvaní v Bayerne.  
Desaťročný záujem diablov o Holanďana.

Záujem Manchestru United o Robbena datuje minimálne desať rokov späť do doby, kedy Holanďan podpísal trojročný kontrakt s Chelsea. Anglický klub znovu vyjadriaci svoj záujem počas uplynulého leta očividne stále obdivuje Robbenove kvality aj teraz o dekádu neskôr.
Hráč si z krátkeho pobytu na anglickej pôde (2004 – 2007) odniesol hneď niekoľko ocenení – dve výhry Premier League, dva ligové poháre a dokonca i titul FA Cupu. To všetko mu iste pomohlo vyzdvihnúť svoj výkon na vyššiu úroveň. Záujem Manchestru je preto oprávnený.


Pep Guardiola: Hráči Bayernu nemajú záujem o prestup do Unitedu.

Okrem Robbena mal však United pod novým vedením Van Gaala ešte záujem aj o ďalších hráčov nemeckého tímu, a to o Thomasa Müllera, Bastiana Schweinsteigera a Toniho Kroosa. Tréner Bayernu, Pep Guardiola, sa ale neobáva o svojich hráčov a sebavedomo naznačil, že žiadny z hráčov tímu nemeckého šampióna nemá záujem o prestup do Manchestru. Diabli si to po veľkých letných výdajoch navyše ani nemôžu dovoliť.


Guardiola verí, že ťažké časy anglického tímu sú pre Manchester dobrou lekciou. Diabli sa po prvýkrát od roku 1996 nedostali do Ligy majstrov a takisto musia bojovať v domácej lige. Aj v tom spočíva krása futbalu. Každý tím musí byť pripravený bojovať za každých okolností. Bayernu sa našťastie stále darí a aj naďalej zotrváva na prvom mieste Bundesligy. Aktuálne výsledky ligy dávajú Bayernu nad ostatnými tímami malú výhodu. O štyri body pod ním sa totiž musia so 17-bodmi tlačiť až tri tímy –Borussia Mönchengladbach, Wolfsburg a Hoffenheim. Do konca sezóny je však ešte ďaleko a tak nemecký šampión musí byť stále ostražitý.

autor: Juraj Mička
poznámka redakcie: Za obsah a pôvodnosť článku zodpovedá autor. Text neprešiel jazykovou úpravou.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist