Zmena vlastníckej štruktúry - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2013/2014


Zmena vlastníckej štruktúry.
11/02/2014


Dnes došlo v našom klube k zmene vlastníckej štruktúry. Tretím strategickým partnerom FC Bayern München AG sa stáva Allianz SE. Doterajší podiel 81,8%-9,1%-9,1% podelený medzi FC Bayern München AG, adidas AG a AUDI AG sa zmenil na 75% pre FC Bayern München AG, ktoré je vo vlastníctve FC Bayern München e.V. (e.V. je skratka pre Eingetragener Verein-Občianske združenie), 8,33% patrí firme adidas AG, 8,33% firme AUDI AG a 8,33% novému partnerovi Allianz SE. Allianz zaplatil za podiel 110 miliónov eur. Časť získaných peňazí má byť použitá na splatenie dlhu za Allianz Arenu v Mníchove. Štadión FC Bayern Mníchov by tak mal byť bez dlhov. Druhá časť bude použitá na plánovanú výstavbu tábora pre žiakov a juniorov v oblasti Mníchova.

Jan-Christian Dreesen (finančný riaditeľ FC Bayern München AG): "Sme všetci veľmi radi, že sme s dlhodobým partnerom, ktorý má vysoký kredit nielen vo svete športu, ale aj globálne pre spoločnosť nadviazali spoluprácu na úplne novom základe. Allianz je globálna spoločnosť, ktorá rovnako ako Bayern svoje sídlo v Mníchove a už dlho je spoľahlivým partnerom nášho klubu. Vzájomná spolupráca viedla napríklad v roku 2005 k pomenovaniu Allianz Areny. Bayern Mníchov čaká teda opäť pevná a ekonomicky bezpečná budúcnosť."

Uli Hoeness: "Pre Bayern je to dnes veľký deň. Predstavenstvo a správna rada združenia vzala toto rozhodnutie jednohlasne. S tromi bavorskými spoločnosťami Allianz, Adidas a Audi je Bayern Triple A. Je to sen. Sme veľmi hrdí a ukazuje to silu tohto združenia."

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist