Banket po semifinále - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2011/2012


Banket po semifinále.Ovácie a obrovský potlesk čakali na hráčov, trénerov a funkcionárov krátko po 1 hodine ráno pri návrate do hotela Westin Palace. Nasledoval banket na ktorom bolo asi 400 hostí. Karl-Heinz Rummenigge predniesol emotívny prejav.

Vážení priatelia FC Bayern, môj tréner Jupp Heynckes, môj tím...
...stále si pamätám na emotívne zápasy, ktoré sa zapísali do histórie nemeckého futbalu. Bol som sa pozrieť na semifinále Nemecka proti Taliansku v roku 1970 alebo dokonca v semifinále Nemecko vs Francúzsko 1982 keď som bol na ihrisku a zápas rozhodly penalty. Som v lige od roku 1974, takže takmer 38 rokov s FCB. A keby sa ma na to niekto opýtal, musím povedať úprimne a čestne, že dnes to bol najintenzívnejší, najväčší emočný zážitok, našťastie úspešný zápas, ktorý sme mohli spolu prežiť." (potlesk)

Keď sme sa dostali do semifinále, povedali sme si: To bude nesmierne ťažké proti Realu Madrid - a to je vždy o tom bez debát. Tieto dva zápasy mali intenzitu, ktorá je na špičkovej úrovni. Napriek tomu, bolo vždy snom pre tím, fanúšikov, hrať 19.mája v Mníchove. Chcem tímu, trénerovi Juppovi Heynckesovi zložiť obrovský kompliment, že sme dnes postúpili. (potlesk)

Všetci sme dnes dostali veľa SMS a e-mailov. Jeden dobrý priateľ mi poslal textovú správu s citáciou z Walta Disneyho, ktorá sa mi teraz zdá vhodná: Všetky sny sa splnia, ak máme odvahu sa nimi riadiť. Myslím, že tím, tréneri, fanúšikovia pracovali skvele. Vždy sme mali odvahu, tím vždy veril a samozrejme sme tiež riadi že budeme hrať pre vlastnými fanúšikmi - už to je niečo historické! Je to zásluha tímu, trénera Juppa Heynckesa a všetkých, ktorí majú niečo v klube na starosti. Zistil som, že je to neuveriteľné!

Teraz, 19.mája je možné všetko. Nebude to ľahký zápas. Každého, kto verí, že víťazstvo vo finále proti Chelsea bude isté, treba opraviť - nie to nebude! Bude to ťažký zápas. Nemali by sme urobiť tú chybu, že budeme vopred oslavovať víťazstvo v Lige majstrov. Musíme to ešte dokázať.

Máme veľký smútok a veľký súcit s triom našich hráčov: David Alaba, Luiz Gustavo a Holger Badstuber (potlesk), ktorý práve dostal svoju tretiu žltú kartu, vo finále bohužiaľ hrať nebudú. Tieto pravidlá by tiež tiež pravdepodobne trebalo zmeniť a zaslúžia si diskusiu. Na Majnstrovstvách sveta sú žlté karty odstránené po skupinovej fáze, ale v Lige majstrov nie. To je niečo, čo by sa malo zmeniť. Ale nemôžeme to zmeniť práve teraz. Tréner bude riešiť túto situáciu a ja som presvedčený, že dobre.

Ideme s veľkým nadšením, s veľkou dynamikou, s veľkou hrdosťou do tohto finále. Budeme sa snažiť získať, čo sa nám pred dvoma rokmi, bohužiaľ tu v Madride nepodarilo. Preto je ešte krajšie, že sme dnes na rovnakom mieste dokázali postúpiť...(potlesk).

     


Vyjadrenia niektorých hráčov:

Bastian Schweinsteiger o kondícii po 120 minútach: "Našťastie už trebalo dôjsť iba na penaltu."

Mario Gomez na rovnakú tému: "Premýšľal som: ľavé lýtko, teraz ma nesmieš sklamať."

Arjen Robben o tom prečo nešiel kopať penaltu v rozstrele: "S Casillasom sa poznáme, pretože sme spolu 2 roky hrali a je oveľa ťažšie premeniť druhú penaltu. Preto som na ňu už nešiel."

Toni Kroos o nepremenenej penalte: "To sa môže stať každému, ale to je teraz moje hovno."

Holger Badstuber, ktorý bude pre žltú kartu chýbať vo finále: "Mám veľkú dôveru v tíme. Sme tu preto, aby sme boli na ihrisku silný tím."

Joachim Löw (reprezentačný tréner Nemecka): "Bol to zvláštny zápas, v ktorej sa stalo naozaj všetko. Vysoká úroveň, vysoká intenzita."

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist