19/10/2013
15:30

FC Bayern - 1.FSV Mainz

4 : 1 (0 : 1)

Po reprezentačnej prestávke nastupujeme na 9.kolo Bundesligy, v domácom zápase proti Mainzu, nastupujeme v zostave: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Contento - Lahm - Robben, Kroos, Schweinsteiger, Müller - Mandžukič.

7min - po Lahmovom centri sa do dobrej pozície dostáva Mandžukič, brankár Wetklo je ale pri lopte skôr.
12min - strela Geisa mieri vedľa našej bránky.
21min - po priamom kope Boatenga, letí Danteho hlavička vedľa bránky.
26min - Müller po kontakte padá v šestnástke, penalta sa ale nepíska.
35min - Robbenova strela z hranice šestnástky míňa našu bránku.
37min - Parkerova strela mieri vedľa bránky.
43min - Dante si v súboji so Zdeňkom Pospěchom privodil zranenie a tak ho strieda Alaba. Lahmova hlavička netrafí bránku hostí.
44min -
0 : 1 po prihrávke Baumgartlingera a obrovskej chybe Boatenga, sa Parker rúti sám na Neuera, ktorého pohodlne obíde a do prázdnej bránky otvára skóre stretnutia.

46min - cez polčasovú prestávku vystrieda Rafinhu Götze.
47min - Mandžukičova hlavička míňa bránku.
50min -
1 : 1 Götze krásnou prihrávkou za obranu vysunie Robbena, ktorý sa v takýchto chvíľach nezvykne mýliť a loptu posiela vedľa brankára Wetkla.
52min -
2 : 1 po biliardovej akcii putuje lopta po osi Götze-Robben-Müller a posledne menovaný posiela loptu do siete.
54min - Wetklo vyráža gólovú strelu Lahma.
57min - hostia striedajú Svenssona za Parka.
59min - Choupo-Moting posiela strelu vedľa bránky.
60min - držanie lopty 70%-30% v náš prospech.
62min - Alabova strela letí vysoko nad bránku.
65min - Neuer musí vyrážať  strelu Nicolaia Müllera.
67min - Baumgartlingera strieda Moritz.
69min -
3 : 1 Müller vnikne do šestnástky a prihráva pred bránku Mandžukičovi, ktorý pohodlne zvyšuje skóre.
70min - Kroosovu strelu vyškriabe Wetklo na rohový kop.
74min - Mandžukiča strieda Kirchhoff.
77min - Kirchhoff vidí ŽK za faul na Nicolaia Müllera. Následný priamy kop Moritza mieri iba do rúk Manuela Neuera.
79min - Parkera strieda Saller.
81min -
4 : 1 Schweinsteiger je faulovaný v šestnástke hostí a nariadenú penaltu bezpečne premieňa Thomas Müller.

Pep Guardiola:
"Mám veľkú radosť z výsledku. V 1.polčase máme v Allianz Arene problémy vždy. Ale som si istý, že sa to v krátkom čase zlepší. Zostal som v polčase pokojný. Zmenili sme o niečo systém a potom hral Arjen na ľavej strane. Teraz sa musíme sústrediť na Plzeň."

Philipp Lahm: "Bolo to veľmi, veľmi ťažké dnes urobiť. V 1.polčase sme hrali trochu nekoncentrovane. Často je to po reprezentačnej prestávke takto, musíme sa s tým vysporiadať čo najrýchlejšie. Po prestávke sa niečo zmenilo a to prinieslo ovocie. Chválim Mainz, znepríjemnil nám dnes život.

Thomas Tuchel (tréner 1.FSV Mainz): " Sme tu s VW Chrobák, postaveným v roku 70, proti autu Formule 1. Vzhľadom k tomu, je to normálne, že to takto na konci skončilo. Ale to nie, že sa nič nepodarilo, práve naopak. Mali sme úspešný protiútok a viedli sme. Potom sme ale nehrali dobre a navyše sme pri bránení niekoľkokrát nedávali pozor."

Christian Wetklo (brankár 1.FSV Mainz): "Bundesliga je momentálne rozdelená na dve súťaže: Bayern a Borussia Dortmund si hrajú jednu a zbytok druhú."