Rozhovor Gomez - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2012/2013


Rozhovor s Mariom Gomezom...Mario Gomez nastrieľal v posledných piatich sezónach 107 gólov. Dych vyrážajúce! Na začiatku jeho kariéry v prvom futbalovom zápase zobral po úvodnom hvizde rozhodcu loptu a vyrazil proti vlastnej bráne. Jeho spoluhráč ho našťastie zabrzdil a tak to pre vlastného brankára nebolo žiadne nebezpečenstvo. Takto s úsmevom spomína Mario Gomez na tento zvláštny okamih. "Jednoducho som nepochopil hru."

Ťah na bránu má Mario Gomez aj dnes. Teraz už ale hviezda FC Bayern dobre vie, na ktorú stranu má kopať, hlavičkovať a bežať.  Na konci tréningového kempu v Katare sa pozerá s fcbayern.de aj na prvý polrok a dni v Dohe.

Interview s Mariom Gomezom:

fcbayern.de: Mario, ako sa darí tvojmu členku? Na začiatku tréningového kempu si musel napokon 2 dni trénovať kratšie.
Gomez: Dobre! Bolo to trocha rozrušené, a nebolo to zranené v poslednej sezóne. Vlastne musím pauzovať pár dní, ale stanovisko lekárov je: "Mario, zober si ešte jeden deň voľna." Nechceme podstúpiť žiadne riziko.  Nepríjemne bolo potom to, že po návrate na tréning som musel trénovať tvrdšie ako zvyšok mužstva. (smiech)

fcbayern.de: Pomohla operácia?
Gomez: Chodidlo potrebuje síce ešte opateru, ale ja môžem hrať naplno všetko zápasy. Nie je to nič čo by ovplyvnilo môj výkon. Trvalo dlho, kým som sa pripojil opäť k tímu. A to si uvedomujem. Chcel som sa vrátiť späť a hrať na 100%. To bola správna cesta.

fcbayern.de: Prekvapilo ťa, že po tvojom comebacku nebolo veľmi ťažké to rozbehnúť znova?
Gomez: Bol som mimo diania 4 mesiace a musel som začať od nuly. Nebolo to jednoduché. Teraz viem, že som fit, pretože som pre to urobil na rehabilitácii všetko. To že som sa okamžite po návrate trafil, bola trocha aj vec šťastia. Mužstvo bolo rozbehnuté a dosť mi to uľahčilo.

fcbayern.de: Aké boli dôvody veľmi dobre zvládnutej prvej časti bundesligy?
Gomez: Určite pomohla aj šírka mužstva. Tréner mohol striedať - kedy a ako chcel. Všetci sú teraz v top forme. Vždy je k dispozícii kvalita. Posledná sezóna bola varovným príkladom. Ukázala, že nebol čas si oddýchnuť.  Máme možno najväčší počet talentov v Bundeslige, ale k úspechu potrebujeme ešte aj veľa úsilia. V tejto sezóne je to aj o hlave, je to cítiť.

fcbayern.de: V prvej časti Bundesligy bolo inkasovaných gólov na našej strane iba sedem. Je to vynikajúce. V Lige majstrov na to stačilo iba 6 zápasov. Prečo?
Gomez: No áno, 3 z toho padli v jednom zápase v Borisove. Tento zápas rozhodne vyniká v prvej časti od normálu. Ale niečo je na tom zápase aj dobré. Veľa sa v tomto zápase pokazilo. A to nás opäť dosť nabudilo.

fcbayern.de: Uplynul týždeň tréningového pobytu v Katare. V utorok večer ste porazili Schalke a to 5:0.  Čo hovoríš na tento výsledok?
Gomez: Hlavný poznatok, ktorý si z toho môžeme odniesť je: Celý tím je brutálne ctižiadostivý a motivovaný. A tak to zostane až do konca tejto sezóny. Všetkých 27 hráčov hralo na hranici svojich možností. To mi dodalo viac optimizmu. A keď so pozriem naše prihrávky a pozičnú hru: Ide to ako po masle. Prináša nám to zábavu a posúva každého hráča ďalej.

fcbayern.de: Aký bol najťažší bod tréningu?
Gomez: Naša dovolenka nebola taká dlhá, aby sme stihli stratiť našu silu. Bola to jednoducha jedna dobrá pauza, dodala telu pokoj a nie ustavičné zápasenie. V tréningovom kempe sme potom veľa vecí trénovali viac, ako počas priebehu sezóny. Tréner dal do toho všetko. Celý kemp bol veľmi pestrý.

fcbayern.de: Aký dojem na teba urobili 4 mladíci Hojbjerg, Weihrauch, Wein a Zingerle?
Gomez: Veľmi dobrý. Mne to bolo už predtým jasné. Sú to perfektný hráči. V piaty deň tréningu na malom internom turnaji skončili na druhom mieste. Rešpekt.

fcbayern.de: Pozrime sa dopredu. Čo sa bude v nasledujúcich dňoch v Mníchove pilovať?
Gomez: Budeme trénovať ďalej. Na plný plyn. A budeme pripravení 19. januára nastúpiť proti Fürthu naštartovať druhú časť víťazne.

fcbayern.de: Bude obhajovať FC Bayern v tejto sezóne náskok z prvej časti?
Gomez: Sme stabilní ako pred začiatkom sezóny. To sme dokázali aj v prvej časti. Nemali sme žiadnu slabú fázu. Ale: Ešte nie sme majstri. Musíme v nasledujúcich mesiacoch potvrdiť, že v Nemecku je iba jedna "jednotka".

fcbayern.de: Myslíš že BVB bude hrať druhé kolo rovnako dobré ako v sezóne 2011/2012?
Gomez: Keď hráš každých sedem dní, môžeš na konci týždňa dobíjať baterky. Teraz to nepôjde. Musia si svoje sily rozdeliť. Aj napriek tomu musíme byť na pozore. BVB má silný tím a top trénera. Budú pár rokov naším konkurentom. Tento duel ovplyvňuje ligu.

Zo stránky fcbayern.de preložil Ondro.
Ďakujeme!


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist