17:30

FC Bayern -
Borussia Mönchengladbach

0 : 1 (0 : 0)

V 1.kole Bundesligy sme privítali na domácom štadióne tradičného rivala zo 70.rokov mužstvo Borussie Mönchengladbach. Nastupujeme v zostave: Neuer - Lahm, Badstuber, Boateng, Rafinha - Schweinsteiger, Gustavo - Robben, Kroos, Müller - Gomez.

6min - Müllerov center odvracia domáca obrana.
7min - hlavička Gomeza končí v rukách brankára ter Stegena.
9min - Müller prihrávkou obhadzuje ter Stegena, ale obrana hostí loptu pred dobiehajúcim Gomezom odpratá.
26min - ďalekonosnú strelu Kroosa kryje brankár ter Stegen.
28min - Kroosov center na Schweinsteigera odpratá Daems.
30min - Reus vnikne do šestnástky, jeho strelu zblokuje Badstuber.
33min - Robbenova strela vysoko nad bránku Gladbachu.
34min - Müller v dobrej šanci nedokáža dopraviť loptu do siete.
42min - Arangovu dobrú strelu vytláča Neuer krásnym zákrokom na roh.
44min - po RK Kroosa hlavičkuje Schweinsteiger nad bránku.
45+1min - hlavička Gomeza nad bránku hostí. Koniec 1.polčasu.

49min - hlavičku Gomeza vytláča ter Stegen na roh.
55min - po RK Robbena zastavuje hlavičku Gomeza tyč.
59min - inkasujeme gól, ktorý našťastie neplatí. Autor gólu de Camargo totižto fauloval Schweinsteigera.
60min - Kroosa strieda Ribéry.
62min -
0 : 1 po nedorozumení Boatenga a Neuera inkasujeme gól. Jeho strelcom je de Camargo.
66min - Robbenovu strelu po tradičnej klučke na ľavú nohu chytá zázračným zákrokom ter Stegen.
73min - de Camargo vidí ŽK za odkopnutie lopty po odpískaní.
76min - Boatenga strieda Petersen.
77min - po strele Schweinsteigera, ter Stegen iba vyráža loptu na hlavu Müllera, ktorý dáva gól, ale postranný rozhodca mu odmáva offiside a gól neplatí.
83min - hostia striedajú. Odchádza Hanke, prichádza Herrmann.
90min - zraneného Jantschkeho strieda Marx.
90+2min - hostia striedajú. Odchádza Reus a prichádza Rupp.
90+4min - hlavný rozhodca končí dnešný zápas.

Pred zápasom sme boli svedkami milej udalosti, keď Manuel Neuer prevzal cenu pre najlepšieho hráča roku v Nemecku. Po tejto slávnostnej chvíli sa začal samotný zápas. Po jeho skončení sme už žiaľ nemali dôvod na oslavu. Prvé kolo novej sezóny Bundesligy sme absolútne nezvládli a prehrali sme 0-1. Počas 1.polčasu sme si síce vytvorili veľký tlak, ale bez gólovej príležitosti. Paradoxne preto najväčšiu šancu mali hostia pri Arangovej príležitosti, ktorú krásnym zákrokom zmaril Neuer. V 2.polčase sa obraz hry nezmenil, pribudli však gólové príležitosti. No keď už bol, inak výborne chytajúci ter Stegen, prekonaný pomohla mu tyč, ako napríklad pri hlavičke Gomeza. Hostia sa spoliehali hlavne na rýchle protiútoky a pri nich nebezpečného de Camarga. Prvý gól zápasu dali hostia, ale hlavný rozhodca ho po evidentnom faule de Camarga na Schweinsteigera správne neuznal. Táto situácia nám žiaľ ale ako výstraha nestačila a tak prišiel o 3min trest. Otáľanie Boatenga pri súboji z de Camargom, podporil zlým vybehnutím Neuer a tak brazilec situáciu perfektne využil a poslal svoje mužstvom hlavou do vedenia. Následne sa pri Robbenovej strele blisol ter Stegen. Postranný rozhodca v 77min pri góle Müllera odmával offise, ktorý ale podľa môjho názoru odmávaný byť nemusel resp. nemal, kedže v jednoznačnom offside bol Gomez, ale nie zakončujúci Müller. Postranný rozhodca sa musí rozhodnúť v stotine sekundy a tak sa rozhodol, na našu smolu, pre odmávanie offsidu. Na túto spornú situáciu sa ale v žiadnom prípade nemôžeme vyhovárať, pretože sme zápas mali rozhodnúť oveľa skôr. Keďže sme si do konca stretnutia už gólovku nevypracovali, hostia si odnášajú z Allianz Areny 3 body. Pretože sa počas celého zápasu nenašiel ani jeden hráč, ktorý by zobral zodpovednosť na seba, pokúsil sa niečo vymyslieť, po prípade sa presadiť jeden na jedného, pri góle prepadla aj obrana a brankárom Manuelom Neuerom, tak dnes nevyhlásim ani muža zápasu. Pošramotený dojem sa musíme pokúsiť napraviť v nasledujúcom kole v sobotu 13/08/2011 o 15:30, keď sa predstavíme vo Volkswagen Arena proti Wolfsburgu.