Na zápas 3.kola Ligy majstrov v Ríme proti AS nastupujeme v základnej zostave:
Neuer - Benatia, Boateng, Alaba - Robben,Lahm, Alonso, Götze, Bernat - Müller, Lewandowski.

8min -
0 : 1 Robben si vymení loptu s Lahmom a obstrelí Cola aj brankára De Sanctisa.
10min - Neuer chytá strieľanú prihrávku Torosidisa. Následne vysúva Yanga-Mbiva Gervinha, jeho gólovú strelu Neuer vyráža.

14min - strelu Lewandowského vyráža nohou brankár De Sanctis.
16min - Lewandowského strela letí nad bránku.
23min -
0 : 2 Müller priťukne loptu Götzemu, ktorého prízemná strela končí v bránke.
25min -
0 : 3 Bernatov center nachádza hlavu Lewandowského, ktorý zvyšuje skóre stretnutia.
29min - Iturbe vidí ŽK za filmovanie faulu.
30min -
0 : 4 Lewandowski vysúva Robbena, ktorého strelu si tečuje domáci brankár do siete.
35min -
0 : 5 Manolas zahrá pri šmýkačke v šestnástke na zemi rukou a nariadenú penaltu bezpečne premení Müller.
40min - Lewandowského hlavička letí nad bránku.
45+1min - Alonsova strela končí v náručí brankára De Sanctisa.

46min - domáci bez polčas dvojnásobne striedajú. Tottiho strieda Florenzi a Cola Holebas.
49min - po rohovom kope Lewandowského Robben z prvej prekopne bránku. Strela Nainggolana letí nad našu bránku.
54min - Gervinho unikne Boatengovi, jeho strela ale triafa tyč. Po centri za našu obranu vyráža Neuer strelu Florenziho.
56min - iba ŽK pre Torosidisa za likvidačný faul na Müllera a následne ŽK pre Nainggolana za rečnenie.
60min - Müllera strieda Rafinha.
61min - domáci rozohrajú priamy kop, po ktorom chytá Neuer 100% šancu Gervinha.
63min - Bernat vidí ŽK za faul na Gervinha.
65min - Iturbeho strela nad našu bránku.
66min -
1 : 5 po centri Nainggolana zaznamenávajú domáci čestný úspech po ofsajdovom góle Gervinha.
67min - Lewandowského strieda Ribéry.
68min - Alabov priamy kop letí vysoko nad bránku.
78min -
1 : 6 Robben vysúva Ribéryho, ktorý sa vyhne ofsajdu a krásne prelobuje brankára De Sanctisa.
79min - striedajú obe mužstvá. Götzeho strieda Shaqiri a Pjaniča Ljajič.
80min -
1 : 7 Rafinhovu strelu vyráža domáci brankár iba ku Shaqirimu, ktorý po ani nie minúte na ihrisku obíde domáceho brankára a posiela loptu pod brvno.
83min - Shaqiriho strela minie domácu bránku.
86min - Robbenovu strelu zastaví bočná sieť.
88min - Rafinha odcentruje na Ribéryho, jeho strela ale končí na bočnej sieti.
90+2min - Ribéryho strelu zblokuje domáca obrana. Následne hlavný rozhodca ukončí dnešný zápas.

Pep Guardiola: "Rím je tím, ktorý vždy hrá dobre, ale my sme boli veľmi agresívni a robili sme dobré rozhodnutia. Avšak, tam vždy veci, ktoré môžete urobiť ešte lepšie. V stredu navštívime Vatikán. Tešíme sa. Som zvedavý."

Thomas Müller: "Prvý polčas bol od nás samozrejme vynikajúci. Boli sme v útoku agresívni predné a ponúknuté šance sme vynikajúco premieňali. Boli sme od trénera veľmi dobre pripravení, vedeli sme o slabých miestach. Vedeli sme presne čo máme robiť. To bolo potom rozhodujúce. Sme veľmi spokojní."

Arjen Robben: "Veľký kompliment pre tím, ktorý hral skvele. Vyhrávať v polčase 5 : 0 v Ríme - to je šialenstvo! Tento večer sa musel páčiť, odohrali sme skvelý zápas. Ale musíme držať nohy na zemi. Sme stále na začiatku sezóny. Znie to hlúpo, ale stále je čo zlepšovať."

Daniele de Rossi (
AS Roma): "Musíme sa poučiť z tejto porážky. Ospravedlňujem sa fanúšikom. Bolí to, pretože to je veľké a zaslúžia si, aby sme hrali lepšie."