Rozhovor Rummenigge - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2013/2014


Exkluzívny rozhovor:

Rummenigge: "Pep má geniálne nápady."


24/07/2013

Pomaly sa príprava dostáva do horúcej, záverečnej fázy. V sobotu je na programe prvý povinný zápas sezóny, DFL-Supercup, o dva týždne prvé kolo DFB pohára, štyri dni potom, prvé kolo nemeckej spolkovej ligy. Portál fcbayern.de sa preto stretol s Karl-Heinzom Rummeniggem. Predseda predstavenstva FC Bayern hovoril o Status quo po štyroch týždňoch prípravy, nazrel i na nadchádzajúce vysokohodnotné zápasy s Barcelonou a Dortmundom a ospevoval prácu Pepa Guardiolu: "I ja sám dostávam chuť si zatrénovať!"

Preklad vám prinášame vďaka Sue.

Rozhovor s Karl-Heinzom Rummeniggem:

fcbayern.de:
Pán Rummenigge, prvý malý titul sezóny je vo vrecku. Ako sa Vám páčilo vystúpenie mužstva v Telekom Cupe?
Rummenigge: "Oba zápasy som si doslova vychutnal, pretože sme nehrali len veľmi úspešný, ale aj veľmi pekný futbal a dali sme krásne góly. Bolo vidieť, že mužstvo sa i za krátky čas prípravy vypracovalo na vysokú úroveň, ako kondične, tak i takticky a futbalovo. Môžeme sa teda do budúcnosti dívať veľmi pozitívne."

fcbayern.de: Niektorí zodpovední za Bundesligu sa už teraz obávajú opätovnej nadvlády FC Bayern. Kam by ste zaradili úspech v Telekom Cupe?
Rummenigge: "Nesmieme spraviť tú chybu, že sa budeme za dobrý výkon ospravedlňovať. Počnúc trénerom, cez hráčov, až po manažment, je našou úlohou robiť našu prácu čo najlepšie. Víťazstvo v Telekom Cupe sme zobrali s radosťou. Má to síce len slabú výpovednú hodnotu. Napriek tomu však svedčí o vynikajúcej nálade v mužstve."  

fcbayern.de: Najviac nápadný bol nový prírastok, Thiago. Ako sa Vám páčil?
Rummenigge: "Jeho prestup sa uskutočnil len pred týždňom, tri dni pred Telekom Cupom trénoval prvý raz s mužstvom - jeho výkon však bol nadmieru sľubný. Bolo vidieť, že je to hotový hráč. Má vysokú úroveň techniky, hral so srdcom a to i preto, že s Pepom už spolupracoval. Thiago je hráč, ktorý nám bude robiť veľkú radosť."

fcbayern.de: V prvom týždni prípravy Pep Guardiola skúšal nové veci. Napríklad, Philippa Lahma postavil do stredu poľa. Čo hovoríte na tieto jeho experimenty?
Rummenigge: "Veľmi sa mi páčia, lebo v budúcnosti nebude pre súpera také jednoduché, FC Bayern prečítať, prekuknúť. Pep sa drží toho, že každý hráč je schopný hrať na viacerých pozíciách. Považujem za veľmi zaujímavé, ako to doteraz dokázal manšaft zrealizovať a prijať za svoje, to tiež sľubuje veľa. Hráči idú do toho horlivo a s veľkou radosťou. Všetko nové, čo Pep prináša, ich veľmi baví."

fcbayern.de: Teda nové nápady, ktoré priniesol Pep do FC Bayern, po tých úspechoch a zisku treble, prichádzajú akurát v pravý čas?  
Rummenigge: "Som absolútne presvedčený o tom, že po minulej sezóne sme potrebovali niečo nové. Už som to zažil, v rokoch 1975, 1976 a 2001. Po takých úspechoch človek inklinuje k tomu, aby sa pohodlne posadil, dal ruky za hlavu - a to je ten prvý krok späť! Nebolo vôbec náhodou, že sme v sezóne 2011/12 nezískali ani jeden titul a ani sme nehrali tak fantasticky krásny futbal, ako sezónu pred tým. Teraz sa musí pred novým trénerom každý snažiť odznova. Na základe vynikajúcej kvality celého mužstva sa nesmie nikto ulievať. Každému, kto by sa už nabažil futbalu, dýcha na chrbát ďalší, ktorý je po ňom lačný."

fcbayern.de: Tým sme sa dostali k téme konkurenčného boja. Vychádzate z toho, že taký dobrý káder, rovnako ako v minulej sezóne, nepovedie k problémom?
Rummenigge: "Neustále niekde čítam, že už čoskoro príde v Bayerne Mníchov na boxovanie a šermovanie. Môžem všetkých upokojiť! Presne ako v roku minulom, to budeme riešiť veľmi suverénne a disciplinovane. Som presvedčený, že sa nenájde ani jeden jediný hráč, ktorý by chcel vybočovať z radu."

fcbayern.de: V tréningoch pôsobí Pep Guardiola veľmi angažovane. Ako sa Vám tréningy pozdávajú?
Rummenigge: "Z hornej kancelárie sa vždy pozerám na prípravu a vidím, s akým zanietením Pep pracuje. Vtedy i ja sám dostávam chuť ísť si zatrénovať. Má geniálne nápady, ale zároveň je puntičkársky a dôsledný robotník. Nič sa neodohráva podľa náhody, všetko je prepracované do poslednej minúty a detailu."

fcbayern.de: V stredu, na Uli-Hoeneß Cupe, bude zápasom proti FC Barcelona, stáť pred mužstvom veľmi dôležitý a kvalitný test. Proti sebe nastúpia: víťaz Ligy majstrov a číslo jeden, v rebríčku hodnotenia klubov podľa UEFA, Guardiola proti svojmu bývalému tímu. Bude to výbušný duel?
Rummenigge: "Vôbec nie! Oba kluby majú navzájom veľmi dobré vzťahy. Inak by ani nebolo možné dohodnúť Thiagov prestup, prakticky cez víkend. Pep dosiahol v Barcelone obrovské úspechy, ako hráč i ako tréner. Myslím, že jeho vzťah k Barcelone je absolútne O.K."

fcbayern.de: Tréner Barcelony, Tito Vilanova, musel z dôvodu onkologického ochorenia náhle odstúpiť zo svojho postu. Vy ste priateľom prezidenta klubu Barcelony, Sandra Rosella. Aký veľký to bol šok pre neho i pre klub?
Rummenigge: "My všetci sme šokovaní. Je mi veľmi ľúto, že to Tita Vilanovu opäť postihlo. V tomto prípade už vôbec nejde o futbal, ale o človeka Tita Vilanovu. Stojíme všetci pri ňom a držíme mu palce, aby tento zápas úspešne vybojoval."

fcbayern.de: Tri dni po Uli-Hoeneß Cupe dôjde k stretnutiu s Borussiou Dortmund v Supercupe. Prichádza toto porovnanie síl pre Vás priskoro?
Rummenigge: "Na hracom pláne nemôžeme nič meniť. V minulom roku sme Supercup vyhrali, tento rok sa chceme pokúsiť o obhajobu. Ale aj Borussia Dortmund bude mať veľkú motiváciu, najmä po porážke vo finále Ligy majstrov. Bude to veľmi seriózny a zaujímavý futbalový zápas."

Zo stránky fcbayern.de preložila Sue.
Ďakujeme! 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist