Allianz Arena München

FC Bayern
- Werder Bremen

2 : 1 (1 : 1)

Po nie veľmi predvedčivom výkone a najmä veľkých problémoch v obrane, nás napokon 2 gólmi, zachránil a posunul do ďašieho kola Nemeckého pohára Bastian Schweinsteiger. Nastupujeme v zostave, veľmi známej z posledných zápasov: Butt - Pranjič, Badstuber, Tymoshchuk, Lahm - Schweinsteiger, Ottl - Müller, Kroos, Altintop - Gomez.

2min -
0 : 1 slabá a navyše zblokovaná strela Müllera, končí v rukách brankára Mielitza. V zápätí prichádza šok. Z protiútoku po centri Arnautoviča dáva bývalá opora našich radov Claudio Pizarro gól.
10min - M
üller vniká do šestnástky, no jeho center nenachádza nikoho.
17min - po faule na Schweinsteigera, zahráva Kroos priamy kop, po ktorom hlavičkuje Gomez nad bránu.
20min - Lahmov strieľaný center musí vytesniť nad brvno grankár Mielitz.
22min - po peknom individuálnom prieniku, strieľa Altintop tesne vedľa.
25min - p
o rohovom kope, nepochopiteľne na päťke osamotený Prödl hlavičkuje tesne vedľa.
27min -
1 : 1 Altintop, tiesnený obrancom Brém, potiahne loptu k rohovej zastávke. Jeho centrovanú loptu zle trafí Kroos, tá sa následne odráža k úplne voľnému Schweinsteigerovi, ktorý pohodlne doklepne loptu do brány. Hosťom zlyhal offside systém, keď zabudli na spoluhráča, ktorý tiesnil Altintopa.
37min - žltá karta pre Weslyho po faule lakťom na hlavu Ottla. Záver polčasu sa nesie v znamení súboja hlavného rozhodcu Weinera a nášho M
üllera, keď sa najprv Thomas 2x neúspešne dožaduje pokutového kopu po kontakte v šestnástke a následne mu rozhodca píska 2x útočný faul.
45 min - rozhodca nadstavuje 1 minútu.
45+1min  - koniec prvého polčasu.

46min - M
üllerov center nachádza pred brankárov hostí Altintopa, ten však loptu zle spracuje.
53min - Altintop vniká nebezpečne do šestnástky, no jeho strela ľavou nohou mieri tesne vedľa.
Prichádza našich najslabších 20 minút v zápase, keď sa na nás valí útok za útokom, ktorým len z veľkou námahou a aj dávkou šťastia odolávame. Hlavnú úlohu zohráva hosťujúci Arnautovič, ale poďme pekne po poriadku.
56min - Arnautovičovmu individuálnemu prieniku zabraňuje v poslednej chvíli Pranjič.
59min - Pizzaro padá v šestnástke, ale rozhodca nepíska.
60min - P
rödl dáva gól hlavou, ale rozhodca ho pre faul na Badstubera neuzná.
62min - po Marinovom rohu a následnej hlavičke Pizarra, zachraňuje na bránkovej čiare Altintop.
64min - Arnautovič dostáva výbornú loptu za obranu a zoči-voči nášmu brankárovi triafa iba Butta.
65min - Arnautovič parádnou strelou z priameho kopu zo 40 metrov triafa brvno našej bránky.
69min - Arnautovič, po tom čo ho neúspešne stíha Tymoshchuk, opäť zoči-voči Buttovi triafa loptu vedľa.
74min -
2 : 1 z tlaku hostí sa dostávame tým najlepším spôsobom. Po Ottlovom prenesení hry z pravej na ľavú stranu si loptu preberá Schweinsteiger a prekrásnou strelou z 25 metrov nedáva Mielitzovi žiadnu šancu. Prichádzajú na rad striedania.
76min - striedanie hostí. Hugo Almeida za Marka Marina.
78min - ďalšie striedanie hostí. Bargfredeho nahrádza Hunt.
79min - naše striedanie. Kroosa nahrádza van Buyten.
81min - naše ďalšie striedanie. Gomeza strieda ešte stále "Zorro" Ivica Olič.
83min - po Schweinsteigerovom pase skúša šťastie Olič. Jeho strela ide vedľa.
85min - posledné striedanie hostí. Ihrisko opúšťa Silvestre, na jeho miesto prichádza Wagner.
85min - Pizzaro vidí žltú kartu za faul na Ottla.
88min - Altintopov strelecký pokus vyráža gólman hostí.
89min - Tymoshchuk vidí za bránenie v rozohrávke žltú kartu.
90min - Arnautovič vidí žltú kartu za faul na Schweinsteigera a rozhodca nadstavuje 2 minúty.
90+min - naše taktické striedanie. Braafheid za Pranjiča.
90+2min  - hlavný rozhodca končí zápas.

Zápas sa teda končí naším víťazstvom 2 : 1. Herne sme sa síce celý zápas trápili, ale postup do ďalšieho kola Nemeckého pohára sme si napriek tomu zabezpečili. Hráčom sa síce nedá uprieť snaha, ale táto "pozliepaná" zostava zrejme herne na viac nemá. Viacerí hráči nehrajú na svojich tradičných postoch resp. im doteraz chýbala zápasová prax, čo sa samozrejme prejavuje ne chybách ktoré počas zápasu urobíme. Aspoň chvíľkové zaradenie van Buytena a Oliča do zostavy je snáď dobrým signálom, že aspoň niektoré zranenia sa doliečujú. Navyše ani nahustený program, nedáva hráčom priestor na odpočinok a zraneným na doliečenie, nakoľko už tento piatok 29/10/2010 nás doma v 10. kole Bundesligy čaká SC Freiburg.