12/03/2011
15:30

FC Bayern - Hamburger SV

6 : 0 (1 : 0)

V 26.kole Bundesligy sme privítali na domácom štadióne hráčov Hamburgeru SV. Po polčasovom výsledku 1 : 0, sme v 2.polčase predviedli kanonádu, ktorá znamenala ďalších 5 gólov v sieti súpera. Čistým hattrickom sa zaskvel Arjen Robben. Nastupujeme v zostave: Kraft - Pranjič, Gustavo, van Buyten, Lahm - Schweinsteiger, Kroos - Ribéry, Müller, Robben - Gomez. Kedže som mal kvôli technickým problémom možnosť sledovať zápas iba zo skráteného záznamu (za túto možnosť ďakujem Robovi  ), vopred sa ospravedlňujem za "chudobnejšiu" minutáž najmä z 1.polčasu. Ak má niekto tento zápas nahraný, kontaktujte ma prosím a ja report podrobnejšie dopíšem. Poďme teda k samotnému zápasu.

10min - krásny zákrok Krafta po strele Petriča.
16min - po PK Robbena a hlavičke Gomeza, vyťahuje krásny zákrok aj hosťujúci brankár Rost.
18min - Guerrerov dobrý prienik zastavuje Lahm.
35min - Gomez si po krásnom prieniku do šestnástky obhodí aj brankára Rosta, ale triafa iba tyč, z následnej dorážky Müller iba brvno.
37min - po van Buytenovej strele vytláča brankár Rost loptu na brvno.
39min - Gomez dlho otáľa zo zakončením a následne jeho slabú strelu chytá brankár Rost.
40min -
 1 : 0 po prieniku Ribéryho si loptu berie Robben a nekompromisnou strelou pod brvno otvára skóre stretnutia.
45min - koniec 1.polčasu.

47min -
2 : 0 po tom čo Gomez výskokom zmiatne brankára Rosta, končí PK Robbena v sieti hostí.
48min - po Ribéryho prieniku, končí jeho strela nad bránkou hostí.
49min - Aogova strela končí vedľa bránky Krafta.
53min - Müller sklepne loptu pre Robbena a jeho strela končí nad bránkou Rosta.
55min -
 3 : 0 Ribéry zatiahne loptu do šestnástky a spätnou prihrávkou nachádza Robbena, ktorý prestrelí všetko čo mu stojí v ceste.
64min -
4 : 0 Ribéry po nádhernom šprinte od polovice ihriska, keď ho márne stíha obrana hostí, prehadzuje loptu cez brankára Rosta a zvyšuje skóre stretnutia. Po oslave gólu vidí za vyzlečenie dresu od hlavného rozhodcu ŽK.
65min - ŽK pre Guerrera po faule na Ribéryho.
66min - hostia striedajú. Ben-Hatiru strieda Jansena.
67min - striedame. Gustava strieda Badstuber. Gomezova hlavička končí v rukách brankára Rosta.
68min - striedania pokračujú. Tentokrát hostia striedajú Guerrera za Tescheho.
69min - opäť striedame, hattrikom sa blisnúceho Robbena strieda Altintop.
72min - naše posledné striedanie. Gomeza strieda Klose.
79min -
 5 : 0 Altintop posiela prihrávku za obranu na Müllera, ten vniká do šestnástky hostí a strelou pomedzi nohy dáva náš ďalší gól.
83min - Klose zbytočne dohráva pri odkope brankára Rosta súboj a tak vidí ŽK.
85min -
6 : 0 Ribéry nádherne vyškolí na bránkovej čiare dvoch obrancov hostí a triafa pätu Westermanna, ktorý si zrazí loptu do vlastnej siete.
88min - Kroos zablokovaný obranou hostí pri streleckom pokuse.
90min - napriek striedaniam, hlavný rozhodca nenastaví ani sekundu a po naplnení 90.min končí dnešné stretnutie.

Tento zápas sme po výbornom výkone (konečne :) ) a obdivuhodnej streleckej potencii zvládli s veľkým prehľadom a do tabuľky si pripisujeme 3 body. Treba ale povedať aj to, že hostia prakticky počas celého zápasu nekládli žiadny odpor. Naša obrana tak ostala nepreverená. Veľmi ma teší, že po dlhej dobe konečne môžem vyhlásiť aj muža, resp. mužov zápasu. Dnes to teda budú dvaja hráči. O jednom samozrejme niet pochýb, je to hattrikom sa blisnúci Arjen Robben. Tým druhým je Franck Ribéry, ktorý odohral výborný zápas, pripravil 2 góly Robbenovi, raz sám skóroval a počas celého zápasu predvádzal výborný výkon. V tomto zápase sme potrebovali zvíťaziť, rehabilitovať sa, ako aj zdvihnúť si sebavedomie, nielen kvôli posledným zlým výkonom a výsledkom, ale najmä kvôli pohode pred dôležitým odvetným osemfinálovým zápasom proti Interu. Ten odohráme v utorok 15/03/2011 o 20:45 na domácom štadióne. Aj keď sme si z prvého zápasu priviezli 1 gólový náskok po výhre 0 : 1, Inter bude určite nepríjemným súperom a nevzdá ešte boj o postup do ďalších bojov. Všetci, ale samozrejme očakávame postup nášho mužstva do štvrťfinále Ligy majstrov.

Louis van Gaal: "Kto by si to bol pomyslel? Aj takýto je futbal. Hamburg hral na začiatku dobre a my sme mali v tejto fáze problémy. Gólom sme sa však oslobodili. Som veľmi rád, že sme dnes odviedli dobrý výkon. Dnes sme mohli vidieť, ako môže Bayern hrať. Bola to zároveň veľmi dobrá príprava na zápas s Milánom."

Phillip Lahm:
"Urobili sme dnes ďalší krok bližšie k Lige majstrov. Teraz musíme v utorok pokračovať ďalej. Každý hráč chce hrať Ligu majstrov a mužstvo to dnes jasne ukázalo. Musíme pokračovať v tvrdej práci."

Franck Ribéry: "Dnešné víťazstvo bolo veľmi dôležité. 6 : 0 je super výsledok nie len pre nás, ale aj pre naších fanúšikov. Víťazstvo je tiež doležité pre utorňajší zápas."

Arjen Robben: "Od zápasu z Dortmundom, všetko čo mohlo ísť zle aj zle išlo. Ja tiež cítim zodpovednosť, ale musíme si pomocť navzájom. Nesmiemo už stratiť viac bodov a dnes sme dúfam položili nový základ pre ďalšie zápasy. Stále tomuto mužstvu dôverujem. Musíme sa prebojovať do Ligy majstrov."

Armin Veh (tréner HSV): "Začiatok sme mali dobrý a vytvorili sme si aj šance. Mohli sme isť do vedenia, rovnako ako Bayern. Robben ale poslal domácich do vedenia. Rozhodujúci podľa mňa bol, ale gól na 0 : 2. Tu sa moje mužstvo dostalo do psychického problému a všetky situácie zrazu riešilo veľmi zle. Takto sa v Bundeslige futbal hrať nemôže. Počas moje trénerskej kariéry som ešte neprehral 0 : 6."

Zopár zaujímavých po zápasových čísel:

2 - Po dvoch tohto sezónnych hattrickoch Gomeza, je Robben druhý hráč Bayernu, ktorý v tejto sezóne dosiahol hattrick.
57 - toľko gólov už nastrieľal Bayern v tejto sezóne svojim súperom. K dnešnému dňu je to najviac zo všetkých účastníkov Bundesligy.
59 - percentné držanie lopty pre Bayern v dnešnom zápase proti HSV.
90 - toľko zápasov už odohral Franck Ribéry v Bundeslige.
100 - Dnešný zápas s HSV bol pre Phillipa Lahma stým v rade, táto série začala pred 2 rokmi v zápase Ligy majstrov s FC Barcelona.
101 - počet kontaktov z loptou Bastiana Schweinsteigera v dnešnom zápase. Naproti tomu, najlepší z HSV bol David Jarolím s 56 kontaktmi z loptou.
175 - bundesligový zápas dnes odohral Daniela van Buyten.
3002 - Toľko bodov už Bayern získal v Bundeslige.