17:30
Mercedes-Benz Arena Stuttgart

VfB Stuttgart - FC Bayern

0 : 2 (0 : 1)

Na záverečný zápas 19.kola Bundesligy v Mercedes-Benz Arena v Stuttgarte a zároveň na 92. Süd derby nastupujeme v zostave: Neuer - Alaba, Dante, van Buyten, Lahm - Martínez, Schweinsteiger - Ribéry, Kroos, M
üller - Mandžukič.

10min - po Ribéryho streleckom pokuse a miernej teči, končí lopta asi 2m vedľa bránky.
11min - po rohovom kope Kroosa hlavičkuje Dante vedľa.
27min - Okazaki vyskúša pozornosť Manuela Neuera.
34min - Schweinsteiger vniká do šestnástky, M
üller na jeho prihrávku nedosiahne.
34min - po prihrávke Traorého triafa z ostrého uhla Harnik hlavou loptu do tyče našej bránky.
39min - Mandžukič z otočky tesne prestrelí domácu bránku.

50min -
0 : 1 Molinaro posiela brankárovi Ulreichovi malú domov, ktorú vystihne Mandžukič. Mario obíde brankára Ulreicha a bezpečne skóruje.
54min - lopta končí v bránke Stuttgartu, radosť je však predčasná, Müllerovi je odmávaný offside.
59min - hlavný rozhodca neposúdi zákrok Niedermeiera na Kroose ako penaltový. Za následné protesty vidí Kroos zbytočnú ŽK.
61min - R
üdiger vidí ŽK.
63min - po Kroosovom PK nasleduje hlavička Mandžukiča, Ulreich v poslednej chvíli zachraňuje a loptu vyráža.
64min - domáci dvojnásobne striedajú. Z ihriska odchádzajú Traóre a Okazaki a prichádzajú Holzhauser a Torun.
72min -
0 : 2 van Buyten posiela do rýchleho protiútoku Mandžukiča. Mario prihráva pred bránku Müllerovi, ktorý aj ked tiesnený Tascim, sa dokáže presadiť a skórovať.
79min - Harnikov strelecký pokus asi z 18 metrov vyráža Neuer do bezpečia.
80min - Harnik vidí po faule na Ribéryho svoju druhú ŽK a následne ČK a hlavný rozhodca Florian Meyer ho posiela do sprchy.
82min - Mandžukič sám pred Ulreichom nechá vyniknúť domáceho brankára.
84min - Kvist vidí ŽK.
88min - Ribéryho strieda Shaqiri.
89min - Mandžukiča strieda Gomez.

Jupp Heynckes:
"Hrali sme oveľa lepšie ako proti Fürthu. Môj tím bol viac ako 90 minút veľmi sebavedomý a od začiatku bol veľmi sústredený. V 1.polčase ale chýbala finálna prihrávka a zakončenie. Cez prestávku som to chlapcom v kabíne vyčítal. V 2.polčase to už bolo lepšie. Stuttgart bránil, takže to nebolo ľahké. Zrýchlili sme ale tempo a prinútili sme súpera urobiť chyby."

Thomas Müller: "V 1.polčase VfB odvážne bránil. Mali sme väčšie držanie lopty, boli viac na súperovej polovici, ale chýbalo zakončenie. Musíme si ale zvyknúť na to, že nie vždy sa dá v polčase viesť 3 : 0. Futbalové stretnutie trvá dlhšie, budete musieť byť trpezliví. Nakoniec sme potrestali chyby domácich."

Bruno Labbadia (tréner VfB): "Skutočnosť, že sa zápas proti takému silnému súperovi rozhodne po takejto chybe je pre nás veľmi, veľmi nepríjemné. To bolí. Dlho sme ukazovali disciplinovaný výkon. Ukázali sme veľa z toho, čo sme si naplánovali."

Christian Gentner (VfB Stuttgart): "Samozrejme, FCB mal viac loptu, bol veľmi dominantný. Urobili sme jednoduché chyby v kľúčových okamihoch, ktoré Bayernu potrestal."

Cristian Molinaro (VfB Stuttgart):
"Pripravovali sme sa tento týždeň na zápas veľmi dobre. Všetci sme chceli pozorne brániť a vyrážať do rýchlych protiútokov. Až do 0 : 1 sme hrali skvelé. Potom ale prišla moja chyba, za ktorú sa tímu ospravedlňujem."