19:00
rewirpowerSTADION Bochum

VfL Bochum - FC Bayern

1 : 2 (1 : 0)

Na osemfinálový zápas Nemeckého pohára v Bochume a zároveň posledný zápas v tomto kalendárnom roku sme nastúpili v zostave: Neuer - Lahm, Badstuber, van Buyten, Boateng - Gustavo, Tymoshchuk - Ribéry, Kroos, Robben - Olič.

3min - Ribéry sa "pohrá" s 2 obrancami, ale jeho center nespracuje Olič.
6min - Tymoshchukova strela spoza šestnástky mieri vedľa bránky.
9min - Federico fauluje Lahma, následný PK Kroosa posiela Olič hlavou nad bránku domácich.
18min - Robben z prvej zle trafí centrovanú loptu Kroosa. Gustavova strela mieri do rúk brankára Lutheho.
23min - PK domácich, takmer z polovice ihriska, našťastie hlavou neškrtne Kopplin a tak ho pohodlne chytá brankár Neuer.
26min -
1 : 0 po chybe našej obrany. van Buyten, Badstuber aj Neuer trestuhodne nechajú päťkou prejsť prízemný center a osamotený Federico, ktorého nepokryje Tymoshchuk posiela loptu do prázdnej bránky.
27min - Robben hlavou iba tesne míňa domácu bránku.
30min - Ribéry sa uvoľní v šestnástke, ale svoje kľučkovanie preženie a nestihne vystreliť. Kroosova strela spoza šestnástky mieri nad bránku.
33min - Federicova strela mieri vysoko nad našu bránku.
34min - Lahmova strela mieri vysoko nad našu bránku.
37min - Kroosov center pohodlne chytá brankár Luthe.
38min - hlavný rozhodca prehliadne v šestnástke Tymoshchukovu ruku, ktorú mu pri odkope lopty trafí Boateng a tak oberie domácich o penaltu.
40min - ŽK pre Toskiho po faule na Robbena.
42min - ŽK pre Robbena po teatrálnom pokuse nafilmovať penaltu.
45min - koniec 1.polčasu.

46min - cez polčasovú prestávku dvojnásobne striedame. Ochádzajú Olič a Gustavo a prichádzajú Gomez a Alaba. Ribéryho dobrú strelu, nohou vyráža brankár Luthe.
47min - Ribbéryho zrazená strela končí na rohu.
50min - Ribéryho strela z PK po faule na Lahma končí vedľa bránky.
52min -
1 : 1 Kroos posiela spätnú prihrávku na Gomeza, ktorý mu loptu vracia a nádhernou prihrávkou za obranu ho posiela do šance, ktorú Toni s prehľadom premieňa, keď posiela loptu vedľa brankára Lutheho.
55min - Lahmovu strelu spoza šestnástky pohodlne chytá domáci brankár Luthe.
60min - Inuiova krížna strela končí vedľa našej bránky.
61min - Gomezovu strelu chytá Luthe.
62min - Inui sa "preštrikuje" cez troch našich obrancov, pri lopte je našťastie skôr Manuel Neuer.
64min - Kroosov center pohodlne chytá Luthe.
65min - ŽK pre Kramera za "rečnenie" po faule na Ribéryho.
68min - Gomezova strela mieri do bočnej siete. Striedame. Boatenga strieda Rafinha.
70min - Robbenova krížna strela letí tesne nad domácu bránku.
80min - Ribéryho center nikoho v šestnástke nenachádza a odvracia ho domáca obrana.
86min -Robbenovu strelu zblokuje domáca obrana, pri následnom protiútoku domácich vidí van Buyten za faul ŽK.
90min - Kroos z výbornej pozície z priameho kopu triafa iba múr. Hrať sa bude ešte jedna minúta.
90+1min -
1 : 2 Ribéry potiahne loptu do šestnástky, spätnou prihrávkou nachádza Robbena, ktorý sa nemýli.
90+2min - hlavný rozhodca končí dnešný zápas.

Posledný zápas v tomto kalendárnom roku sme teda zvládli. Napriek tomu, že to bol zápas s druholigistom, priebeh vôbec nebol jednoduchý. Poďme ale pekne po poriadku. Od začiatku diktujeme tempo zápasu. Držanie lopty je jednoznačne v náš prospech. Vytvárame si aj náznaky šancí, ale žiadnu gólovku. Prichádza však 26min a razom je všetko inak. Domáci pri ojedinelom výlete na našu polovicu, potrestajú obrovskú chybu našej obrany aj brankára a Federico už nemá problém kopnúť loptu do prázdnej bránky. Naďalej sme však herne lepší, ale opäť bez čistej gólovej šance. Navyše môžme byť radi, že hlavný rozhodca nepotrehol ruku Tymoshchuka a neodpískal penaltu. Ku koncu polčasu ešte hlavný rozhodca žltou kartou ocení zlý herecký výkon Arjena Robbena pri pokuse "nafilmovať" penaltu. Cez polčasovú prestávku tréner Heynckes usúdi že je čas na zmenu. Stiahne z hry Gustava a Oliča a posiela na ihrisko Alabu s Gomezom. Tento ťah sa ukáže ako správny už v 55min, keď Gomez nádherne vysunie Kroosa a ten zrovnáva skóre. V 62min nás vystraší japonec Takashi Inui, ktorý sa preštrikuje našou obranou, ale Manuel Neuer včas vybehne. Po našom góle sme svedkami rovnakého priebehu hry, ako v prvom polčase. Herne sme lepší, nechýbajú ale strelecké pokusy, tie ale míňajú cieľ a vyložené príležitosti chýbajú. V 90min odpíska hlavný rozhodca priamy kop, loptu ale z dobrej pozície posiela Kroos iba do múra. Keď sa už zdá, že o víťazovi zápasu sa v riadnej hracej dobe nerozhodne, prichádza v nadstavenom čase naša akcia, pri ktorej Ribéry potiahne loptu do šestnásky, spätnou prihrávkou nachádza Robbena a ten gólom "odmieta" v zápase pokračovať. Pre domácich fanúšikov iste veľké sklamanie, pre nás ale "vykúpenie" a obrovká radosť. Postupujeme do štvrťfinále. To sa bude losovať po zajtrajšom poslednom pohárovom zápase M
önchengladbach-Schalke a odohrá sa v termíne 07-08/02/2012. Dnes nevyhlásim muža zápasu, ale pochválim celé mužstvo, ktoré dokázalo otočiť nepriaznivý vývoj a bojovalo do poslednej chvíle. Znovu sa ukázalo, aké dôležité je sústrediť sa na zápas až do záverečného hvizdu rozhodcu. Aj posledný krok roku 2011 máme teda úspešne za sebou. Chlapcom od zajtra začínajú vianočné dovolenky. Tie ale potrvajú iba do 01/01/2012, pretože už 02/01/2012 odchádza A-team na sústredenie do katarskej Dohy. To potrvá do 09/01/2012. Dovoľte, aby som preto v mene fcbayern.sk zaželal všetkým našim chlapcom pokojné Vianočné sviatky a úspešný vstup do nového roku 2012.

Jupp Heynckes:
"Sme radi, že sme získali po veľmi dobrom boji proti Bochumu víťazstvo. Musím zložiť kompliment hráčom Andreasa Bergmanna, ktorí boli podľa môjho názoru vynikajúci a hrali dobre v defenzíve. Urobili nám to ťažké najmä v prvom polčase. Bol to typický pohárový zápas."

Arjen Robben:
"Česť VfL Bochum. Môžu byť na seba hrdí, dali do zápasu všetko. Odohrali skvelý zápas, ale my sami sme si to urobili ťažké. Myslel som, že budeme hrať ešte pol hodiny dlhšie. My sme majstri jesene, sme ďalej v pohári a Lige majstrov, čo viac si priať? Teraz som teším na dovolenku."

Toni Kroos:
"Samozrejme sme chceli byť suverénnejší, o tom niet pochýb. Boli sme lepším tímom, ale chýbali veľké príležitosti. Myslím si ale, že sa nemôžeme sťažovať tak je to na konci 2:1 pre nás. Bochum hral dobre. Ukázali morálku. Nakoniec to pre nich nestačilo. Máme vynikajúce výsledky vo všetkých súťažiach a teraz môžeme osláviť Vianoce v pokoji."

Andreas Bergmann (tréner VfL Bochum): "Sklamanie po takom zápase je samozrejme skvelé. To ale tiež ukazuje triedu Bayernu, že nemilosrdne využíjú jednu z našich chýb. Predĺženie by bolo skvelé. Verili sme v sami seba a myslím, že to bolo vidieť. Celkovo sme mali skvelý zážitok, skvelú hru a môžeme ísť do zimnej prestávky so zdvihnutými hlavami."

Christoph Dabrowski (kapitán VfL Bochum): "Je to škoda. Hrali sme vzrušujúci zápas a môžeme byť na svoj výkon hrdí. Chceli sme hrať otvorenú hru. Je mi nesmierne ľúto, môjho tímu."

Giovanni Federico (VfL Bochum): "Hrali sme 90 minút veľmi dobre, málo sme súperovi dovolili. Bol to veľmi statočný a odvážny výkon. Samozrejme, že je trpké, keď v 90. minúte dostanete gól. Dnes sme ale videli, že Bayern je na svetovej úrovni."