Rozhovor Alaba - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2013/2014


Alaba pred zápasom reprezentácie.


"MS sú našim veľkým cieľom."
06/09/2013

David Alaba poskytol rozhovor pre fcbayern.de a Sue sa postarala o preklad.

Bundesliga má prestávku - a predsa sa v piatok večer stretnú šiesti profi hráči Bayernu v Allianz aréne, kedy Nemecko, s Philippom Lahmom, Manuelom Neuerom, Jérômom Bôatengom, Toni Kroosom a Thomasom Müllerom, narazí na Rakúsko, s Davidom Alabom, v kvalifikácii o postup na MS 2014. Portál fcbayern.de sa porozprával s 21-ročným Alabom o mimoriadnej konštelácii, o možnej výmene dresov i o vyhliadkach ÖFB (rakúska futbalová federácia, pozn.prekladateľa) na Brazíliu.

Rozhovor s Davidom Alabom:

fcbayern.de:
Haló, David. Tvoji kolegovia z tímu sa stanú v piatok na 90 minút tvojimi protivníkmi.  S akými pocitmi ideš do zápasu?
David Alaba: "Jasné, že to je vzrušujúci zápas. Smieť nastúpiť v Mníchove proti tak silnému mužstvu ako Nemecko, je super - k tomu ešte aj v Allianz aréne. Je to niečo mimoriadne. Na zápas sme veľmi dobre pripravení. Pretože v kvalifikácii chceme pokračovať tam, kde sme v júni skončili."

fcbayern.de: V kádri Nemecka je päť hráčov Bayernu. Už sa ťa povypytoval reprezentačný tréner Marcel Koller na ich silné i slabé stránky?
Alaba: "To neprezradím! (smiech) Ale vážne: V Marcelovi Kollerovi máme skúseného trénera, ktorý Bundesligu veľmi dobre pozná a neustále intenzívne sleduje. Už len preto, že veľa našich reprezentantov pôsobí v Nemecku. K tomu ešte bol sám dlhé roky trénerom v Bundeslige a preto mu veľa o tom nemusím rozprávať."

fcbayern.de: Po 16 rokoch chcete konečne zasa na záverečný turnaj. Sen, alebo je to reálne?
Alaba: "To je náš veľký cieľ. S 11 bodmi sme na druhom mieste, to je veľmi dobrá východisková pozícia. V našej skupine je to poriadne tesné, Írsko a Švédsko majú zhodný počet bodov. A my vieme, že na nás čakajú ešte ťažké úlohy - v piatok proti Nemecku, v utorok vo Viedni proti Írsku. Bude to kus ťažkej práce, ale sme na dobrej ceste."

fcbayern.de: Ako to bude teda v piatok vyzerať?
Alaba: "V mužstve máme niekoľko hráčov, ktorí vedia svojimi individuálnymi silnými schopnosťami rozhodovať zápasy. Posunuli sme sa ďalej i mentálne. Stali sme sa sebavedomejšími, ani v tréningu už nechce nikto prehrávať. To všetko nás robí silnejšími, než sme boli predtým. Nemecko je isto favoritom, no my sme už v prvom zápase vo Viedni (2:1 pre Nemecko, pozn. redakcie) ukázali, že Vám vieme spôsobiť problémy, ak podáme výkon na maximum."

fcbyern.de: Vtedy si chýbal kvôli únavovému zraneniu, tento krát však budeš pri tom. Premyslel si si už, s kým si chceš po zápase vymeniť dres?
Alaba: "Nie, o tom vôbec nepremýšľam. Pre mňa je dôležité, aby sme podali dobrý výkon a možno si i niečo odviezli. Na to sa teraz plne sústredím. Všetko ostatné sa potom na záver ukáže na ihrisku."

fcbayern.de: Napriek tvojim úspechom, patríš vekom 21 rokov, k najmladším hráčom Rakúska. Ako je to u Vás s mládežou?
Alaba: " V rakúskom mládežníckom  futbale máme dostatočne veľa talentov. Vidieť to i v Bayerne, kde je zopár Rakúšanov, ktorí sú veľmi dobrí. Snažím sa im odovzdať to, čím som si sám prešiel. Lebo ja mám aj funkciu vzoru, najmä pre mladých futbalistov v Rakúsku."

Zo stránky fcbayern.de preložila Sue.
Ďakujeme!


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist