20:45
Allianz Arena München

FC Bayern - FC Barcelona

4 : 0 (1 : 0)

Na prvý semifinálový zápas Ligy majstrov proti "blaugranas" nastupujeme v zostave: Neuer - Alaba, Dante, Boateng, Lahm - Schweinsteiger, Martínez - Ribéry, Müller, Robben - Gomez.

2min - Robben sám zoči-voči Valdésovi triafa loptu iba do nôh brankára hostí.
15min - tečovaná strela M
üllera končí v rukách brankára Valdésa.
25min -
1 : 0 Dante hlavou sklepne center Robbena k Müllerovi, ktorý hlavou posiela loptu do siete.
29min - Dante pustí Pedrovu krížnu prihrávku cez šestnástku, Messi je ale prikrátky.
37min - Gomez vidí ŽK.
39min - Bartra vidí ŽK za faul na M
üllera.

46min - ŽK pre Martinéza za faul na Iniestu.
49min -
2 : 0 RK Robbena posiela Müller hlavou pred bránku a Gomez už nemá problém poslať loptu do prázdnej bránky.
52min - M
üllerova strela tesne vedľa.
55min - Ribéryho strela tesne vedľa.
58min - Schweinsteigerov priamy kop a hlavička Robbena vedľa.
69min - Neuer chytá strelu Bartra.
70min - Gomeza strieda Gustavo.
73min -
3 : 0 Schweinsteiger vysúva Robbena, ten vnikne do šestnástky a posiela loptu k tyči. Výbornú robotu pri góle odvedie aj Müller, ktorý zablokuje brániaceho hráča hostí.
80min - M
üller si obhodí Piquého, jeho zakončenie ale vyráža brankár Valdés.
82min -
4 : 0 Alaba prihráva pred bránku Müllerovi a ten posiela loptu do siete.
83min - striedajú obe mužstvá. Odchádza M
üller a prichádza Pizarro a odchádza Pedro a prichádza Villa.
86min - ŽK pre Sáncheza za faul na Robbena.
87min -Schweinsteiger vidí ŽK.
88min -Ribéryho strieda Shaqiri.
89min - Alba vidí ŽK za hodenie lopty do Robbenovej tváre a v odvete si pre disciplinárny trest nezahrá.
90+2min - Iniesta vidí ŽK za faul na Martíneza.

90+3min - tečovaná strela Robbena končí na rohovom kope. Po jeho rozohraní hlavný rozhodca odpíska koniec zápasu.

Karl-Heinz Rummenigge:
"Celý tím je fantastický. Takýto večer som ešte nikdy nezažil a to som tu už dlhú dobu. 4 : 0 proti najlepšiemu tímu na svete, to je ako sen. Všetko išlo perfektne. Teraz ideme do Barcelony s veľmi veľkou príležitosťou. Kolektívna sila je sila tímov. Barca má určite len zriedka zápasov s tak málo šancí. Človek musí pochváliť celý tím."

Jupp Heynckes:
"Myslím, že budeme hrať futbalovo celom výnimočný rok. To je skvelá tímová práca. Hlad po úspechu je tam v posledných dvoch rokoch veľký. Tím zaviedol vynikajúcu koncepciu. Sme veľmi radi za víťazstvo, ale v Španielsku je pred nami ešte 90 minút. V súčasnej dobe sa môžeme tešiť, ale nič viac. "

Philipp Lahm: "Tím má potenciál urobiť ešte takýto zápas aj v Barcelone. To je polovica bitky dnes. Budúci týždeň musíme pracovať rovnako dobre v defenzíve. To bol dnes kľúč k víťazstvu. Všetci sme boli stále za loptou a povolili sme len niekoľko šancí. Boli sme veľmi istý na loptu smerom dopredu."

Bastian Schweinsteiger:
"Snažili sme sa dať ich pod tlak. A uspeli sme. Na začiatku sme sa ešte učili, pretože my sami sme sa nikdy nestretli s takým tímom, ktorý hrá takto. Pekné, stálo to za to."

Thomas Müller: "Ja som urobil svoj diel. Išlo to veľmi dobre. Vedel som, že môžem robiť svoju prácu v pohode, keď som veľa behal. 4 : 0 je sen výsledok. Často sme ale videli kúzlo Camp Nou, ale my chceme ukázať svetu, že to na nás neplatí."

Arjen Robben: "To je šialené a ťažké tomu uveriť. Barcelona ovládala Európu v posledných piatich rokoch. Môžeme byť hrdí, ale musíme zostať v pokoji. Samozrejme, že si môžete vychutnať taký večer. Začali sme dobre a okamžite som mal dobrú šancu. To bolo cítit, že tím je pripravený. Všetci sme pracovali spoločne a bojovali. To bol kľúč k víťazstvu."

David Alaba: "Hrali sme ako celok. Tímová práca je naša sila."

Jordi Roura (asistent trénera FC Barcelona): "Táto porážka veľmi bolí. Všetky sú smutné a depresívne. Posnažíme sa, aby sme v odvete hrali lepšie. Budeme bojovať až do konca."

Lionel Messi: "Boli oveľa silnejší ako my, fyzicky lepší. Čo sa stalo, to je škoda, ale musíme ísť ďalej."

Dani Alves (FC Barcelona):
"Musím zablahoželať veľkému súperovi. Teraz sa musíme pokúsiť zmazať náskok 0 : 4, čo je veľmi ťažké, ale samozrejme budeme sa snažiť. Nemali sme veľa príležitostí. Ak narazíte na silnejšieho súpera, môžeme mu len pogratulovať. Sme trochu dole na chvíľu, ale čaká nás obrovská úloha v odvete. Je ťažké streliť štyri góly a to najmä proti tomuto tímu. Dúfajme, že stále máme čo ponúknuť."