Bezgólový Spitzenspiel - FC Bayern München

Aktuality > Blog > Mario

Bezgólový Spitzenspiel.

27/10/2014

Po magickej rímskej noci na nás v nedeľu čakal absolútny šláger kola, súbor prvého s druhým - Spitzenspiel! Zápasy v Mönchengladbachu boli vždy náročné, a pre tím zo Severného Porýnia-Vestfálsko boli často aj úspešné. Aj keď sme posledné 2 vzájomné zápasy na ich ihrisku zvládli (2:0, 4:3), tentokrát na nás čakal fakt tvrdý oriešok, ktorý má dobrú formu aj z Európskej ligy, ale zároveň oproti Bayernu mal o 2 dni menej na odpočinok.

Už deň pred zápasom sme "inkasovali" prvý gól, keď sme sa dozvedeli, že Robben nenastúpi. V zostave však veľké zmeny nenastali, iba na lavičke však ostal Ribéry. V Borussia Parku sme sledovali od začiatku zaujímavý zápas, prvých 20 minút sme súpera nepustili k žiadnemu obávanému brejku, ale naopak sme hru kontrolovali, a najväčšiu šancu si vytvoril David Alaba, ktorý má v tejto sezóne na ihrisku viacej priestoru, kedže hrá viac v strede, a teda z tejto pozície sa ľahko dostáva k svojim nebezpečným strelám ľavačkou, žiaľ jeho peknú strelu vytlačil brankár Sommer na spojnicu. Najväčšiu šancu hostí v 1.polčase zneškodnil Neuer, a to bol len začiatok jeho galapredstavenia v tomto zápase. V 2.polčase sa začalo opatrne, veľké gólové príležitosti hostí famózne likvidoval Neuer. Bol to v Bundeslige jeho siedmy zápas v rade s nulou. Rok 2014 jednoznačne patrí tomuto 28-ročnému rodákovi z Gelsenkirchenu a nikto by nemohol povedať ani slovo, keby v januári bol ocenený Zlatou loptou, len tá už čaká na iného majiteľa... V zápase nám chýbal rýchlejší prechod do útoku, v tomto bolo jasne cítiť absenciu Robbena, a nezmenil to ani príchod Ribéryho v 66.minúte, ktorý to skúšal netypicky z pravej strany. Nebolo cítiť ani Lewandowskeho, ktorý sa žiaľ nedostával k loptám, ktorými mohol ohroziť súperovú bránu. Guardiola ešte skúšal na záverečné minúty nasadiť veterána Pizarra aj Shaqiriho, no svoje ovocie to neprinieslo. V predlhom nadstavenom čase, ktorý spôsobil hlavne Xhaka a jeho zranenie (či zdržovanie?), sme už nestihli ohroziť súpera, a tak zápas skončil bez gólov, aj keď sme v stretnutí momentálne najlepších tímov BL videli veľa zaujímavého. Päťhviezdičkový Neuer - ten nám robil asi najväčšiu radosť v tomto zápase. V čele tabuľky sa tak nič nezmenilo, Bayern je o 4 body na prvom mieste pred Borussiou - áno, treba povedať, že všetci by tu po 9.kole čakali Borussiu Dortmund a nie Mönchengladbach, no BVB má momentálne iné starosti... Mönchengladbach však zaslúžene na druhom mieste, hrá pekný futbal, a trénerský lišiak Lucien Favre vymyslel dobrú taktiku aj na Bavorov. Pokračujeme anglickými týždňami, v stredu hráme v Hamburgu, tentokrát zápas DFB-Pokalu, a potom - v sobotu, v Allianz arene proti už spomínanému Dortmundu, kde je momentálne -14, a o pár dní môže nastať ešte väčšia zima, -17...

autor: Mario
poznámka redakcie: Za obsah a pôvodnosť článku zodpovedá autor. Text neprešiel jazykovou úpravou.