18:30

FC Bayern -
Borussia Dortmund

0 : 3 (0 : 1)

Na šláger 30.kola Bundesligy proti Borussii Dortmund nastupujme v základnej zostave: Neuer - Rafinha, Martínez, Dante - Alaba - Lahm, Schweinsteiger - Robben, Götze, Ribéry - Mandžukič.

6min - Götzeho v dobrej šanci zastaví offside.
14min - Alabov priamy kop letí tesne vedľa bránky.
19min - po rohovom kope zastaví Götzeho strelu hlava Hummelsa.
20min -
0 : 1 po dlhom aute hostí sa k lopte dostáva Reus, ktorý ju predĺži na voľného Mkhitaryana, ktorý nekompromisne zakončí.
22min - Neuer vyráža na roh dobrý strelecký pokus
Aubameyanga.
40min - Robbenov priamy kop zblokuje múr hostí.
43min - po centri Rafinhu a voleji Mandžukiča, chytá loptu brankár
Weidenfeller.

46min - cez polčasovú prestávku strieda Manuela Neuera Lukas Raeder.
49min -
0 : 2 po rýchlom protiútoku Mkhitaryan vysúva Aubameyanga, ten prihráva Reusovi, ktorý v páde posiela loptu do bránky vedľa bezmocného brankára Raedera.
53min - Mandžukičovo zakončenie z voleja letí vysoko nad bránku.
56min -
0 : 3 Papastathopoulos z hĺbky vlastnej polovice odcentruje a napriek tomu, že sa zdá, že Hofmann a Reus sú v offside a Reus si navyše v súboji s Martínezom pomôže rukami, nepíska sa, ale lopta sa dostáva k Hofmannovi, ktorý zoči-voči Raederovi nezaváha.
58min - Hofmann vidí ŽK.
60min - Ribéryho strieda Müller.
62min - Hofmanna strieda Lewandowski.
69min - Robben vysúva Mandžukiča, pri lopte je ale skôr brankár Weidenfeller a odkopáva ju do bezpečia. Následne Robbena vystrieda Kroos a Hummelsa Friedrich.
71min - Götze vysúva Mandžukiča, ten ale v dobrej pozícii netrafí bránku.
72min - Schweinsteigerova strela spoza šestnástky tesne míňa bránku.
73min - ani po trme-vrme v šestnástke hostí, na niekoľko krát nedokážeme dostať loptu do bránky a na koniec končí tečovaná na rohu.
76min - strelu
Aubameyanga vyráža pekným zákrokom brankár Raeder a následne Aubameyanga vystrieda Jojič.
80min - ŽK Kroos vidí ŽK za faul na Lewandowskeho.
82min -
Mkhitaryan vidí ŽK z afaul na Rafinhu.
83min - rozhodca nás oberie o regulárny gól, keď pre offside ktorý nebol, neuzná gól po centri Kroosa a hlavičke Mandžukiča.
88min - Müllerov dobrý prízemný center odvracia
Großkreutz na roh.
90min - Götzeho strelu v 100% šanci stihne brankár Weidenfeller rukou tečovať na rohový kop.
90+2min - Rafinha vidí ČK po vzájomnom súboji s
Mkhitaryan, po ktorom nasleduje slovná výmena, po ktorej Rafinha sotí Mkhitaryana rukou do tváre.
90+3min - koniec zápasu.

Matthias Sammer: "Mali sme problémy s rytmom hry. V rozhodujúcich fázach sme sa dostatočne nesústredili. Sme nemecký šampión, liga je v poriadku, ale v súlade s tým ešte nie je koniec. Potrebujeme sa pozrieť tvárou v tvár faktu, že naši hráči nie sú roboti."
Pep Guardiola: "V 1.polčase sme nenašli našu hru, len v posledných desiatich minútach, to bolo lepšie. Takto sme začali aj druhú polovicu, ale potom sme odpadli. Musím nájsť trik, ako nás dostať späť do nášho rytmu. V stredu budeme mať šancu na dosiahnutie finálového zápasu. Verím v tento tím. Manuel mal trochu problémy s lýtkom. Nechceli sme nič riskovať."
Manuel Neuer: "Len sme chytili zlý deň. Musíme to odškrtnúť a hľadieť do budúcnosti, ktorá príde. Vieme, čo máme teraz v úlohe, doma proti Kaiserslauternu, kde chceme dosiahnuť finále v Berlíne. To je dôležité. Môj štart nie je ohrozený."