09/05/2015
15:30

FC Bayern - FC Augsburg

0 : 1 (0 : 0)

V 32.kole Bundesligy nastupujeme na domáci derby zápas proti FC Augsburg v základnej zostave: Reina - Weiser, Boateng, Dante, Bernat - Lahm - Schweinsteiger, Thiago - Götze - Müller, Lewandowski.

3min - Bobadillov priamy kop vyráža brankár Reina.

5min - Götze sa v päťke uvoľní , jeho slabú strelu ale chytá brankár Hitz.

9min - Götzeho krížna strela sa obtrie o tyč bránky hostí.

12min - Müllerova strela končí vedľa bránky. Dante vidí ŽK za faul na Essweina.

13min - Bobadilla ujde našej obrane a Reina ho navyše nešikovne pošle k zemi, za čo vidí ČK, musí z ihriska a hostia budú kopať penaltu.

14min - Lahma strieda Neuer, ktorý musí na ihrisko na miesto vylúčeného Reinu.

15min - k exekúcii penalty sa postaví kapitán hostí Verhaegh, loptu ale pošle iba do tyče.

21min - Bobadilla v dobrej pozícii zle trafí loptu.

24min - Bernatova strela letí nad bránku hostí.

28min - po priamom kope Thiaga letí Lewandowského hlavička nad bránku, ale vzrušenie jezbytočné, Lewandowski stál v offside.

30min - Dante vyrobí hrúbku, ktorú pred Bobadillom hasí Schweinsteiger. Götzeho strela letí nad bránku.

32min - Essweina strieda Werner.

34min - Dante spadne pri otočke, pred Neuerom osamotený Altintop ale na naše šťastie zle trafí loptu a tá končí vedľa bránky.

38min - strela Bobadillu končí v náručí Manuela Neuera.

41min - Müllerova strela z otočky letí vysoko nad bránku.

43min - Weiserovu strelu zblokuje obrana hostí na roh.

44min - Lewandowski v dobrej pozícii prestrelí bránku.

46min - cez polčasovú prestávku striedajú hostia Altintopa za Hojbjerga.

48min - Bobadillova strela končí vedľa bránky.

51min - Götze vysúva Lewandowského prihrávkou za obranu, pri lopte je ale skôr brankár Hitz.

56min - Wernerova strela do rúk Neuera.

60min - Lewandowski sklepne loptu pre Weisera, jeho gólovú strelu ale vyráža brankár hostí na roh.

70min - Bobadilla sa rúti sám na Neuera, je mu ale odmávaný offside.

71min  0 : 1 Hojbjerg (na hosťovaní v Augsburgu z nášho mužstva) vymyslí milimetrovú finálnu prihrávku na Bobadillu a ten nepochopiteľne osamotený pred Neuerom nezaváha a pošle hostí do vedenia.

74min - dvojnásobne striedame. Lewandowského Pizarro a Müllera Rafinha.

77min - ŽK pre Honga po faule na Götzeho. Nariadený priamy kop posiela Schweinsteiger vysoko nad bránku.

81min - Götzeho strela z veľkej diaľky končí v náručí brankára Hitza.

83min - Bobadillu strieda Mölders.

85min - Möldersova strela letí nad bránku.

86min - Pizarrova strela letí nad bránku.

88min - Boatengova strela končí vedľa bránky.

90min - hrať sa budú ešte 2 minúty.

90+2min - Rafinha vidí ŽK za faul na Hojbjerga. Následne hlavný rozhodca ukončí dnešný zápas.

Pep Guardiola: "Nie je to jednoduché hrať tri dni po zápase v Barcelone, 80 minút o desiatich mužoch. Avšak v tej situácii sme kontrolovali hru. Mali sme jasné šance a hrali dobre. V druhej polovici, to bolo ťažké, ale my sme mali v posledných 15 minútach tri alebo štyri dobré šance. Teraz budeme regenerovať a pripravovať sa na naše semifinále. Sme už Nemecký šampión, čo je najdôležitejšie."

Manuel Neuer: "Chceli sme získať dobrý výsledok, ale červená karta nám v tm nepomohla. Ak hráte oslabení, to samozrejme nie je tak jednoduché pre nás, najmä ak oproti vám stojí nie tak zlý Augsburg."

Robert Lewandowski: "Po červenej karte, to bolo trochu zložitejšie. Nehrali sme zle, dve alebo tri šance sme mali, ale bohužiaľ sme neskórovali."

Markus Weinzierl (tréner FC Augsburg): "Dnes sme odohrali skvelý zápas. Samozrejme máme veľkú radosť. Pred zápasom sme boli sme mierne šokovaní, nečakali sme, že Bayern Mníchov bude hrať s najlepšou zostave, ale to bola ďalšia motivácia pre mojich chlapcov. Hrali sme dobre v prvej polovici, nenechali sme sa vylákať. Sme veľmi šťastní."