15:30
Borussia Park Mönchengladbach

Borussia Mönchengladbach  - FC Bayern

3 : 4 (3 : 2)

Na záverečné kolo Bundesligovej sezóny 2012/2013 v Mönchengladbachu nastupujeme v plnej sile a tak základná zostave vyzerá nasledovne: Neuer - Alaba, Dante, Boateng, Lahm - Schweinsteiger, Martínez - Ribéry, Müller, Robben - Mandžukič.

1min - Schweinsteigerov priamy kop míňajú Martínez aj Mandžukič.
4min -
1 : 0 Arango centruje loptu z priameho kopu na Stranzla a ten hlavou prekonáva Neuera.
5min -
2 : 0 Danteho chybnú rozohrávku zachytáva Hrgota, prihráva na Hankeho a ten prestrelí Neuera.
7min -
2 : 1 perfektnú prihrávku Ribéryho premení Martínez na kontaktný gól, keď vnikne medzi 2 obrancov a umiestni loptu vedľa ter Stegena.
9min - Hankeho strela z 25 metrov letí nad našu bránku.
10min -
3 : 1 Ribéry nastrelil iba dobre postavených hráčov súpera a brankár tak nemusel zasahovať. Z protiútoku inkasujeme, keď krížnu prihrávku Herrmanna posiela osamotený Nordtveit do bránky.
12min - domáci Hanke sa odhodlal k strele, tej však chýbala potrebná presnosť.
18min -
3 : 2 Müller posiela prihrávku na Ribéryho a ten posiela loptu prízemnou strelou spoza obrancu, do siete vedľa prekvapeného ter Stegena.
22min - Boatengova strela asi z 25 metrov končí tesne nad brvnom.
27min - Müller vráti loptu pätičkou na Lahma, jeho strela preletí tesne okolo tyče.
29min - Schweinsteigerova strela míňa bránku.
32min - Ribéry prihráva Müllerovi, proti jeho strelu z veľkého uhla úspešne zasahuje ter Stegen.
37min - Neuer vyráža strelu Hankeho asi z 20 metrov.
41min -  strelu Robbena zblokuje domáca obrana, následná Robbenova dorážka letí tesne vedľa bránky.
43min - po Ribéryho rohu a hlavičke Mandžukiča, zakončuje nepresne Martínez.
44min - zblokovaná strela Ribéryho končí vedľa bránky.
45min - hlavný rozhodca Thorsten Kinhofer ukončil prvý polčas.

49min - strela Hrgotu míňa bránku.
53min -
3 : 3 Lahm posiela krížny center na Ribéryho a ten nechytateľným volejom spoza šestnástky zrovnáva skóre.
55min - lopta po strele Aranga asi z 30 metrov má neobvyklú trajektóriu, Neuer musí loptu boxovať do bezpečia.
58min - hlavičku Mandžukiča vyráža pozorný brankár ter Stegen.
59min -
3 : 4 Ribéryho krížny center za zadnú tyč upratá Robbenovi do domácej bránky a prvý krát v zápase ideme do vedenia.
62min - Lahnova nepresná strela netriafa domácu bránku.
65min - domáci striedajú. Odchádza Hrgota, prichádza Rupp.
68min - Müller vysúva Ribéryho, jeho strela je ale nepresná.
69min - Alabova strelu vyráža ter Stegen na roh.
75min - po Alabovom krížnom centri a hlavičke Mandžukiča zachraňuje domácich ter Stegen. Mandžukiča strieda Gomez.
76min - Martínez strieľa asi z 20 metrov, brankár ter Stegen je na mieste.
77min - Ribéryho strela a ter Stegenov úspešný zákrok.
78min - domáci striedajú Herrmanna za Younesa.
81min - dvojnásobné striedanie v našom mužstve. Z ihriska odchádzajú Robben a M
üller a prichádzajú Shaqiri a Pizarro.
84min - domáci striedajú Hankeho za de Jonga.
90min - strela Alabu smeruje na bránku, ter Stegen ju ale pohodlne chytá.
90+1min - strela Schweinsteigera míňa bránku.
90+3min - koniec zápasu a koniec Bundesligovej sezóny 2012/2013

Jupp Heynckes:
"Prvých desať, pätnásť minút to nešlo tak, ako sme si predstavovali. Nechali sme sa prekvapiť. Som zo žartu povedal môjmu asistentovi Petrovi Hermannovi, že mám pocit, že tím je ešte stále na oslave titulu. Neboli sme dobre organizovaní a robili sme veľa chýb. Musel som urobiť niekoľko úprav počas prestávky. V 2.polčase sme hrali tak, ako sme zvyknutí v tejto sezóne. Bolo to zaujímavá a efektívna hra. Všimol som si, že moji hráči chceli hrať pre mňa. Boli šťastní, že mi môžu dať dar. Všetko sa už točí okolo finále. Bolo dôležité vyhrať dnes, zostať v rytme a udržať sebadôveru. Gladbach nás preveril. Majú dobrý herný systém, dosť vôle a vedú dobré útoky. Bol to adekvátny súper pre nácvik do Wembley. Čo sa týka prijatia, je to pre mňa emotívna chvíla. Tu som začal kariéru hráča, aj kariéru trénera. Chcem vyjadriť vďačnosť fanúšikom a divákom za nádhernú rozlúčku. To znamená pre mňa, že je to môj domov."