Rozhovor Ribéry - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2012/2013


"Treble" hrdina Bayernu - Ribéry.


S Bayernom nepotrebujem žiadnu zmluvu.

Preklad rozhovoru z bild.de vám opäť prinášame vďaka Sue, ktorá ho podobne ako preklad rozhovoru s Philippom Lahnom, pod hrozbou záplav z Dunaja prekladá v bojových podmienkach... Veľmi si tento preklad a najmä jej prístup vážim...VEĽKÉ ĎAKUJEME SUE!!! A držíme palce, aby všetko dobre dopadlo...

Franck  Ribéry (30 r.) bol podľa hodnotenia BILDU, najlepším hráčom 50. ročníka nemeckej spolkovej ligy. V druhej časti seriálu o hrdinoch "treble" z Bayernu, nám tento Francúz povedal:

BILD: Monsieur Ribéry, všetkých fanúšikov zaujíma, kedy predĺžite zmluvu (ešte dva roky) s Bayernom do roku 2017?
Franck Ribéry: " Všetko sme spoločne prebrali. A áno, je pre mňa áno! Vlastne nepotrebujeme žiadny papier. No prirodzene sa musí niečo podpísať a stane sa tak pri najbližšej príležitosti. Veď to predsa neponáhľa".

BILD: Urobí tak podpísanie nového kontraktu, pre Vás osobne, túto "treble" sezónu absolútne dokonalou?
Ribéry: "Áno, som tak šťastný, ako ešte nikdy v živote. Aj súkromne. Načo by som chodil niekam, kde by som možno bol nešťastný. Keď tu niekedy v budúcnosti skončím, chcel by som odchádzať ako Grand Seigneur ( z francúzštiny: veľký pán, kráľ, pozn.prekladateľa). S takým zápasom na rozlúčku, aký mal Mehmet Scholl."

BILD: Presne ako on, i Vy ste ligovým majstrom, víťazom LM a DFB pohára. Avšak s jedným rozdielom: Vy ste to dohromady dokázali v jedinej sezóne...
Ribéry: "Majstrom a víťazom pohára som bol už dvakrát predtým, no získať i titul v Lige majstrov, to je to najväčšie!"

BILD: Tak nám to trocha popíšte...
Ribéry: "Napríklad, gratuloval mi aj môj krajan Zinedine Zidane (víťaz LM z roku 2002 s Realom Madrid). Pred finále som telefonoval  s Ericom Abidalom (víťaz LM z rokov 2009 a 2011 s FC Barcelona). Povedal mi: Je to tvoj pohár, choď si pre neho! Ver mi: je to pocit, ktorý sa nedá porovnať so žiadnym iným!"

BILD: A bolo to tak?
Ribéry: "Chcel som sa smiať, chcel som plakať. Všetko naraz, bol to totálny zmätok v pocitoch. Môj život, moja kariéra mi bežali pred očami ako film. Videl som sa hrať vo Francúzsku v 3. lige, videl som sa, ako pracujem s otcom na stavbe cesty. Naša rodina nikdy nemala veľa peňazí, bývali sme v malom byte. Dve, tri osoby v jednej izbe. Môj otec, ktorý bol amatérskym hráčom futbalu, sa drel pre nás. Keď som mu v Londýne podal Pohár, obaja sme plakali."

BILD: Vy ste si ten Pohár zobrali dokonca so sebou i do postele. Páčilo sa to Vašej manželke Wahibe?
Ribéry: "Povedala: "Ty si šialený!" Samospúšťou sme si urobili niekoľko zábavných fotografií: moja žena, môj Pohár a ja v posteli. Bude ale lepšie, ak tieto obrázky ostanú v súkromí (smiech). Potom sme Pohár postavili pred posteľ. Jednoducho je to veľkolepé - konečne ho mať! Tento Pohár LM je dôkazom, že som veľkým hráčom. A hrám za veľkolepé mužstvo, ktoré sa zapísalo do histórie. Viete, na čo som pyšný, čo ma robí hrdým?"

BILD: Prezraďte.
Ribéry: "Dostal som príležitosť, byť trikrát kapitánom a to ma ešte viac namotivovalo. Keď Jupp Heynckes vystriedal v Barcelone Schweinsteigera i Lahma, pribehol Lahm okamžite ku mne a odovzdal mi kapitánsku pásku. Maličké gesto, no pre mňa malo veľmi veľký význam. To som potom Lahmovi i povedal."

BILD: V roku 2012, v polčase semifinále proti Realu Madrid, ste v afekte udreli Robbena. Teraz vo finále vo Wembley ste mu poslali dve rozhodujúce prihrávky. Keby ste sa vy dvaja neboli znova zmierili, Bayern by dnes možno ani nebol víťazom Ligy majstrov. Aký je váš vzťah v súčasnosti?
Ribéry: "Veľmi veľa sme spolu rozprávali. Povedal som mu: Je jedno, kto dá gól. Toto nie je FC Ribéry alebo FC Robben. Teraz ide len o FC Bayern, len všetci spolu môžeme byť úspešní. To bolo našou najväčšou silou v tejto sezóne: Súdržnosť manšaftu. Robben zmenil svoj štýl hry, robí teraz omnoho viac pre mužstvo."

BILD: Aj Vy ste pracovali viac pre obranu. Napriek tomu, ste ostali veľmi silný v útoku. Je za tým nejaké tajomstvo?
Ribéry: "Po minuloročnom šoku zabral každý z nás oveľa viac. Osobne mám pocit, že to bola moja najlepšia sezóna v kariére. Som fit, ako nikdy predtým. Určite to väzí v tréningoch Juppa Heynckesa. No často som trénoval i v dňoch voľna, sám som behal po tréningovom ihrisku a potom som zašiel do sauny. A popoludní som veľa spal."

BILD: Kedy príde na rad duel s Mathiasom Sammerom v "sklápačkách", ako ste sa stavili pre prípadnú možnú výhru v Lige majstrov?
Ribéry: "On musí povedať, kedy to chce. Ja som kedykoľvek pripravený a ešte niekoľko rokov tu budem!" (smiech).

Zo stránky bild.de preložila Sue.
Ďakujeme!


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist