Heynckesova analýza - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2012/2013


Heynckesova analýza:

"Pohybujeme sa na svetovej úrovni".
Bola to veľmi krátka noc v hoteli mužstva FC Bayern, na okraji katalánskeho hlavného mesta. Po famóznom víťazstve nemeckého majstra nad domácou FC Barcelonou, našli hráči a tréner Jupp Heynckes pokoj až neskoro v noci. "Prirodzene som spal málo, to prináša európsky pohár so sebou", povedal Jupp Heynckes vo štvrtok ráno, ani nie 12 hodín po pôsobivom úspechu jeho mužstva.

Pred odletom do Mníchova sa Heynckes tradične postavil zoči-voči otázkam spolucestujúcich novinárov. Rozprával o uplynulom zápase, o finále proti BVB i o ďalšom priebehu sezóny. Portál fcbayern.de zhrnul tie najdôležitejšie odpovede.

Preklad rozhovoru vám prinášame vďaka Sue.

Jupp Heynckes o ...

... noci po zápase v Barcelone:

"Prirodzene, že som spal málo, to prináša európsky pohár so sebou, že sa človek dostane neskoro do postele a veľmi ťažko zaspáva. Ja to už poznám a myslím, že popoludní nájdem hodinku, aby som si pospal."

... tajomstve úspechu FCB:
"Myslím, že mužstvo hrá v tejto sezóne celkovo fantastický futbal. Máme úžasnú harmóniu v manšafte, čo sa prirodzene odráža i na ihrisku. Všetko ostatné, čo je potrebné, aby sme dnes hrali futbal na takej vysokej úrovni, spracovávame na tréningu. Rozhodujúce však je, že sme náš obrat v hre, spôsob návratu do hry, dokázali dokonale vycibriť. Barcelona mala včera dve šance, dve možnosti, inak som nemal pocit, že by dokázali streliť gól."

... čisto nemeckom finále proti Borussii Dortmund:
"Pre nemecký futbal je toto grandiózna záležitosť. Po roku 2001 opäť zvíťazí v Lige majstrov nemecké družstvo. Toto sú dve mužstvá, ktoré sa pohybujú na tej najvyššej úrovni. Stretnú sa dva kluby, ktoré v ostatných dvoch rokoch mali hlavné slovo v domácej lige. V posledných rokoch sa v Dortmunde udiali veľkolepé veci, klub sa vypracoval. To bolo aj pre Bayern veľmi motivujúce."

... úlohe favorita v záverečnom zápase:
"Myslím, že vo finále Ligy majstrov niet favoritov. Je to zrejmé zo skúseností. Ak budeme hrať futbal spôsobom, ako ho hráme teraz, máme prirodzene obrovskú šancu vyjsť zo zápasu ako víťaz. Musíme si to však vziať za svoje, vžiť sa do toho a preto je priskoro spriadať akékoľvek  prognózy."

... dvoch víťazstvách nad BVB v tejto sezóne:
"Neohliadame sa dozadu, nakoľko aj v ostatných sezónach sme hrali výborne, no žiaľ, nie úspešne. V tomto roku hráme neobyčajne dobrý futbal, pohybujeme sa na najvyššej svetovej úrovni. Prirodzene sme v tomto roku vyhrali v Supercupe a v pohári, v lige sme hrali nerozhodne, ale záverečný zápas v Lige majstrov je postavený na iných predpokladoch. Samozrejme, že máme hlad, ctibažnosť a motiváciu, aby sme túto sezónu zakončili korunováciou."

... ligovom zápase v sobotu u  BVB:
"Myslím, že obe mužstvá pôjdu do zápasu uvoľnene. Možno sa budú, zo strany Dortmundu, ešte trocha prejavovať zvyšky "sentimentu", nakoľko transfer Götzeho hrá istú rolu pre ich fanúšikov. No my ideme do Dortmundu vybojovať dobrý zápas. Aká atmosféra tam na nás čaká, je druhoradé."

... ostávajúcich zápasoch:
"Môžeme ešte nazbierať pár bodov, no tak či tak sme majstrom - a to sme dosiahli uchvacujúcim spôsobom. Ešte žiaden manšaft nehral taký úspešný, atraktívny a kreatívny futbal, ako my v tejto sezóne. Dokazujú to všetky rekordy, ktoré sme prekonali. Určite sa to zapíše ako historická sezóna."

Zo stránky fcbayern.de preložila Sue.
Ďakujeme! 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist