Rozhovor Heynckes - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2012/2013


Rozhovor s Juppom Heynckesom.Tréner Jupp Heynckes poskytol pre fcbayern.de rozhovor. Prinášam jeho voľný preklad.

fcbayern.de: pán Heynckes, minulý víkend ste dal hráčom voľno. Bolo to aj pre vás?
Heynckes: "Áno! V piatok som odletel do Kataru a potom som bol dva dni doma. Bol to čistý relax. Dvakrát denne som išiel na prechádzku s mojím psom, som bol veľa v záhrade. Ten čas mi urobil naozaj dobre."

fcbayern.de: Počas týždňa ste mal k dispozícii len hŕstku profesionálov, často doplnenú skupinou mladých hráčov...
Heynckes: "Chválim chlapcov. Je to naozaj zábavné pracovať s nimi. Sú veľmi pozorní. Je dôležité, aby nám pomohli, pretože len vtedy, ak máte väčšie skupiny k dispozícii, môžete vykonávať isté formy tréningu. To potom pomáha hráčom, ako je v súčasnosti Schweinsteiger alebo Martineza."

fcbayern.de: Ako to vyzerá so Schweinsteigerom?
Heynckes: "Baví sa a má radosť z futbalu. Toto vidím denne. Proti Stuttgartu hral dobre. Tímu dodal dôveru, preto som veľmi šťastný."

fcbayern.de: Potvrdil Martínez pozitívny obraz, ktorý mal, už v prvom týždni tréningu?
Heynckes: "Futbalovo bude pre nás veľkým prínosom. Vďaka nemu máme viac kvality v zálohe a to motivuje celý tím. Ale aj Javi musí podať výkon a bojovať. Samozrejme, že má moju plnú podporu, rovnako ako všetci ostatní hráči."

fcbayern.de: Ako sa postupuje v integrácii?
Heynckes: "Veľmi dobre. Javi je otvorený, komunikatívny. Jeho angličtina je celkom dobrá, s niektorými v tíme môže tiež konverzovať v španielčine. To robí pre neho veci trochu jednoduchšie. Navyše sa vynikajúco pripravil."

fcbayern.de: Čo tým myslíte?
Heynckes: "Javi vedel od prvého dňa všetky mená - hráčov, trénerov a dokonca aj fyzioterapeuta. Zrejme si to pozrel na internete. Bol som prekvapený a urobil na mňa dojem."

fcbayern.de: Je Martínez proti Mainzu kandidátom na základnú jedenástku?
Heynckes: "Ja by som sa chcel dnes rozhodnúť. Závisí to na mnohých veciach. Po prvé, musím vidieť, v akom stave sa vrátia reprezentanti. Potom musím zvážiť, ako budeme hrať proti Valencii budúcu stredu. Máme niekoľko možností."

fcbayern.de: Najmä v zálohe ...
Heynckes: "Luiz Gustavo hral naposledy vynikajúco. Bastian tiež. Toni Kroos môže byť použitý kdekoľvek v zálohe. Tymo tiež, on je veľký profesionál. Keď hral, nikdy ma nesklamal. Naopak, bol vždy prínosom. Potrebujeme súťaž, ktorá tlačí jednotlivých hráčov."

fcbayern.de:
Po domácom stretnutí proti Mainz budú nasledovať tri anglické týždne v rade. Každý hráč je potrebný, nie?
Heynckes: "Samozrejme! Hráči vedia, že ja som tréner, ktorý rád otáča zostavu, bez ohľadu na výkon. Každý hráč dostane svoju šancu a máme vždy dobrú atmosféru v tíme."

fcbayern.de: Váš tím začala so štyrmi víťazstvami v štyroch súťažných zápasoch. Spokojnosť?
Heynckes: "Bol dôležitý začiatok. Mali sme nezvyčajne dlhú dobu prípravy. Tím je hladný po futbale. Je tu ešte veľa vecí na zlepšenie. Sme uprostred procesu. "

fcbayern.de: Mainz dal FCB v posledných rokoch vždy zabrať. Prečo?
Heynckes: "To je ťažký súper, ktorý hrá dobrý pressing. Musíme ísť do zápasu v sobotu agresívne ako proti Stuttgartu, dostať sa do tempa a hrať smerom dopredu našu hru."

fcbayern.de:
Budúci týždeň začína nový ročník Champions League. Čaká na vás Valencia...
Heynckes: "Už sa teším. Champions League je sviatok futbalu a Valencia je dobrý tím. Uhral remízu v Madride a potrápil Barcelonu. Je to kaliber. Avšak, mi im chceme ukázať, kto je pánom domu. Rovnako ako v minulom roku v skupinovej fáze proti Manchestru City."

fcbayern.de: Prvýkrát po finále Ligy majstrov, vy a vaši hráči budete na štadióne počuť hymnu Champions League. Budete mať negatívne spomienky?
Heynckes: "Nie, už sme to dostali z hlavy. Strávili sme to a vzhľadom k tomu, už nemáme žiadne ďalšie bolesti. Naopak, hymna nás bude znovu inšpirovať a motivovať!"

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist