Rozhovor Nerlinger - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2011/2012


Christian Nerlinger na Sport1.V relácie Dopplepass na Sport1 sa v nedeľu poobede objavil, ako hosť, náš športový riaditeľ Christian Nerlinger. fcbayern.de zhrnul jeho odpovede a ja vám prinášam ich voľný preklad.

Christian Nerlinger o ...

... prvej polovici sezóny: "Minulý rok v túto dobu sme boli 14 bodov späť. To je dôvod, prečo sme všetci veľmi radi, že máme trojbodový náskok. Nielen v Bundeslige, ale aj v Lige majstrov, sme mali ťažkú skupinu, ale splnili sme ciele. Ak ešte v utorok zdoláme Bochum, budeme mať veľmi pokojnú a šťastnú vianočnú prestávku."

... mene súpera číslo jedna: "Povedali sme to pred sezónou, v priebehu sezóny a hovoríme to aj teraz: Borussia Dortmund je určite titul súper číslo jedna, aj keď oni hovoria niečo iné."

... vývoji Toniho Kroosa: "Toni je výnimočný hráč s výnimočnými technickými vlastnosťami. Pod Juppom Heynckesom, urobil správne kroky, pokiaľ ide o prístup, nasadenie a ochotu. On je na ceste k tomu stať sa významným hráčom pre základ Bayernu a nemecký národný tím. Jeho vývoj je fantastický a ešte nie je u konca. Preto som veľmi rád, že sme ho na dlho podpísali pre FC Bayern."

... absencii zraneného Bastiana Schweinsteigera: "Bastian je veľmi dôležitým článkom a tvorcom hry. Ale spájať si porážku proti Dortmundu a Mainzu, s jeho absenciou je pre mňa príliš jednoduché. Som si istý, že tím ako Bayern Mníchov, musí takýto výpadok zvládnuť."

... druhej žltej karte Francka Ribéry proti Kölnu: "Nechcem to zľahčovať, ale tiež nie dramatizovať. Samozrejme bolo to nerozumné správanie. Cez všetky emócie, musíte byť pod kontrolou. Ale to sa stane, to je futbal. Hráči sú pod veľkým tlakom, potom sa tieto veci stávajú. Myslím, že rozhodca žltú a červenú riadne vyhodnotil. Franck nám bude chýbať v dôležitom otváracom zápase jari proti Mönchengladbachu, je to pre nás obrovská strata. Ale musíme žiť a budeme žiť."

... Arjenovi Robbenovi, ktorého zmluva vyprší v roku 2013: "Máme veľmi homogénny tím, v ktorom je Arjen Robben dôležitým prvkom. Je úplne integrovaný. Nezabudli sme, čo urobil pre Bayern a čo robí pre Bayern. Má náš najväčší rešpekt a najvyššiu vážnosť. O FC Bayern je známe, že chce, aby jeho najlepší hráči mali dlhodobé zmluvy. To platí aj pre Arjena Robbena. Bude hrať za Bayern dôležitú úlohu, dúfam, že nie len na rok, ale z dlhodobého hľadiska. Vieme, že športovo a súkromne sa v Mníchove cíti veľmi dobre, sme veľmi radi a to je dôvod, prečo neexistuje dôvod na odchod."

... špekuláciách médií o Marcovi Reusovi z Gladbachu: "V podstate, Marco Reus je veľmi zaujímavý hráč, hráč s vysokou kvalitou. Rozhodnutie sme doteraz nezmenili. Teraz sa uskutočnilo stretnutie prezidenta, generálneho riaditeľa, trénera a mňa, kde sme sa dohodli že: súčasný tím pôjdeme do druhej polovice sezóny, pretože tomuto tímu úplne veríme. O tom, čo sa stane budúci rok v lete, budeme diskutovať neskôr. V podstate sa najlepší hráči dostanú do Mníchova. A keď FC Bayern chce nejakého hráča, potom má vo všetkých smeroch dosť presvedčivú silu dostať ho do Mníchova."

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist