0 :
3 (0 : 1)

Na
Nord-Süd-Klassiker derby nastupujeme v zostave: Neuer - Alaba, Boateng, Dante, Lahm - Gustavo, Schweinsteiger - Kroos, Müller, Ribéry - Mandžukič.

6min - pri prvej akcii Hamburgu, hlavička van der Vaarta vážnejšie neohrozí Manuela Neuera.
9min - Alabovu strelu asi z 20 metrov vyráža brankár Adler.
12min - po akcii Jansena a van der Vaarta, strelu holanďana v poslednej chvíli zablokuje Dante. Strela Rincóna asi z 30 metrov mieri vedľa.
24min - Ribéry vidí ŽK.
25min - po centri Alabu letí hlavička Mandžukiča asi meter vedľa bránky.
26min - Ribéryho strela asi z 20 metrov letí tesne vedľa.
32min - Diekmeier vidí ŽK.
37min - strelu Lahma, po prihrávke Gustava, zablokuje domáca obrana.
40min -
0 : 1 Müller vyhrá pri hlavičkovom súboji loptu pre Kroosa a postupujú dvaja na jedneho. Kroos preváha správny moment na strelu, ale posadí krásny center na hlavu Schweinsteigera, ktorý "rybyčkou" posiela loptu do siete.
41min - Jansen vidí ŽK.

46min - domáci striedajú Rincóna za Rudnevsa.
47min - Mandžukičovu šancu po prihrávke Kroosa zmarí domáci brankár.
48min -
0 : 2 Ribéry prihrávkou za obranu vysúva Müllera, ktorého Adler vytláča z dobrej streleckej pozície, Thomas však dokáže neuveriteľne zakončiť takmer z bránkovej čiary.
51min - po prihrávke Lahma a strele Ribéryho zachraňuje domácich brankár Adler.
53min -
0 : 3 Ribéry tentokrát prihrávkou za obranu vysúva Kroosa, ktorý sám zoči-voči Adlerovi, nechytateľnou bombou prestrelí domáceho brankára.
56min - Gustava strieda Martínez.
59min - druhé striedanie domácich. Beistera strieda Aogo.
69min - Martínez vidí ŽK.
75min - Kroosa strieda Tymoshchuk.
83min - Ribéryho strieda Rafinha.

Jupp Heynckes: Je skvelé, ako tím hrá. Spôsob, akým sme dnes dosiahli víťazstvo, bol výborný. Dôležitý je tímový duch. Franck Ribéry dnes odohral výborný zápas. Skvele pre tím bojoval aj Mario Mandžukič. Ak takto chlapci pracujú jeden pre druhého, môžu spoločne dosiahnuť úspech.

Matthias Sammer: Bol to výkon na vysokej úrovni. Vedeli sme, že musíme po minulom týždni bodovať. Na začiatku sme sa ťažšie rozbiehali, pretože Hamburg pozorne bránil. Potom to chvíľu trvá, kým sa presadíte. Po 20 minútach to už ale vyzeralo dobre.

Bastian Schweinsteiger: Bolo dôležité napraviť zaváhanie s Leverkusenom. V Hamburgu sme v minulosti často nevyhrávali a tak sme to chceli zmeniť. Bolo dôležité ujať sa vedenia. Samozrejme sme pred zápasom vedeli ostatné výsledky a to nám dodalo ďalšiu motiváciu.

Toni Kroos: Začali sme agresívne a postupne kúsok po kúsku sme ovládli hru. Hrali sme dobre a potom samozrejme prišli aj góly.

Thorsten Fink (tréner HSV): V prvom polčase sme hrali až na 1-2 šance hostí dobre. Gól na 0 : 1 nám ale zlomil väz. Bayern bol dnes príliš silný a my sme nemali svoj najlepší deň. Vôbec sme nehrali to, čo sme chceli a navyše proti Bayernu sa nedá hrať s prílišným rešpektom.

René Adler (brankár HSV):
Bayern bol dnes pre nás príliš silný súper. Hrali sme zle, ale to tiež súvisí s veľmi veľkou silou hostí.

Rafael van der Vaart (HSV):
Bayern je najlepší tím v lige a zaslúžil si vyhrať. My sme dnes hrali len prvých 15 minút. Potom sme už nemali šancu. Takto sa proti Bayernu hrať nedá. Budúci týždeň musíme bodovať.