20:30
Stade de Marrakech

FC Bayern - Raja Casablanca

2 : 0 (2 : 0)

Na finálový zápas Majstrovstiev sveta klubov v marockom Marrakeshi a zároveň posledný zápas v kalendárnom roku 2013 nastupujeme proti prekvapeniu turnaja mužstvu Raja Casablanca v základnej zostave: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Alaba - Lahm - Shaqiri, Kroos, Thiago, Ribéry - Müller.

5min - strela Iajoura mieri vedľa našej bránky.
7min -
1 : 0 po rohovom kope hlavičkuje Boateng za obranu na Danteho, ktorý sa vyhne offsidovej pasci a nekompromisne zakončí.
10min - Lahm prihráva Müllerovi, jeho strela letí do rúk brankára hostí.
19min - Müller pätičkou prihráva Alabovi, ten ale nedokáže prestreliť brankára.
22min -
2 : 0 Alaba prihráva Thiagovi a ten z hranice šestnástky obstrelí brankára Askriho.
35min - Shaqiriho gólovú strelu vyráža brankár hostí.
38min - po chybnej rozohrávke Manuela Neuera na Danteho sa k lopte dostáva Chtibi, jeho strela ale tesne minie našu bránku.
40min - Thiagova strela mieri tesne vedľa.

50min - Chtibiho strieda Mabidé.
52min - držanie lopty 73% - 27% v náš prospech.
55min - ŽK pre Oulhaja za faul na Müllera.
57min - Iajourova strela mieri do rúk Manuela Neuera.
60min - Kroosa strieda Martínez.
62min - Lahm prihráva pred bránku na Shaqiriho, ten ale trafí iba brvno.
63min - Moutoualiho strela letí nad bránku.
75min - Müllera strieda Mandžukič.
78min - Iajoura strieda Soulaimani.
79min - Soulaimani vidí po minúte na ihrisku ŽK za faul na Ribéryho.
80min - Shaqiriho strieda Götze.
84min - nebezpečnú gólovú strelu Mabidého vyráža pohotový Neuer, následná dorážka Moutoualiho letí vysoko nad bránku.
88min - Hafidiho strieda Kachani.
90min - strelu Kachaniho chytá Manuel Neuer.

Pep Guardiola:
"Päť titulov v jednom roku je pre Bayern veľký úspech. Som veľmi potešený, pre klub a som veľmi hrdý na hráčov a fanúšikov. Teraz máme dva týždne pauzu, potom sa vrátime, aby sme čelili ďalším výzvam. Sme veľmi potešení za úspechy, ale pozeráme sa aj do budúcnosti. Mojim hráčom bolo jasné, že musia dať do tohto turnaja všetko. Hrali sme prvých 25 minút dobre, potom sme už veľmi nesnažili a a vypracovali sme si príliš málo príležitostí."

Philipp Lahm: "Na konci tohto brilantného roku sme znovu získali jeden titul a to je úžasné! Išli sme do zápasu sústredene, okamžite sme chceli streliť gól a to sa nám nám opäť podarilo. Potom to bolo možno trochu príliš ľahké, tak sme trochu ustúpili. Ak súper pôsobí odovzdane, tak ako dnes po 35 minútach, pre nás hráčov to nie je ľahké. V 2.polčase sme chceli hrať lepšie."

Thomas Müller: "Súper nevzdoroval a to nie je pre nás. Radi by sme dali ešte gól alebo dva, ale Casablanca to už v 2.polčase nedovolila. Vyhrali sme 2:0 - to sa počíta. Sme radi, že sme Majstri sveta klubov. Je to perfektný koniec, odmena za vynikajúci rok, ktorý sme mali. Oveľa lepšie ako my v tomto kalendárnom roku, nemôžete hrať. Dnešná výhra je pre nás veľmi uvoľňujúca a šťastní môžeme ísť na dovolenku."

Manuel Neuer:
"Táto trofej, to je niečo výnimočné. A teraz sa tešíme na dovolenku."

Médiá o našom triumfe:

ŠPANIELSKO:
El País:
"Najlepší tím sveta úspešne zakončil prechádzku MS klubov. Bayern chcel ponúknuť excelentný futbal, no nemal konkurenciu."
Marca: "Diktatúra Bayernu kosí súperov."
El Mundo Deportivo: "Bayern je päťhviezdičkový tím."

TALIANSKO:
La Repubblica:
"Guardiolovi chlapci potrebovali menej ako dvadsať minút, aby zložili Casablancu na žinenku."