Rozhovor Thiago - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2013/2014


Rozhovor s Thiagom.
"Chystám sa na toto dobrodružstvo s veľkou chuťou."


16/07/2013

O 16.20 hod. to bolo už isté: španielsky reprezentant Thiago Alcántara dorazil z Barcelony na mníchovské letisko a  bezprostredne sa vydal na cestu do mesta. Už tam bol očakávaný. Portál fcbayern.de a FCB.tv privítali tohto 22-ročného stredopoliara a urobili prvý rozhovor s novým prírastkom nemeckého futbalového rekordéra. "Ak je v živote človeka jeden deň, keď sa môže vytešovať od rána do večera, tak je to dnes," komentoval s radosťou Thiago svoj prestup.

Preklad vám prinášame vďaka Sue.

Rozhovor s Thiagom:

fcbayern.de:
Thiago, srdečne ťa vítame v Mníchove,  ako veľmi sa tešíš na FC Bayern?
Thiago: "Teším sa neskutočne, som veľmi šťastný. Ak je v živote človeka jeden deň, keď sa môže radovať od rána do večera, tak je to dnes. Som rád, že môžem byť v takom obrovskom klube, ako je FC Bayern."

fcbayern.de: Aké boli dôvody na prestup do Mníchova?
Thiago: "No, za prvé, história tohto klubu, ktorý už roky patrí k najväčším na svete. K tomu ešte, klub hrá veľmi krásny futbal. A ešte, myslím, že príchodom  Pepa Guardiolu, to celé získa ďalší rozmer a posun."

fcbayern.de: Záchytný bod: Guardiola. Akú rolu hral pri prestupe?
Thiago: "Poznáme sa už dlhšiu dobu. Je to tréner, v ktorého mám veľkú dôveru. Som veľkým fanúšikom jeho štýlu: nechať hrať futbal. Je len veľmi málo trénerov na svete s jeho schopnosťami. Toto bol zaiste jeden z dôležitých dôvodov môjho prestupu do Mníchova."

fcbayern.de: Je to pre teba aj isté dobrodružstvo? Poznávanie novej krajiny? Skontaktoval si sa už so svojim reprezentačným kolegom Javim Martínezom?
Thiago: "Áno, mohol som sa s ním trocha porozprávať a dal mi len samé dobré správy. Mníchov je úžasné mesto, žije výnimočným duchom a obrovským nadšením pre futbal. Vydávam sa na toto dobrodružstvo s veľkou chuťou a dúfam, že budem hrať veľa zápasov a budeme môcť zopakovať zisk titulov z minulej sezóny."

Zo stránky fcbayern.de preložila Sue.
Ďakujeme!


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist