18:30
Imtech Arena Hamburg

Hamburger SV - FC Bayern

1 : 1 (0 : 0)

V 20.kole Bundesligy sme odohrali v Hamburgu tradičné derby sever proti juhu. Na zápas nastupujeme v zostave: Neuer - Lahm, Badstuber, Boateng, Tymoshchuk - Schweinsteiger, Kroos - Ribéry, Müller, Robben - Gomez.

4min - po Aogovom priamom kope, letí hlavička Petriča tesne vedľa.
6min - po RK nebezpečnú hlavičku Westermanna odvracia do bezpečia, na ďalší RK Kroos.
13min - Ribéry potiahne akciu, prihráva Müllerovi, jeho prihrávka na Gomeza je už ale nepresná.
14min - Ribéryho gólovú strelu vytláča brankár Drobný na roh. Po jeho rozohraní, si dáva Westermann vlastný gól, ktorý hlavný rozhodca neuzná pre faul Gomeza na Westermanna.
20min - tečovanú strelu Müllera chytá brankár Drobný. Gomezovu strelu v dobrej pozícii zrazí domáca obrana na roh.
22min - Robbenov dobrý rohový kop, preletí bez tečovania domácou šestnástkou.
23min -
1 : 0 Guerrero prenesie centrom hru na voľného Salu, ktorý z voleja síce nepodarene, ale účinne trafí loptu, ktorá končí v bránke.
25min - Westermann vidí ŽK po faule na Gomeza. Následný PK z dobrej pozície triafa Ribéry iba do múra.
30min - Drobný vyráža na roh, druhý čistý gól po strele Robbena.
33min - Ribéryho strelu zblokuje domáca obrana na roh. Kopeme 7 rohový kop v zápase.
36min - Westermann zabráni Gomezovi zakončiť našu akciu do prázdnej bránky.
38min - Tymoshchuk zahrá v šestnástke rukou, čo však hlavný rozhodca neposúdi ako penaltu.
43min - Robbenova strela spoza šestnástky, mieri vedľa bránky domácich.
45min - hlavný rozhodca po strkanici medzi Ribérym a Diekmeierom ukončí 1.polčas.

47min - Sala z podobnej situácie, ako pri góle, tentokrát minie bránku.
54min - Kroosova strela spoza šestnástky mieri do náručia brankára Drobného.
56min - Boateng vidí ŽK po faule na Guerrera.
61min - ŽK pre Kroosa po faule na Salu. Striedame, odchádza Tymoshchuk a prichádza Alaba.
63min - ŽK pre Rincóna po faule na Ribéryho. Následný PK z dobrej pozície, Kroos posiela iba do múra.
64min - naše druhé striedanie. Kroosa strieda Olič.
66min - Ribéryho strelu spoza šestnástky chytá brankár Drobný.
68min - Petričov PK po faule Badstubera na Guerrera, letí nad našu bránku.
70min - po gólovej strele Robbena, prichádza ďalší Drobného super zákrok.
71min -
1 : 1 domáci striedajú Petriča za Sona, čo sa následne ukazuje ako dôležitá vec. Práve striedajúci Son, zle odvráti loptu, iba na nohu Müllera, ktorého prihrávka prejde cez Gomeza na úplne voľného Oliča, ten nezaváha a vyrovnáva.
72min - Robbenova strela vedľa bránky.
75min - domáci striedajú. Odchádza strelec gólu Sala a prichádza Iličevič.
76min - Iličevič pekne vysúva za našu obranu Sona, ktorého dobrým vybehnutím vytlačí Neuer z dobrej streleckej pozície a tak Son, posiela strelu iba do bočnej siete.
82min - Schweinsteigerov dobrý strelecký pokus iba tesne míňa spojnicu domácej bránky.
83min - Alaba dobre zasiahne v šestnástke pri črtajúcej sa šanci domácich.
90min - nadstavený čas budú 2min.
90+1min - domáci striedajú. Odchádza Jarolím a prichádza Tesche.
90+2min - Oličova strela mieri nad domácu bránku. Po následnej rozohrávke, hvizd hlavného rozhodcu končí dnešný zápas.

Derby sa teda končí deľbou bodov a remízou 1 : 1. Obe mužstvá začínajú zápas veľmi aktívne. Ako prvý sa v 4 a 6min osmelia domáci. V 13min prichádza náznak šance z našej strany. V 14min, naša prvá gólová príležitosť, keď Ribéryho strelu po zemi smerujúcu do bránky, vytláča pekným zákrokom brankár Drobný na roh. Po jeho rozohraní si domáci dokonca strieľajú Westermannom vlastný gól, pri ktorom však hlavný rozhodca vidí faul Gomeza práve na Westermanna a tak gól neuzná. Tento moment bol z môjho pohľadu nazvem to sporný. K postrčeniu Westermanna Gomezom síce došlo, lopta však do šestnástky priletela oveľa neskôr a tak toto postrčenie rozhodne nemohlo byť dôvodom vlastného gólu domáceho kapitána. Z priazne hlavného rozhodcu Knuta Kirchera sa rozhodne už dlhšiu dobu tešiť nemôžeme, mne osobne sa štýl rozhodovania tohto rozhodcu nepáči, či už je to v našich alebo v iných zápasoch Bundesligy. Tým však nechcem povedať, že jeho výkon bol dôvodom našej straty bodov. Prichádzajú naše ďalšie nevyužité šance a tak prichádza trest. V 23min Guerrero pekne nájde Salu a ten z voleja trochu nepodarene trafí loptu a tá po dvoch odskokoch od zeme končí v našej bránke. 30min a ďalšie "čary" brankára Drobného, pri strele Robbena. V 33min kopeme náš 7 roh v zápase, stále však prehrávame 1 : 0. V 36min zachráni domácich od vyrovnávajúceho gólu kapitán Westermann. V 38min nepostrehne hlavný rozhodca ruku Tymoshchuka v šestnástke, bola by to síce prísna penalta, ale pískať sa rozhodne dala. Do konca 1.polčasu zaujme už iba strkanica medzi Ribérym a Diekmeierom. 2.polčas začínajú šancou opäť domáci, keď Sala z podobnej situácie ako pri góle prestrelí našu bránku. Po hodine hry prichádzajú naše striedania. Najprv v 61min Tymoshchuka strieda Alaba, následne v 64min Kroosa Olič. Striedania s jasným cieľom - otočiť skóre zápasu. V 70min ešte stihne pri strele Robbena po tretí krát v zápase "čarovať" Drobný, jeho "mágia" sa ale o minútu končí. To keď po pár sekundách na ihrisku chybuje Son a po prihrávke Müllera zrovnáva skóre Ivica Olič. Je to jeho športová pomsta za nie príliš pekné privítanie domácimi divákmi. V 76min môže domácich do vedenia posunúť Son, ktorého do šance posiela Iličevič, Manuel Neuer však dobre vybehne a vytlačí Sona zo streleckej pozície a jeho následné zakončenie končí iba na bočnej sieti. Do konca stretnutia už zaujme iba nebezpečná strela Schweinsteigera, ktorý tesne míňa spojnicu Drobného bránky. Dnes sme si síce vypracovali viac gólových príležitostí ako pred týždňom, smerom dopredu to ale ešte stále nie je ono. Chýbala finálna prihrávka a moment prekvapenia. Naďalej sa individuálne nedokážu presadiť ani Ribéry, ani Robben a ani Schweinsteiger, čím pochopiteľne neprichádzajú ani príležitosti pre Gomeza. Za muža zápasu, dnes preto vyhlasujem Ivicu Oliča, ktorý prišiel, videl a zachránil aspoň bod... Celý zápas sa hralo vo vysokom tempe, hore-dole. Ani jedno mužstvo sa nechcelo zmieriť s remízou, ktorá je ale spravodlivá. Pre nás, žiaľ znamená stratu bodov, ktorou zároveň prichádzame o prvú priečku v tabuľke a prepúšťame ju Borussii Dortmund. Najbližší zápas odohráme už túto stredu 08/12/2012 o 20:30. Tentokrát to ale nebude zápas Bundesligy, ale zápas štvrťfinále Nemeckého pohára, v ktorom cestujeme na ihrisko VfB Stuttgart. V čo iné, ak nie v postup do semifinále, by sme mohli veriť a dúfať.

Jupp Heynckes:
"Som spokojný s nasadením a koncentráciou, ale chceli sme vyhrať. Drobný odrážal nejakú dobu naše šance veľmi dobre. Bolo potrebné vyvinúť väčší tlak, ale toto nám ide v súčasnej dobe ťažko: časť z útokov bola unáhlená, niekedy nepresná, viazol prechod. Pretože nám chýba trochu sebavedomia. Chcelo by to vodcu. V tomto prípade, ešte strata nie je veľká."

Ivica Olič: "Hamburg hral veľmi dobrý pressing. Tažko sme sa proti nemu presadzovali. V druhej polovici sme boli lepší. Bohužiaľ sme nevyhrali. Osobne som v dobrej kondícii a som veľmi potešený gólom."

Arjen Robben:
"Som trochu sklamaný, že sme nevyhrali. Ale teraz musíme len pokračovať, ono to príde. Celkovo sme hrali bez myšlienky, akcie pred bránou neboli dosť dobré. Navyše sme dostali gól a museli sme doháňať. Nie je dobré, že už nie sme na prvom mieste, ale sezóna je ešte dlhá."

Thomas Müller: "Ak chcete byť majstrami, musíte vyhrať veľmi veľa zápasov. Preto mi vadí dnešný výsledok, pretože to bol zápas, kde sme chceli získať oveľa viac. Potom tam stojíte po zápase a neviete, kde presne ste. Vlastne som sklamaný a naštvaný, na druhej strane môžem povedať, že hra nie je zlá, ale to je tak trochu na nič."

Thorsten Fink (tréner HSV): "Vedeli sme, že Bayern nie je tak deje a že museli zmeniť svoju obhajobu. Môj tím realizoval všetko tak, ako som si predstavoval. Pracoval veľmi dobre. Chceli sme, hrať dobre  defenzívne a vyrážať do rýchlich protiútokov. Aj keď Bayern mal viac z hry, mohli sme aj vyhrať. Sústredene sme ubránili Robbena a Ribéryho, čo nie je sranda."

Heiko Westermann (kapitán HSV):
"Vďaka bojovnému duchu to bol zďaleka náš najlepší zápas v tejto sezóne. Mohli sme zápas vyhrať. Výsledok 1 : 1 je absolútne zaslúžený, no mali sme dve možnosti, preto to mohlo byť aj 2 : 1. "

Mladen Petrič (útočník HSV): "My sme nielen herne, ale aj agresívne podali veľmi dobrý výkon. Bojovali sme za každú loptu ako by to bola posledná. Bola to zábava."

Dennis Aogo (obranca HSV): "Robben a Ribéry môže vždy rozhodnúť zápasy, ale my sme im vzali rytmus. Napriek tomu, Bayern nie je len o nich dvoch, majú mnoho ďalších vynikajúcich hráčov. Hrali sme veľmi dobre a zaslúžili sme si bod."