17/09/2013
20:45

FC Bayern - CSKA Moskva

3 : 0 (2 : 0)

Na prvý zápas D-skupiny nového ročníka Ligy majstrov proti ruskému majstrovi nastupujeme v zostave: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Alaba - Lahm - Müller, Robben, Kroos, Ribéry - Mandžukič.

3min -
1 : 0 Alaba napriahne z priameho kopu z dobrých 20 metrov a posiela loptu do spodného rohu Akinfeevovej bránky.
6min - Mandžukič sám pred brankárom hostí triafa loptu iba do neho.
12min - Musova strela letí vedľa našej bránky.
14min - po Alabovom centri zakončuje Mandžukič hlavou nad bránku.
19min - po odvážnom prieniku trafí Rafinha iba bočnú sieť.
24min - Ribéry vysúva Robbena, toho zablokuje Ignashevich.
26min - držanie lopty 72%-28%.
34min - Vitinhovu strelu chytá Manuel Neuer.
37min - Robben centruje, Mandžukič hlavičkuje do tyče a následne sa lopta odrazí do Akinfeevovej náruče.
38min - Robbenova nepresná strela končí vedľa bránky.
35min - Ribéry padá v šestnástke po kontakte so stopérom hostí, penalta sa nepíska.
41min -
2 : 0 po priamom kope Robbena Mandžukič hlavou zvyšuje skóre.

46min - cez polčasovú prestávku striedajú hostia Vitinha za Tošiča.
49min  - nedorozumenie v obrane hostí využíva Robben, jeho "bombu" ale Akinfeev vyráža na roh.
56min - Robbenovu strelu spoza šestnástky, asi z 20 metrov, chytá brankár hostí.
62min - nepresná hlavička Mandžukiča po centri Danteho.
69min -
3 : 0 Alaba krásnym lobom prehodí loptu za obranu a Robben sám zoči-voči Akinfeevi nezaváha.
71min - Kroosa strieda Schweinsteiger.
74min - Musu strieda Bazelyuk.
75min - Mandžukiča strieda Pizarro.
77min - Zubera strieda Milanov.
79min - Hondovi v dobrej pozícii a v poslednej chvíli vypichne loptu Rafinha. Robbena strieda Shaqiri.
82min - Shaqiriho strelu chytá Akinfeev.
87min - Müllerov center tečuje Shaqiri tesne vedľa bránky.
89min - Schweinsteigerovu strelu spoza šestnástky vyráža brankár hostí.
90+3min - koniec zápasu.

Karl-Heinz Rummenigge: "Tím má veľkú kvalitu a našu dôveru. Vedeli sme, že môžu prísť také zápasy. Dnes sme začali tam, kde sme skončili v Londýne proti Dortmunde. Odohrali sme soper zápas."

Pep Guardiola: "Hrali sme dobre a to najmä v 1.polčase. Som veľmi, veľmi šťastný, veľmi hrdý na svoj tím. Prvý zápas a víťazstvo v Lige majstrov je dôležité. Všetci si myslia, že je to ľahké, ale na tejto úrovni to nie je nikdy ľahké."

Philipp Lahm: "Sme radi. Od začiatku sme išli na plný plyn a boli sme dostatočne agresívni."

Arjen Robben: "Aj dnes som sa cítil veľmi dobre. Je to skvelý pocit, keď počujete hymnu Ligy majstrov. Všetci sme sa na to tešili. Dnes to bol kontrast do soboty. Hrali sme dobre. Musíme ale ostať v pokoji. Moskva bol dobrý súper a ak vyhráte 3 : 0, je to dobrý začiatok. Najprv sa musíme dostať cez skupinovú fázu a potom sa uvidí. Sme v procese a môže sa ešte zlepšiť. Teraz môžeme ísť ďalej."

Leonid Slutski (tréner CSKA Moskva):
"Súper bol veľmi silný, využil všetky svoje šance. Dostali sme rýchlo prvý gól, ktorý nám urobil veľa ťažkostí a ovplyvnil hru. Nemali sme potom tak veľa šancí, ale niekoľko sme si ich vytvorili."