Postup cez Hamburg po dobrom výkone - FC Bayern München

Aktuality > Blog > Mario

Postup cez Hamburg po dobrom výkone.

30/10/2014

V 2.kole Nemeckého pohára na nás už čakal účastník I.Bundesligy, tím Hamburg SV. Aj keď sme v našom poslednom vzájomnom zápase gól nevideli, tento súper nám celkom sedí a v posledných zápasoch sme HSV uštedrili pekné debakle, veď 28 gólov streliť v 6 zápasoch nie je zlá vizitka. Tím, ktorý nikdy nezostúpil z Bundesligy nezažíva práve úspešné obdobie. Minulú sezónu sa zachránili v hodine dvanástej, a tento rok to zatiaľ vyzerá podobne, keď vyhrali iba raz, s Dortmundom. V Imtech arene sa tak nič iné ako postup Bayernu neočakávalo.

Zápas sme začali až na oddychujúceho Götzeho a nezmyselne potrestaného Benatiu s tým najlepším, čo máme. V základe teda aj s Ribérym, stále bez Robbena. Zápas sa hral od začiatku vo svižnom tempe, domáci od začiatku mali chuť niečo vymyslieť, v čom im pomáhal aj často chybujúci Rafinha, ktorý ešte nenašiel formu z vlaňajška. Za najväčšieho babráka však asi chcel byť Westermann, ktorý zlou prihrávkou brankárovi ponúkol loptu Müllerovi, ten ju posunul Lewandowskemu, a ten už vie ako zakončovať v takýchto momentoch. Lewandowski nehcel ostať nič dlžný, a tak po krásnej kolmici si Müller poradil s brankárom a skóroval. Žiaľ, lopta sa odrazila od Alabu, a tak sa správne pískal ofsajd. Zdalo sa, že do šatní sa pôjde s najtesnejším rozdielom, čo krásnou strelou odmietol Alaba a zvýšil na 2:0. Tieto plachtiace strely ovláda Alaba snáď najlepšie v Bundeslige. Do druhého polčasu sa išlo zrejme s jasným zámerom, rýchlo streliť gól, čo by domáci už nemali šancu otočiť, a potom šup vystriedať kľúčových hráčov a pošetriť ich na Dortmund. Tak sa aj stalo, v 55.minúte po kľučke zakončil Ribéry, a aj so šťastím jeho strela putovala do brány. Prišlo k spomínaným striedaniam a odišli postupne Alonso, Lahm aj Lewandowski. Posledne menovaný nechal zabudnúť na slabší výkon s Gladbachom a bolo ho vidieť naľavo, napravo, na hrote, bol všade. Druhý polčas sa hral priam v exhibičnom tempe, aspoň z našej strany, je preto neuveriteľné, že sme už potom v 2.polčase neskórovali, hoci Müller ešte ani teraz nechápe ako z 3 či 4 tutoviek nedal gól dobre chytajúcemu Drobnému. Jeho náprotivok Neuer veľa práce nemal, občas si vyšiel na výlet mimo 16-ku, aby si aj on zahral. Aktívny bol aj Bernat, ktorý na ľavej strane lietal jedna radosť, čoskoro by sme mohli dočkať aj gólu z jeho strany. Keď sa už pomaly blížil koniec, domácim vyšiel pekný protiútok a Lasogga znížil, a tak Neuer bol asi najviac sklamaným hráčom Bayernu - čisté konto to tentokrát nebolo. V nadstavenom čase sme videli ešte domáceho tiežfanúšika, ktorý vbehol na ihrisko a snažil sa inzultovať Ribéryho, ktorý sa ale nezľakol a chvíľu to vyzeralo, že inzultovaný bude skôr fanúšik. Tento moment zároveň ukončil toto stretnutie a posunul nás do osemfinále, kde nám ešte v ten deň vyžrebovali súpera - Braunschweig v domácom prostredí. Teraz však v hlavách našich hráčov rezonuje iný súper - Borussia Dortmund. Tešme sa na Der Klassiker a na svetový futbal v Allianz arene. Výkon z Hamburgu bol dobrý, ale na žltočiernych bude potrebný ešte vyšší level. Tak môžme pomaly odpočítavať hodiny, sobota sa blíži ...

autor: Mario
poznámka redakcie: Za obsah a pôvodnosť článku zodpovedá autor. Text neprešiel jazykovou úpravou.