Manchester United - FC Bayern

1 : 1 (0 : 0)

Na prvý štvrťfinálový zápas Ligy majstrov proti
Manchesteru United nastupujeme v zostave: Neuer - Rafinha, Martínez, Boateng, Alaba - Lahm, Schweinsteiger - Robben, Kroos, Ribéry - Müller.

8min - typické Robbenovo zakončenie konči vedľa bránky.
11min - Müller v dobrej príležitosti netrafí Ribéryho center.
15min - Valencia vidí ŽK za faul na Lahma.
24min - Alabov center preletí šestnástkou, ale nikto ho nezasiahne.
31min - Robbenovu gólovú strelu vyráža brankár de Gea.
32min - Welbeckova strelu spoza šestnástky letí do náručia Manuela Neuera.
34min - Büttner zahrá v šestnástke rukou, penalta sa ale nepíska.
37min - pred Müllerom odkopáva loptu do bezpečia Vidič.
40min - po pošmyknutí Boatenga psotupuje Welbeck sám na Neuera, ktorého sa rozhodne prelobovať, Manuel ale jeho úmysel vystihne.
45min - Valenciovu strelu tečuje Alaba na roh.

46min - cez polšasovú prestávku strieda Kagawa Giggsa.
47min - Schweinsteiger zbehne do šestnástky, nezakončí ale presne.
57min - Kroosovu dobrú strelu spoza šestnástky zblokuje domáca obrana.
58min -
1 : 0 na Rooneyho rohový kop najvyššie vyskočí Vidič a hlavou posiela domácich do vedenia.
61min - Schweinsteiger vidí ŽK za faul na Carricka.
63min - Müllera strieda Mandžukič.
66min - Boatengovu ďalekonosnú strelu chytá brankár de Gea.
67min -
1 : 1 Rafinha odcentruje, Mandžukič sklepne loptu pre Schweinsteigera a ten nechytateľne posiela loptu do siete.
71min - Robbenova strela letí vedľa bránky.
73min - Valencia fauluje Boatenga, druhú ŽK ale nevidí.
74min - striedajú obe mužstvá. domáci Büttlera za Younga a naši Kroosa za Götzeho.
78min - Götze pristrčí loptu Robbenovi, jeho strela minie bránku asi o meter.
81min - Robben vysúva Ribéryho, ten hľadá prihrávkou Mandžukiča, ktorý ale na loptu nedosiahne.
82min - Mandžukič vidí ŽK za faul na Vidiča.
85min - Welbecka strieda
Hernández.
89min - Martínez fauluje
Hernándeza, vidí ŽK a v odvete si nezahrá.
90min - Schweinsteiger vidí za faul na Rooneyho nepochopiteľne druhú ŽK a následne logicky ČK a ani on si v odvete nezahrá.
90+3min - koniec zápasu.

Matthias Sammer: "Varovali sme pre Manchestrom, ale niektorí nám nechceli veriť. Oni hrali to, čo sme očakávali. Boli fyzicky silní a snažili sa hrať na dobre organizované protiútoky. Urobili to vynikajúco a tak to bolo pre nás ťažké. Ale to je štvrťfinále Ligy majstrov - to je absolútne najlepšia úrov. Preto akceptujeme, aj výsledok a môže byť spokojní. "

Pep Guardiola: "Gratulujeme môjmu tímu. Som spokojný, pretože Manchester United je jedným z najlepších tímov na svete - na to nesmieme zabúdať. Dať gól je veľmi dôležité, ale aj v tomto prípade, 1 : 1 môže byť nebezpečné. Budeme sa snažiť vyhrať druhý zápas. Mám absolútnu dôveru v mojich hráčov."

Arjen Robben: "Bol to dobrý zápas. Manchester hral defenzívne a díval sa na protiútok. Hrali, ako sa očakávalo a vytvorili si niekoľko šancí. 1 : 1 je dobrý výsledok. Za týždeň budeme musieť robotu dokončiť."

Toni Kroos: "Bol to ťažký zápas. Boli sme dominantní, ale United dobre vzdoroval a bol nebezpečným. Nakoniec sme si zaslúžili 1 : 1. Výsledok je v poriadku. Máme všetky šance v odvete."

David Moyes (tréner Manchester United): "Celkovo vzaté som spokojný. Bayern dlhý čas ovládal hru, ale my sme boli veľmi disciplinovaní a male sme dobré šance. Do odvety strelil Mníchov gól, takže výsledok je výhodou pre Bayern."