Breno čiastočne na slobode - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2013/2014


Breno čiastočne na slobode...
19/08/2013

Nášho bývalého obrancu Brena čiastočne prepustili z väzenia. Potom, čo v septembri 2011 úmyselne založil požiar vo svojej prenajatej vile v Mníchove, ho súd v júli 2012 odsúdil na tri roky a deväť mesiacov odňatia slobody. Odsedel si 13 mesiacov a dnes predpoludním bol čiastočne prepustený. Pomocnú ruku
mu podal aj náš klub, ktorý ho zamestná na čiastočný úväzok ako asistenta trénera U-23, teda našej rezervy. Pri mužstve bude pôsobiť denne od 8:30 do 13:30, môže aj trénovať, nesmie ale hrať zápasy. Súčasťou dohody je aj klauzula, podľa ktorej sa Breno každý deň vráti do väznice.

Breno: "Vďaka Bayernu som v pohode. Čas za mrežami bol pre mňa nesmierne náročný a som klubu zaviazaný, že mi dáva takúto šancu. Stal som sa trochu iným človekom a veľa som sa vo väzení naučil.
Moja žena a moje deti boli za mnou celú dobu. Premýšľal som veľa o Bohu a bez neho by to nešlo."

Uli Hoeness: "Urobíme všetko, aby sme pomohli Brenovi. Musíme sa poďakovať autoritám, ktoré s nami príkladne spolupracovali. Po úplnom odpykaní trestu ho deportujú a v Brazílii sa pokúsi nájsť futbalového zamestnávateľa a reštartovať svoju kariéru. Ľudia z Sao Paulo FC mi na Audi Cupe potvrdili, že sa o neho budú veľmi zaujímať. Breno bol vzorný väzeň a tu sa bude správať dokonale."

Za
fcbayern.sk prajem Brenovi veľa, veľa šťastia a zdravia pri opätovnom začlenení sa do spoločnosti.


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist