19/11/2011
18:30

FC Bayern - Borussia Dortmund

0 : 1 (0 : 0)

V šlágri 13.kola Bundesligy sme privítali na domácom štadióne obhajcu titulu mužstvo Borussie Dortmund. Na zápas nastupujeme v zostave: Neuer - Lahm, Badstuber, Boateng, Rafinha - Gustavo,
Kroos - Ribéry, Müller, Robben - Gomez.

2min - prízemný center Kagawu do šestnástky odkopáva Boateng na roh.
11min - PK hostí končí v múre a hlavný rozhodca píska veľmi spornú ruku a posúva štandardku hostí asi o 10m smerom k bránke Manuela Neuera. Následný Götzeho prízemný PK z nebezpečnej vzdialenosti končí vedľa našej bránky.
12min - hlavný rozhodca Gagelmann na opačnej strane, v dobrej pozícii asi meter pred šestnástkou, nepíska jasný faul na Gomeza.
17min - Ribéry potiahne akciu, prihráva Müllerovi ten ale preváha dobrý moment na strelu. Pri ďalšej akcii sa vo výskoku nepríjemne zrazia Müller a Hummels, našťastie sa situácia zaobíde bez zranenia.
22min - Ribéry sa po vniknutí do šestnástky nedostane k strele, následne strelu Kroosa zblokuje obrana hostí.
28min - Großkreutzova strela mieri vysoko nad našu bránku.
29min - Müller vysúva Robbena, ten spätnou prihrávkou nachádza Ribéryho, jeho strela z dobrej pozície končí vysoko nad bránkou Weidenfellera.
32min - Ribéry po kontakte zo Santanom trochu prifilmuje pád v šestnástke, píšťalka hlavného rozhodcu teda ostáva nemá.
34min - Neuer podbehne centrovanú loptu a v poslednej chvíli tak musí situáciu hasiť Rafinha.
39min - Kroos sa pokúša vysunúť Gomeza, jeho úmysel vystihne stopér hostí a prihrávku zblokuje. Gustavo vidí ŽK po faule na Piszczeka.
45min - hlavný rozhodca končí 1.polčas.

50min - Gomez neprihráva loptu na úplne voľného Robbena a navyše preváha dobrý okamih na strelu.
51min - Piszczek posiela center do šestnástky, ktorý podbehne Boateng, Lewandowski úplne osamotený našťastie hlavičku nad bránku.
54min - Müllerov prízemný center zblokuje obrana hostí.
55min - Gomez si raz nechá padnúť centrovanú loptu a krížnou strelou iba tesne míňa Weidenfellerovu bránku.
58min - Na Neuer sa rúti Kagawa, ktorý sa ho pokúša prelobovať, Manuel ho nádherným zákrokom vychytá. K odrazene lopte sa dostáva Götzeho, jeho strela mieri vedľa bránky.
59min - Badstuber vidí ŽK po spornom faule na Bendera, pri ktorom hrá Holger čistú loptu.
65min -
0 : 1 Rafinha stratí loptu v strede poľa, pri následnom protiútoku Boateng stratí prehľad o padajúcej lopte a Rafinha neskoro pristúpi ku Götzemu, ktorý si z prehľadom poradí a posiela loptu vedľa bezmocného Neuera.
72min - Benderova strela míňa našu bránku. Následne dvojnásobne striedame. Odchádzajú Müller a Robben a prichádzajú Olič a Alaba.
73min - Kehl vidí ŽK po faule na Alabu. Z následného PK Alaba krásne zakrúti loptu, nikto z našich hráčov sa k nej ale nedostáva.
74min - Lewandowski dáva gól, vzrušenie je ale zbytočné, postranný rozhodca mu odmáva offide.
76min - Gustavovu nebezpečnú strelu zo strednej vzdialenosti, ktorá mieri do bránky, vyráža Weidenfeller na roh.
79min - Gomez nádherne púšťa loptu na Ribéryho, ktorý sa zo strany rúti na Weidenfellera, namieri loptu presne medzi nohy brankára hostí, ten ich ale stihne spojiť a Ribéryho v obrovskej šanci vychytá. Následne prichádza naše posledné striedanie. Odchádza Rafinha a prichádza Petersen.
80min - striedajú aj hostia. Odchádza Kehl a prichádza Leitner.
82min - Badstuberov PK mieri tesne nad bránku hostí.
84min - zrazenú strelu Kroosa pohodlne chytá Weidenfeller.
88min - Olič sklepáva loptu pre Ribéryho, tomu sa lopta trochu zamotá medzi nohami a tak sa k nej dostáva Petersen, ktorého strela tesne míňa bránku hostí. Tí následne striedajú. Odchádza Kagawa a prichádza Perišič.
90min - Petersenova strela vedľa a posledné striedanie hostí. Odchádza Lewandowski a prichádza Barrios.
90+2min - nadstavený čas sú 2min, počas ktorých ešte Ribéry posiela strelu nad bránku. Následne hlavný rozhodca končí dnešný zápas.

13.kolo pre nás nebolo veľmi šťastné, zápas sme nezvládli a v šlágri jesennej časti Bundesligy sme podľahli úradujúcemu majstrovi 0 : 1. Zápas sa začal z oboch strán opatrne a v prvej polhodine zaujali viac ako futbal najmä nepresné rozhodnutia hlavného rozhodcu. V poslednej 15 minútovke sme síce mali opticky navrch, ale gólová šanca chýbala. Najsľubnejšie vyzerala Ribéryho šanca, jeho strela z dobrej pozície ale skončila vysoko nad bránkou Weidenfellera. 2.polčas sa začína v oveľa vyššom tempe a začínajú pribúdať aj príležitosti na oboch stranách. V 58min síce Manuel Neuer vyťahuje nádherný zákrok a vychytá Kagawu, v 65min je už po chybe Rafinhu a následne najmä Boatenga, voči strele Götzeho bezmocný. Tréner Heynckes sa snaží oživiť hru príchodom Alabu a Oliča. Štvrťhodinu pred koncom Gustavovu gólovú strelu vyráža Weidenfeller na roh. V 79min sa v obrovskej šanci rúti na brankára hostí Ribéry, ten ale vystihne jeho úmysel poslať mu loptu medzi nohy. Keď si ani šance striedajúceho Petersena nenájdu cestu do bránky, hostia si už cenné víťaztvo ustrážia. Dnes to z našej strany vôbec nebol dobrý výkon. Ukázalo sa ako veľmi mužstvu chýba Bastian Schweinsteiger, pretože absentoval najmä stred poľa v ktorom vôbec nebolo vidieť Kroosa a Müllera. Hostia výborne pokryli Ribéryho a veľký pozor si dávali aj na navrátilca Robbena, ktorého minimálne zdvojovali, dokonca strojovali. Na Arjenovi navyše bolo vidieť herný výpadok a z jeho strany to ešte nebolo ono. Mario Gomez v útoku tiež nedostal podporu na akú je zvyknutý. Slabým článkom zápasu bol aj hlavný rozhodca Peter Gagelmann, ktorý svojim nepresným posudzovaním zákrokov prispel k zbytočnej nervozite stretnutia. Dnes nevyhlásim ani muža zápasu. Nie kvôli prehre, ale jednoducho kvôli tomu, že mám pocit, že nie je koho. Po prehre sa náš náskok na čele tabuľky scvrkol na 2 body, o ktoré za zami zaostáva práve náš dnešný súper. Keďže Borussia Mönchengladbach dnes doma deklasovala Werder Bremen 5 : 0 aj ona sa na nás dotiahla na 2 body, navyše FC Schalke 04 po výhre 4 : 0 nad 1. FC Nürnberg na 4.mieste stráca iba body 3. O jesennom majstrovi teda ešte zďaleka nie je rozhodnuté. Ďalší zápas nás čaká už v utorok 22/11/2011 v tradičnom čase o 20:45, kedy pokračuje Liga majstrov. V jej 5.kole si na domácom štadióne zmeriame sily s Villarreal CF. Prípadné víťazstvo by nám definitívne zabezpečilo postup do jarných bojov tejto súťaže, v nič iné teda samozrejme ani nedúfame.

Jupp Heynckes:
"Keď hráte proti Borussi Dortmund, je potrebné urobiť oveľa väčší tlak. Nepodarilo sa nám udržať vysoké tempo. Až v poslednej fáze sme mali dve jasnej gólovej šance. Dnes som nevidel živosť a agresivitu, s ktorou zvyčajne hráme. Nebolo to proti Dortmundu jednoduché, hral veľmi šikovne a často nás zdvojoval. Je to škoda. Remíza by bola spravodlivá. "

Philipp Lahm:
"Napriek tomu že sme ovládali zápas a mali jasné šance, urobili sme príliš málo. Gól bol celkom sranda. V skutočnosti bola situácia vyriešená, ale potom lopta spadne ku Götzemu a on udrie. Neboli sme dnes v najlepšej forme. Dnes sme mali skvelú príležitosť ujsť, čo sa žiaľ nepodarilo."

Jürgen Klopp (BVB tréner): "Môj tím dnes odviedol neuveriteľnú prácu, navyše gól prišiel v pravom okamihu. Dnes to naozaj fungovalo. Ale ak chcete v Mníchove uspieť musíte do toho dať všetko. Dnes bol pre nás ideálny deň."

Mario Götze (BVB): "Bolo to zaslúžené víťazstvo. Dobre sme pokrývali priestor a mali sme niekoľko šancí. Bol to pre nás dobrý zápas. Bayern ale tiež mal šance a mohol streliť gól. Preto sme určite mali aj trochu šťastia."

Mats Hummel (BVB):
"Dnes sme podali najmä disciplinovaný výkon v defenzíve. Síce sme si vytvorili málo šancí, ale raz to fungovalo a to je najdôležitejšie."